kilo vermek istiyorum öneriler nedir?(spor ve beslenme)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Knight5 tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar 19 yaşındayım, 100 kiloyum :D .
    benim kilo vermem lazım acilen,
    spor olarak ilçede yaşıyorum şuanda,ve spor salonu yok, okul başlayınca ilde yaşayacağım ve spora başlayacağım ama o zamana kadar önerileriniz nelerdir?
    mesela spor olarak ; mekik çekebiliyorum, yürüme, koşma(çok uzun süreli olmuyor ama hafif tempoyla koşabilirim),
    barfiks çekemiyorum,şınav da çekemiyorum.

beslenme olarak önerileriniz nelerdir ?
    (yumurtanın beyazını sevmiyorum, fakat yağda kızartınca sarıyla karıştırıp yiyebiliyorum).
    1 aydır düzenli süt içiyorum.
    teşekkürler

2. RobbRobb

RobbRobb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vallaha kardeşim bende aynı durumdayım.Ama ben şöyle yaparak hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım.

Öncelikle bir spor salonuna yazildim.Eger bunu yapamiyosan hergün 10 dk hizli yürü 5 dk koşmaya calis yorulunca tekrardan hızlı yürü.(Yavaş yürürsen bir anlamı kalmas.)

Mekik cek.

Sonra bi 10 dk dinlen,yine 20 dk koşu-hizli yürüyüş yap.

Yemek olarakta;

Sabah 1 dilim tam bugday ekmegi,2 yumurta(Haşlama olcak.),100 gram lor peyniri ve şekersiz çay,İstersen salam yiyebilirsin bence protein bakımından.

Öglen:3-4 tane tuzsuz köfte salata.1 dilim tam bugday ekmegi.

Aksam:Muzlu süt(Ayrı ayrıda olabilir.)5 fındık 5 badem 2 ceviz.(10 ar dakika araliklarla al her bir besiniki doyabilesin.)

Kısaca şeker tuz ve ekmegi kesiceksin.Hiçbirzaman doymayacaksın.Aksamları ac yaticaksin.Ama protein agirlikli arada mesela 4-5 dilim salam vs yiyebilirsin.Pilav,makarna türü asla yok.

Ben böyle yaparak haftada 2 kilo verdim.2 haftadir düzenli devam ediyorum.

Eger 1 gün bile diyeti bozarsan kola,cips,ekmek,1 tabak yemek gibi yaptigin sporun diyetin bir anlami kalmas.Biz kilolularda zaten yeteri kadar şeker tuz yağ vs var.Bunların erimesi lazim sonra yağ erimeye baslar kilo verirsin.Sen daha bunlar erimeden minimum düzeye düşmeden almaya başlarsan yerinde sayarsın.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş