Kilo vermem durdu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve cfk tarafından 27 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cfk

cfk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar iyi günler,

185cm boy ve 85-87 kg kilodayım. Yaklaşık 40 gün önce 96 kilodan başladım. Herşey güzel gidiyordu ta ki kilo vermem durana kadar. Panik yapmıyorum fakat aklıma ufak bir mesele takıldı. Acaba diyet ürünlerimi değiştirsem mi diye düşünmüyor değilim. Çünkü uzun süre aynı şeylerle beslenmek doğru değilmiş.

Oturarak çalışıyorum işim gereği. Çok fazla hareket olmuyor. Sabah kahvaltısında Doğa yulaf ezmesi (2 kaşık) 2-4 kaşık arası da Pınar yağsız yoğurt(%0.15 yağlı) yiyorum. Normalde 2.5 lt nin altına düşmüyordum ama son bir haftadır hastalandığım(üst solunum yolları enfeksiyonu) için 1.5 lt civarı su içebiliyorum. Fakat artırmaya başladım. Öğle yemeğinde diyet olmayan sebze yemeği, sebzeli köfte, biber dolması gibi normal öğünlerden oldukça kısarak yiyorum. Akşam yağsız ve tuzsuz ızgara levrek yada tavuk göğsü ile yanında yağsız ve tuzsuz salata yiyorum. Bu arada son bir kaç gündür yediğim yoplamda 3 dilim siyah ekmek harici yaklaşık bir aydır hiç ekmek yemedim diyebilirim(bir ara bir lavaş falan gitti heralde de neyse :)). Yağ, tuz, şeker kesinlikle yok. Poğaça,dondurma,kola gibi ürünleri kesinlikle ağzıma sürmüyorum. Sadece akşamları 600 gr civarı meyve tüketiyorum (şeftali-erik).

Sağlığımdan birşey kaybettiğimi hissetmedim şu ana kadar. Ayrıca akşamları yürüyüş yada solunumumda sorun yoksa 45 dk koşu yapmaya başladım. (10 gündür).

Arada fındık yiyorum bu bazen bir avuç bazen iki avuç oluyor ama haftada 2 defa dan fazla olmuyor. İçindeki kromun ve bitki yağının zayıflamaya yardımcı olduğunu okumuştum.

Bazen değişiklik olsun diye peynir zeytin domates salatalıkla kahvaltı yapıyorum.

Aşağıda linkte benzer sorunla ilgili açıklamalar yapılmış. Fakat ben biraz da yaptığım diyet eleştirilsin diye bu başlığı açtım. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler, ayrıca bu forumdan çok yararlanıyorum, yazarak değilde okuyarak katılanlardanım :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-vermem-neden-durdu-t4813.html?t=4813

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-vermem-durdu-t20265.html?t=20265

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...?t=19237&highlight=ya%F0+yak%FDm%FD+durmas%FD

Son düzenleme: 27 Temmuz 2012
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    belli bir dönemden sonra herkest yasananbir sorundur bu vücut vermemek icin inatlasır bunun icin diyete ara ver 2-3 gün normal yemene dön ama abratmada istedigni ye sonra tekrardan basla yemekelrinde biraz degiskiklik yap vücudu sasırt yalnız aksamları yedigin meyve miktarı fazla ve aksam yememeye calıs meyveyi öglen ara da yiyebilirisn yogurt yanında 2-3 prosiyon yeterlidir unutma fazlası yag yapar meyve de seker varır cünkü

hkatar, sthammer ve cfk bunu beğendi.
  3. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Cardionu interval (HIIT) şeklinde degistirebilirsin .
    Meyveyi azaltman yararina olacaktır .

cfk bunu beğendi.
  4. cfk

cfk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler meyveyi azaltacağım. Günde bir elma yada şeftali gibi kısıtlamayı düşünüyorum. Hiç ekmek yememek kötümüdür ?

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    hıc yememenın sana bır zararı olmaz tabıkı gerek karbonhıdratını bır baska seyden karsılarsan. meyveyıde tamamen kes nede olsa ıcınde seker var sekerı kestıkce yag yakımın artar .

