Kilo Vermek Ve Vücudu Şekillendirmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wassup tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wassup

wassup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhabalar.16 yaşındayım.Boyum 178 cm,kilom ise 82.
    Başlıkta da belirttiğim gibi amacım kilo vermek ve vücudumu şekillendirmek.Bunun için spor salonuna yazıldım.Şu an için 3 aylık kayıt oldum.Ordaki hoca ölçülerimi aldı ve bana bir program çıkarttı.Programda 30 dk koşu,10 dk bisiklet.Çeşitli karın hareketleri var isimlerini bilmiyorum.Birkaç hareket ismi daha yazmış programa ama daha 3 gündür gittiğim için o hareketleri yaptırmadı.Antrenmandan sonra ise yüzüyorum.Spor konusunda bir sorun yok ancak beslenme konusunda sorunum var.Sabahları 1 yumurta,kibrit kutusu büyüklüğünde peynir ve yulaf yiyorum.Yulafın tadını sevmediğim için portakal suyunun içine atıyorum.Öğrenci olduğum için öğlen okulda yemek için pek bir seçeneğim yok.Biz bütün sınıf olarak yemeklerimizi evden getiriyoruz.Ancak bu yemekler ekmek arası ton balığı veya döner oluyor.Öğlen okul ortamında yenilebilecek neler önerebilirsiniz? Akşam yemeğinde ise annem hangi çorbayı yapmışsa onu ve hangi yemek varsa onu yiyorum.Spora başladığımdan beri ekmeği ve şekeri kestim.Ancak şöyle bir sorun daha var spordan geldikten sonra aşırı derece de acıkmış oluyorum ve yemek konusunda kendime hakim olamıyorum.Ve herhangi bir yağ yakıcı kullanmalıyım acaba bir zararı olurmu ? Şimdiden herkese teşekkürler...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    akşam proteinli bir yemek ye korkma akşam krbonhıdrat almassan kılo almassın akşam yemegınden

sabah kahvaltısı bıraz daha artırın oglen yemegınıde ıyı yıyın bu kadar spor yapıyorsunuz

beslenmede proteın oranını artırın kas kaybı az olsun dıye hızlı kılo vermek sağlıklı değil

wassup bunu beğendi.
  3. wassup

wassup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

sabah kahvaltısında 1 yumurta yerine 2 yumurta yeterlimidir? Öğle yemeğinde ise ekmek arası ton balığı iyimidir sizce ?

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah 2 - 3 yumurta lor peynırı yoksa beyaz peynır yulaf ezmesi (enerjı vermsı ıcın)
    gibi

öğlende fazla alternatıf yoksa dediğiniz olur ama hiç olmazsa ekmeğiniz kepekli olsun beyaz ekmekten çok daha fazla faydalıdır hemde daha fazla tok tutar.

şunuda söylemek ıstıyorum her zaman aynı şeyleri yemeyın hep ton balıgı yenmez sağlıklı olmaz

tavuk kırmızım et taze balık hındı gıbı besınlerı tuketmeye calısın degıse degıse

Protein kaynakları nelerdir?
    Hayvansal kaynakları; yumurta, et, tavuk, balık, süt ve peynirdir. Bunlardan yumurta, et, tavuk ve balık, elzem amino asitleri sağlar.

Bitkisel protein kaynakları; mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kurubaklagiller, fındık, tahıllar, bulgur, tam buğday ekmeğidir. Çok az miktarda da olsa, bazı yeşil sebzelerde protein bulunur ama emilimleri çok düşüktür.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/209593-protein-iceren-besinler-nelerdir.html#ixzz1jvkNPOcn

birkisel proteınlerın amıno asit zıncırı daha azdır ama sağlık açısındanda çorbada tuketmelıyız mercımek çorbası gıbı he kuru gıda gitmesin mideye

öğüna ralarına 1 -2 adet meyve lif açısından enerjı acısından vıtamın acısından faydalı olur
    bazen fındık cevız badem gıbı kuruyemişler tuketırsınız abartmadan tuketırsenız sağlıklı olur bunlardada faydalı yaglar var

wassup bunu beğendi.
  5. wassup

wassup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok teşekkür ederim.dediklerinizi dikkate alıcam

6. subu79

subu79 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm beyler 173 boyunda 83 kiloym subat sonunda definasyona girmek istiyorum neler yapmam gerekiyo nelere dikkat etmem gerekiyo nasil beslenmeili ve kas kaybini engelleyerek nasil büyüme saglarim yardim lütfen :)

7. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Benle yaşıtsın
    Ben genellikle 3 öğün yaparım. Sabah öğünlewrini ve antreman günleri öğlen öğünlerini çok sağlam ve antremandan 2 saat önce yaparım.
    Akşam karbo beslenmemeye ve protein almaya dikkat ederim. Günde 2 bardak yeşil çay içiyorum limonla.
    Başlaığımda 85.8dim şuanda 75.6 kiloyum. Göbek kalmadı nerdeyse ama yağ oranımı düşürmek için uğraşıyorum. Benim beslenme programımı feyz alabilirsin. Ağırlık günleri dışında kardiyoda çalış.
    İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş