Kilo vermek istiyorum(spor salonuna yazıldım)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve rapvecanberkeca tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. rapvecanberkeca

rapvecanberkeca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    15 yaşındayım 174 boyum var 95 kiloyum bir spor salonuna yazıldım şimdilik günde 45 dk ortalama 5.5 ile yürüyüş,20 dk eliptik bisiklet,25dk bisiklet yapıyorum.ağırlık çalışmalarına kilo verdikten sonra başlamam gerektiğini söylediler.kilo vemrek istiyorum yardımınıza ihtiyacım var sizce bunlar yeterlimi yoksa farklı egzersizlerde eklenmelimi??(yağ yakmak için neye ağırlık vermeliyim???)

2. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo ermek yani yağ yakmak istiyorsan düzenli olarak kardiyo çalışmalarını yapmalısın...Nabız sayın 100 ün üzerinde olmalı kardiyo idmanında bisiklet koşu yada herhangi bir kardiyo aktivitesinde...Çünkü vücut ancak 100 nabız sayısının üstünde ve 15. dakikadan sonra yağ yakmaya başlar yani kardiyo çalışma sürelerinde 30-45 dakka arasından aşağıya düşürme...Ayrıca beslenmede dikkat etmen gerekiyor yağ şeker ve tuzlu mamüllerden hamur işlerinden olabildiğince uzak dur..Tavuk eti pirinç kepek ekmeği yumurta beyazı tüketebilirsin öğünlerinde...Saygılarımla..İyi çalışmalar...

3. uğurr

uğurr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bol protein almaya bak yoksa yağları yakarken kasların zayıf düşer.Kaslarını koruyabilirsen daha sonra başlıycağın ağırlık antremanlarında çok faydalı olur.Protein ağırlıklı beslen.

4. YARALI KOVBOY

YARALI KOVBOY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a

bende aynen 95 doğumlu boyum 1,76 ve kilom 92 hemen hemen herşey aynı kaderi paylaşıyoruz gibi bişey...,
    bende 1 aydır body yapıyorum ben tüm çalışmaları yapıyorum ancak az ağırlık çok tekrar

mesela ben hepsini 10*10 yapıyorum ve fazla ağırlık takmıyorum kilo veremedim ama vücudum sıkılaştı sen aletleri yap senin yaptıkların bence çok yetersiz....weightlifter

5. onursal

onursal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    su ürünleri mühendis & dalgıç
    Yer:
    samsun
    Bende baya kilo vardı ama 6-9 ayda verdim ve önceki halime göre kas yaptım baya ( 20 kilo verdim ) sadece bir kaç önerim var çünkü yıllardır bende kilo alıp veriyorum ne kadar çabuk kilo verirseniz o kadar çabuk alırsınız bundan dolayı yavaş yavaş verceksiniz kilonuzu...

1-) öncelikli olan diet dietinize dikkat edin, yağ tuz şeker puaça pasta börek vs... türü şeyleri bırakın , özellikle diyorum EKMEK bırakın , ekmek büyük bir faktör zayıflamada

2-) spor günlerinize , zamanlarınıza ve programlarınıza sıkı sıkı bagla kalın

3-) spor dışındaki günlerde sokakta koşu veya bu yaz günlerinde yüzmek , yüzmek baya işe yarar zayıflamada

4-) beyninizi zayıflamaya odaklayın ve inat edin zayıflıcam die

5-) her gün tartıya bakmayın direncinizi kırar :)

6-) hap olarak tokluk hissi için : lahana hapı
    yağ yakımı için : cla ve yeşil çay hapı [ şuan kullandığım haplardır ]

7-) yerinizde oturmayın evde iken bile dolaşın yürüyün

Bunların hepsi kendi tecrübelerim...

6. mary123

mary123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek için neler yapmalıyım

günaydın
    ben 1/65 boyunda 75 kiloyum kilomun çoğu basen ve göbek kısmında spor salonuna yazılmak ıstıyorum ama hangi sporu yapıcagımı neler yapmam gerektıgınıde bılmıyorum 3 yıl oncesı 38 bedendim kılom kaldı hıcbır spor yapmadım bu sure zarfında sizce ne ye yazılmalıyım neler yapmalıyım?

7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeni düzeleteceksin kardio yapacaksın.

Sayfayı Paylaş