6. hkatar

hkatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki bu başka sitelerde de biraz araştırdıgımda vucuda protein şoku yaşatmalısın diyolar ona ne diyosunuz

sabah yumurta peynir- öglen et -akşam et

7. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Benzer sıkıntı bende de var. Boy 1,75 kilo 84 den 72,5 a düştü. 75 den sonrası gram gram zayıfladım. Amaç 69 68 civarıydı ama zor görünüyor. Herkes meyveyi kes diyor ama malum kış aylarında meyve vitamin deposu. Ben akşam meyve yemiyorum ama kahvaltıda yiyorum. Multivatimine başlamıştım ama kabızlık yaptı bende bırakıcam multivitamini. Bence protein ağırlıklı beslenmeye devam edin. Zeytinyağı hariç yağ sokmayın vücudunuza. Haftada en az iki gün tam verimli kardiyo en az iki gün ağırlık çalışın. Zamanla 4 5 kilo daha verip yağ yaktınız mı tamamdır bu iş.

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben yag yakımında diyette meyvemi yedim yemeden durmam hicte sorun yasamadım üstelik bayanların yag yakımı cok daha zordur

9. hkatar

hkatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya arkadaşım yanlız bu vucudun kilo vermesi ne zaman aralıklarıyla olur ben 1 ayı geçti kilo veremiyorum 1 haftada diyeti bıraktım normak beslenmeye başladım metabolizmayı şaşırtmak için 7 aydır spor salonında cardio yapıyorum ilk başladıgımda 115 kiloydum şuan 95 den aşşagı inemiyorum

10. 2uzeri7

2uzeri7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    ist
    Ayni sorunu hissediyorum ve psikolojim bozulmaya basladi açıkcası. Spordan bile soğuyasim var.

114 ten 98 e 3 ayda indim kendi cabamla. Diyeti sporu biraktim kilolar geri gelmeye baslayinca spora basladim. Asiliyorum spora ogunler tavuklu salatali genelde ama tınn. 98 de sabiit. Lcarnitin kullanmaya basladim ne olur bilmiyorum. Bide cla yi arastiriyorum.

Bende meyveyi cok yerim onuda kismakta fayda var heralde.

11. hkatar

hkatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya öylede hocam diyoki 3 ay sürdügü olur bu olayın diyo ben çatlarım ozamana kadar ya birazda bulundugum salonda hocalarım spora degilde ticarete önem vermiş gibi pek inandırıcı gelmiyo söyledikleri

ya sanırım meyveyi akşam yemiceksin ayrıca fazla meyve yemek iyi degilmiş vucudun asit oranını yükseltiyomuş ben şuanhydroxycut kullanıyorum bu bitince cla + l ceratine alıcam bide onu denicem bide sen 114 den 98 e 3 ayda inmişsin ben 6 ayda indim çok fazla bi zaman zarfı

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bu konu hakkında biraz daha detaylı açıklamalarda bulunayım.

Öncelikle vücut düzenli olarak aynı periyotlarda devam ederse o sisteme alışır. Bu illa yağ yakımında değil kas alımında ise belli bir sutinden sonra yavaşlar hatta durur.

Burada yapılması gereken ara vermek veya sistemi değiştirmektir. Buradaki sorun yağ yakımı ile ilgili olduğu için ara vermek yerine kalori hesabı ile oynamak daha mantıklı.

Arkadaşlar bu durumda kalan yağ yakımı yapanlar. 1 hafta boyunca alınan total kalorilerini arttırırlarsa ve sonra yavas yavas yeniden kısarlarsa sonuç alacaklardır.

Örneğin günde 1800 kalori alan birisi 1 hafta boyunca 2100- 2200 kalori aldıktan sonra tekrar dıyete dönerse vücut yağ yakımına devam edecektir.

Bu süre kimilerinde 1 hafta iken kimilerinde 2 ila 3 hafta kadar süre bilir.

Bir ikinci seçenek ise yapılan antrenmanı %50 ila %100 arasında arttırmaktan geçer. Ancak bunu ben pek tavsiye etmem.

Çünki zaten yıpranıp artık savunmaya geçen vücudu daha fazla zorlamak mantıklı değil. Kas kaybı yaşanması mahakkaktır.

cfk, serkankull ve hkatar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş