Kilo vermek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Military Crew tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaslar. benim size bi sorum olucak kilo vermek istiyorum bana yardimci olabilecek gorus veya tecrubeleriniz varsa paylasin lutfen .tekrardan saygilar

2. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba. Uygun bir diyet ve forumdaki egzersizler faydalı olabilir. Ben geçtiğimiz zamanlarda sütle 20 küsür kilo vermiştim. Neredeyse 6 ay filan egzersizleri aksatmamıştım ve abur cubur yememiştim. Açıkcası sütün çok faydasını gördüm. Daha sonradan öğrendiğim kadarıyla sütün içinde Whey proteini varmış. Hiç supplement kullanmadım. Ama bu protein sütten elde edilen yüksek kaliteli bir proteinmiş. Belki de o faydalı oluyordur. Metabolizma hızın nedir ya da süt uygun mudur bilmiyorum. Ama kararlı olursan rahatlıkla kilo verebilirsin.
    Belki çok klasik şeyler söyleyeceğim ama:
    -Şekeri bırak.
    -Yağsız, en olmadı yarım yağlı süt tüket.
    -Abur cubur yok, kola kesinlikle yok.
    -Metabolizmayı hızlandırıcı şeyler tüket.
    -Ekmeği bırak; yerine tam buğday ekmeği, kepekli ekmek gibi ekmekler tercih et.
    -Egzersiz yaparken motivasyon müziği dinle. Çalışmaları ihmal etme.
    -Su içmeyi kesinlikle ihmal etme.
    Dediğim gibi. Bunlar klasiklerdir. Muhtemelen yapıyorsundur da.

3. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    oncellikle deger veripde boyle bilgili bir mesaj icin tesekkur ederim ya aslinda soyle diyeyim ben ygs-lysye hazirlaniyorum hem ona hazirlanirkende derslerime calisiyorum ben 7 ocakta 18ime giricem 1.83 boyum var 95 kilom var kucukkrn ben altay yapisinda futbolcuydum simdk ginede futbol basketbol voleybol oynarim bi aylikda kick boks denemem var ama bir turlu zayiflayamadim bu benim metabolizmamdan degil iradesizligimden sabahlari ve oglenleri idare ediyorum ama aksamlari dayanamiyorum annem hamarattir aksam paso tikiyor bana bendede cok irade olmadigindan kilo veremedim ama irademe sahip olmaya calisicam tesekkur ederim baska bilgileriniz varsa paylasi lutfen l-carnitin almayi dusunuyorum bilmiyorum sizce nasil olur ?

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Rica ederim :)
    İş metabolik değil psikolojik o zaman :)
    Aynen ben de bu sene ygs'ye hazırlanıyorum. Bak bence şöyle yap. Arada bir youtube'dan motivasyon müzikleri aç. Dinle ve izle. Orada zaten muhtemel kas konusunda baya bir gelişmiş arkadaşların fotoğrafları filan olacaktır. Onları gördükçe "Neden böyle olamayayım?" gibi bir soru kendiliğinden doğacaktır. Ondan sonra daha kararlı olabilirsin.
    Motive edici şeyler yap. Mesela Undisputed, Never Back Down filan izle :D Bunlar seni daha kararlı kılar.
    Yemek konusunda bir zaaf da stresten olabilir. Sınav yüzünden stres yapıp yemeğe yükleniyor olabilirsin. Arada bunu ben de yapıyordum ama baktım öyle olmuyor. Hani bir gün mükemmel egzersiz, uygun yemekler; ertesi gün kafama göre sağlıksız besinler gibi oluyordu. Şimdi düzelttim bu huyumu.
    Geçen gün benim doğum günümdü ama aldıkları pastayı yemedim listemde yok diye. :D
    Sınav stresinden kurtulmanın en güzel yolu da derslerine sıkı çalış. Biliyorum, hem dersler, hem kas zor oluyor. Ama imkansız değil.
    I-Carnitine de hatırladığım kadarıyla yağların oksijenli solunumda kullanılmasına yardım ediyordu. Yani baya bir uzun yağ zincirlerini ufak ufak parçalayıp yıkıyor. Sanırım deri ile kas arasındaki yağ tabakalarına filan etkiliydi.Ama yapısal olarak hiç bir şeye benzemiyor. Ne amino asit, ne vitamin. Dediğim gibi ben daha önceden hiç supplement kullanmadım ve şahsen kullanılmasını önermem. Beli başlı bir nedeni yok. Vücudu doğal yollardan güçlendirme ve geliştirme taraftarıyım. Mesela karnitin ette bolca var. Paket paket karnitin alacağına et ye, uzun vadede daha sağlıklı :D

5. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    valla stresten degilde ben kendimi bildim bileli yemek yerim :D dedigin hrpsini izledim gaza geldim felan bi ay kick boksa baslamam oyle oldu derslere calisicaz bakalim hayirlisi buarada gecmis dogum gunun kutlu olsun pastayi yollayaydin ben yerdim :D :D

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş