kilo vermem durdu....

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve cankiz tarafından 7 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar mrb.yeni üye oldum.şunu sormak istiyorum.3 ay önce 60 kiloydum şimdi 55 oldum.6 öğün beslenerek hamur işi yağlı ve şekerli gıdalara dur diyerek ayrıca güne 1 saat koşu bandında yürüyerek bu kiloya geldim.şimdi 55 kilodan bir gr. inemiyorum.bütün bu yaptıklarımı aynen yaptığım halde kilo vermem durdu.yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.bu arada 52 kg olmak istiyorum.....

2. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Mrb. Beslenme programınız var mı bilmiyorum ama , kilo verme işlemi durdu ise günlük aldığınız ortalama kaloriyi biraz daha düşürmeli ya da biraz daha kalori harcamalısınız.. İkincisi yağ yakma açısından da daha iyi bence.

3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    kaloriyi düşürmek değil de,egzersiz süresini yükseltmek daha işe yarar çözüm..

ayrıca belli bir kilo kaybından sonra vücut daha fazla yağ yakmamak için direnir.Hala depolardaki yağı kullanmak istemez...Bu dönemde kilo kaybı durur yada yavaşlar..çünkü vücut plato oluşturmaya başlar..aslında tamamamen aldatmaca..artık kilo veremiyorum diye vazgeçmeye kalkarsın..ama senin bünyeyi kandırıp onun direncini kırman gerekir..o seninkini değil..

paniğe gerek yok..metabolizmik düzenin ne kadar süreye elverişliyse o süre sonunda (bazılarında 15 gün,bazılarında 1 ay) kilo vermeye tekrar başlıcaksın..

yeterki diren..yeter ki pes etme..
    moralini yüksek tut ve cardio egzersiz süreni nabız atımına göre yükselt..

eminim başarıcaksın ;)

4. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermeniz durmadı siz sadece vucutta mevcut bulunan suyu attınız önce kışın vucud malesef yağ yakımını bir nebze olsun engelliyor tam yapamıyor
    bunun iki nedeni olabilir karbondihidrat tüketimine bi bakın fazlası kilo vermenizi engeller azı malesef vucud yorgunluguna yol acar size yulaf tavsiye edeceğim lif bakımından oldukça zengin oldugu için hemen acıkmıcaksınız ve antremanda yorgunluk hissetmiyeceksiniz yani karbondihidratı yulaftan alıcaksınız kolay gelsin

5. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar ben karbonhidratı artırmadım ve kardiyo egzersizimde aynı yeme şeklimde.
    testesterone arkadasım dediğine göre 5 kilo su atmam mümkün olmasa gerek.çünkü yağlı bölgelerim tamamen küçüldü hem ben bu 5 kiloyu 3 ayda ve hızlı yürüyerek verdim yani yaktıgım yağ diye düşünüyorum.

BaBe ShaQ arkadasım kardiyo egzersizim 45 dk.ama çalıştıgım için hergün iş çıkışı yani akşam yapıyorum aynı saat te yapılan hareket acaba kalori yakımını engellermi.ama benimde başka yapacak zamanım yokkki.

koşu bandında 5.4 km hızda 45 dak.yürüyorum.bunu 1 saatemi çıkarayım yoksa 6.0 amı yükselteyim.(çok yorucu oluyor o zman bid eiş çıkışı yapıca hal kalmıyor bende.)

zaten 1 aydır aynı kilodayım ne zman vericem bilmiyorum.bu arada şimdi yani 3 gündür egzersizden önce l-carnitin almaya başladım.bunun faydasını ne zaman görebilirim.
    cevaplar için şimdiden teşekkürler.

6. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    l-carnitinin etkisini ilk 7-8 günde hissedersin..
    5.4 te 45 dk yürüyeceğine 6.1 de %2 eğimle 30 dakika yürümeye çalış..ilk birkaç gün yorgunlugu hissedersn fakat daha sonra alışınca yürüdüğün hız normal gelir.

bende ilk 1 ay 6.4 hızla yürümüştüm..daha sonra daha hızlı yürüyebileceğimi hissedince nabız hızımı görerek yürüme hızımı arttırdım..şu andaki yürüme hızım 7.3

aynı saatte yapılan cardio antrenmanının kalori harcamasını engelliceğini sanmıyorum..sonuçta bende hergün aynı saatte gidiyorum..ve sonuç alıyorum..

ben hala yeme düzenini değil,antrenman hızını arttırman gerektiği görüşündeyim..

7. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    okadar su atman imkansız sen süreni uzat hızınıda kalp atım hızına göre ayarla şu hızda demiyorum maksimal kalp atım hızının %30_35 ile çalış onu ordaki hocan hesaplar eyer sen süreyi azaltıp vde şidetini artırrman sana kilo kaybına sebep vermez süreni artır kalp atımınıda ona göre artır ama işten çıkıp gelmeninde etkisi vardır mutlaka kendini raht hisetmenden yapma diyorum. beslenme düzenine dikkat et verceksin kilo boyunla orantısı nedir

8. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BaBe ShaQ arkadaşım saol.şimdi bu hızda bir tempoda spor yapacagim.peki sence ne kadar zamanda etkili olur yani kilo vermeye ne zman başlarım...

9. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.63 boyda ve 55 kilodayım ama 52 kilo olmak istiyorum.kalp atım hızım 114 de iken yürüyorum.çünkü normal nabız hızım 80.

10. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    nabzın normali zaten 80-90 arasıdır..
    ben sana yukarıdaki hızları örnek olsun diye yazdım.hızını arttırmadan önce illaki prof.biri gözetiminde nabız hızını ölçtürmelisin..
    Dinlenik halde kaç attıgını,senin yaptıgın yürüme hızında kaç attıgını bilerek hız arttırmalısın.Tam teşekküllü bir salonda çalışıyorsan polar dediğimiz göğüse takılan kayışlardan mutlaka vardır..ya da benzeri bir alet..

koşu bandının üzerinde yer alan nabız göstergelerine çok itimat etme derim..bant üzerindeki bu teknik ancak göğüse takılan manyetik polarla doğru sonuç verir..Çıplak elle bant üzerindeki manyetik bölgeden çok doğru sonuç alamazsın..

Fakat hareket halinde 114 nabız bana düşük gibi geldi.Ama kalbin anca bu sayıyı desteklior olabilir.
    Belki ben 160-165 arası çalıştıgım için düşük gelmiş olabilir..

arttırdıgın yürüme hızı esnasında biriyle nefes nefese kalmadan konuşabilmelisin.

ve genelde şöyle birşey var ki; fazla kilolar daha çabuk sürede verilir..
    Senin kaybetmek istediğin 3 kilo var..çok çabuk veremeyebilirsin ama sabredersen işe yaradığını görüceksin..

11. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim koşu bandım evde ve nabız ölçümümü yandaki manyetik kollardan yapıyorum.eğim yok bantta düz ve 6.0 yaptıgım zaman hızını nabız 180 vuruyor ve konuşamayacak kadar nefes nefese kalıyorum.ama dediğini uyguluycam yani rahat konuşabilecek seviyede yürüyecegim.
    veircem 3 kilo hakkında bana motivasyonlarını sürdürüsen sevinirim çünkü bu mücadeleyi uzun zamandır veriyorum yani cok yavas kilo verdim.böle bir yerde tıkanınca moralim bozuluyor.
    çok saolll

12. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada birde 1 saat yürüyüş yapıyorum hızlı yani ortalama üstü koşu bandında 200 kalori harcadım görünüyor.bu göstergelerin dogruluk payıdamı yok.1saat hızlı tempo yürüyünce ne kadar kalori yakabiliriz...

13. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    ne kadar kalori harcadığın kilonla orantılıdır..

sen 55'kg sun...Ortalama olarak 1 saatte 100-120 fevkalade bi durumda 150 harcarsın..Fakat önemli olan kaç kalori yaktıgın değil,vucut yağ oranının yaptıgın antrenman(lar) sonunda haftalık olarak % kaç tepkimeye girdiğidir..

