kilo vermek ve fitnes

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve meltem tarafından 30 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. meltem

meltem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, eskiden spor yapmış ama uzun süre ara vermiş biri olarak ciddi kilo sorunum oluştu. 2 ayda 9 kilo kadar vermeme rağmen son 1 aydır hiç kilo veremedim. Body sitelerinden yaptığım araştırmalar sonucunda diyetimin yanlış olduğunun farkına vardım. Şimdi şöyle bir program uygulamaya çalışıyorum
    Haftaiçi 5 gün spora gidiyorum pzt-çrş-cuma 10 dk ısınma bisiklet, dumbellerle ağırlık (5 kg ile 2*20 tekrar) ve sonunda 15 dk cross training ardındanda 30 dk koşu bandı (6 km/h)
    Salı-perşembe ise 20 dk bisiklet-20 dk cross training-20 dk koşu bandı çalışıyorum ve nabız atışımı 123-133 arasında tutuyorum(crossdan sonra) Haftada 2 gün antremandan sonra saunaya giriyorum aslında yüzme olanağımda var ama henüz yüzmeye başlamadım. Sizce bu program iyimi? İyi ise nerede hata yapıyorum :(
    Diyette ise sabah kahvaltı etmeyip (senelerin alışkanlığı) saat 15 e kadar birşey yemiyordum şimdi ise kahvaltı etmeye çalışıyorum 5-6 kez yemeğe çalışıyorum ki bunlar bana çok yabancı ve zor, ama gece karbomhidratı kesmek en zoru benim için. Bana diyet olarak bir öneriniz olabilirmi max ne kadar protein almalıyım? Karbonhidrat ne olmalı? Spordan önce birşey yiyemiyorum bu sakıncalı mı?
    Bu arada 1.65 boyunda ve 75 kilo ağırlığındayım (9 kilo vermiş halim :) )
    Ve 38 yaşındayım. Ortaokul lise yıllarında okul takımı cirit ve uzun atlama...
    Üniversite ve sonrası karate (milli ve siyah kuşak)
    Ama ara ara ufak tefek spor girişimlerim olmasına ragmen süreklilik olmadığından bıraktım diyebiliyorum ve hayatımdaki bazı olumsuz durumlarında etkisiyle 30 kilo aldım.
    Aslında kısacası yağlarımı yakmak, biraz kas ve kondisyon istiyorum.
    Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.
    Bu arada diyetisyen doktor vs deneyimlerim oldu hiçbirisi bu sitelerde bulduğum bilgiler kadar tatmin etmedi beni.
    Şimdiden teşekkürler....

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    2 aydır durmaksızın diet yapıyorsanız, öncelikle 2 hafta ara verin...hormon seviyeleriniz aşağılara inmiştir, eski seviyelerine yaklaştırmak için bu gerekli...bu sürede günlük ihtiyacınız kadar (ya da maximum %10 eksiği) kadar kalori (ağırlıklı olarak karbonhidrat,abur cubur minimum) alın...spora da 1 hafta ara verin, 2.hafta başlarsınız...

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah erken saatte

Gece uykuya boş bir miğde ile dalındığı vakit ornegin aksam son yemeginizi saat 7 de yediğinizde 11 de uykuya dalarsınız yani 4 saatlik bir ara 11 ile saat 3 arasında growth hormonu salgilanir ayrıca glikojen depolarınızdaki enerji azalacağından vücut biraz yağ yakar uyuma esnasında ve sabah kalktıgınızda kanınızda yağ asitleri vardır ve kas glikojen ve karaciğer glikojen depolarınız doluluk oranı yarıdadır

Sabah aç karnına yapilan kardio calismalari sonuç verir. üstelik açik havada yapilirsa oksijen oranı daha yüksek olacaktır.

bir öneri daha yaklasik bir yemek kasiği siyah kahve ve bir aspirin bir fincanda icin sabah kalktıgınızda yarım saat aradan sonra Kardiyo yapin

genelde sabah en uygun kardio hizli hizli yürümektir. Süresinide abartmamali 45-50 dakika yeterli bir süredir bunu her gun yaptıgınızda yüzde yüz sonuc alacaksiniz. ayrıca kesinlikle 5 yada alti öğün beslenme programına geçmek gerekir.

Kan şekerini dengede tutmak kalori alımını 1200-1300 kalori ile sınırlamak ve sabah kardio yapmak sorununuzu çözer.

4. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir müddet kilo verdikten sonra vücud artık durur sonra tekrar vermeye başlar ama şunu biliyorum sabah aç karnına maydanoz suyu için diyolar tadı çoook berbat ama faydalı ben içmiyorum şahsen ama faydayını biliyorum bu arada çalışmalarını yazmışsın çok iyi bence başarılı olursun bol şans arkadaşım

5. meltem

meltem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar bir kıpırdanma ve -2 kg. :D Ama yağ oranımı yeniden ölçtürmedim nereden gitti bilemiyorum. Gerçi artık kaybedecek su kalmamıştır vücudumda herhalde :)
    Antremandan 1 saat önce bir bardak nescafe ve 45 dk önce 1 L-Carnitine alıyorum. Carnitine'ye ara vermem gerekli mi?

6. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selaam

carnitin kullandığına göre faydasını görüyormusun meltem ben cla kullanmaya başlıcamda:)

7. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen

bu ilaçları daha ilk kez kullanacam p.tesi elime gelcek bi kullanandan yorum duymak isitoyorum lütfen

8. meltem

meltem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Galiba oluyor ama o kadar çok şey yapıyorum ki hangisi ne kadar etki ediyor bilemiyorum :)

Sayfayı Paylaş