Unutma ki hızın arttıkça kalori miktarında da artış olur.
    ayrıca evde koşu bandını kullanırken oksijenli solunum yaptıgından emin ol.çalıştıgın ortamda hava sirkulasyonunun olmasına dikkat et..Bantın bulundugu odada pencere varsa aç ve açık halde çalış..Nefes nefese kalmana sebep olan etkenlerden biride karbondioksiti yüksek ortamda çalışmandan kaynaklanabilir..

her 200 metrede burnundan derin nefes alıp,ağzından ve derinden nefes ver.Bu kara sporlarında uygulanan bir ciğer açma yöntemidir..biraz zaman geçtikten sonra 200 metrede aldıgın derin nefesi 400-500 metre 1 aldıgını hissediceksin..
    yarından itibaren hızını 5.4'ten 5.8 e çıkarmakla işe başlayabilir,ilk 3 gün arttırdıgın hızla biraz zorlansan da yürümeye devam edebilirsin..

4. ve 5. günlerden sonra artık bu temponun yavaş geldiğini görüp hızını kendin arttırmak istiyeceksin..
    pes etmek yok..
    motive etmek için elimden geleni yaparım..

kolay gelsin ;)

14. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ideal kilon 53 52 olmalı zaten nabzını öyle prf birine ayarlatmana gerek yok ben sana hesaplatırayım hemen
    220-yaş=max kalp atımın
    max kalp atımı *0,30yada0,35=?
    max kalp atım hızı - çıkan sonuç=
    senin yağ yakmanı artıracak kalp atım hızındır buna göre hızını sen ayarla tabiki kaydeye alırsan normalde bu yöntem vo2max tır ama yaklaşık değerinide burdan yapa bilirsin kolay gelsin

15. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay diet uzun bir süre...hormon seviyeleriniz oldukça aşağılara inmiştir...yağ yakımında en etkili hormonlar olan "leptin" ve "tiroit" hormonu seviyelerinizi yükseltmeniz gerekmekte...bunun için de diete ve spora 1-2 hafta ara vermelisiniz...ara verdiğiniz dönemde günlük en az 100 gr karbonhidrat (hangi besinlerde ne kadar karb var öğrenmelisiniz) almalısınız...bunun yanısıra yağsız protein ve doymamış yağ tüketiminde de bulunmalısınız...1-2 gün abartmadan dilediğiniz abur cuburlardan da tüketin...bunları yapmaktan korkmayın, kontrollü olduğunuz müddetçe bu dönemde -su tutumu hariç- kg almazsınız...hormon seviyelerinizi yükseltip verim alabilmeniz için çok önemli...ara dönem bittiğinde tekrar dietinize ve sporunuza dönün...

vücudunuzla savaşmaktasınız, belirttiğim arayı vermeyip diete devam ederek bu savaşı kısa vadede kazansanız bile, uzun vadede kaybedersiniz...

16. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5.8 hızla 45 dak.yürüsem ve haftada 5 gün yeterlimi.yağları yakmak için....ayrıca spordan 30 dk.önce l-carnitin almaya başladım.söylendiği gb 2 katı yağ yakarmı...yaksa ile bunu nasıl anlarım,haftaların mı gecmesi gerekir...ne zormus şu 3-5 kilo herkes kısa zamanda onalrca kilo veriyor biz 3 kiloya çatlıyoz vallaaa

17. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    benim önerim egzersiz programına ağırlık çalışmayı da dahil etmen. koşu bandında çalışmadığın günlerde olabilir mesela. kaslarını aktif olarak çalıştırman kas kütleni arttıracağından kilo vermen de kolaylaşacaktır. tek yönlü egzersizi hiç bir zaman desteklemiyorum. mutlaka yanında bir kombinesi olmalı.

18. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama benim agırlık yapmaya imkanım yok.evde koşu bandım var bitek yürüyebiliyorum.arada sırada karın hareketleri yapıyorum...

19. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kendine bir çift ayarlı dambıl alabilirsen birçok hareketi yapabilirsin. olmaz dersen dolu su şişelerini kullan. ama zaman geçtikçe ağırlık arttırmak zorunda kalacaksın. en mantıklısı ayarlı dambıllar...

Sayfayı Paylaş