Kilo vermek isterken kilo aldım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abrahambauer tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abrahambauer

abrahambauer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Forumda başlık oluşturmadan önce uzun süredir sadece okuyordum gerekli başlıkları ve birçok sorunun cevabını arama kısmından buldum. Buradaki araştırmalardan sonra yeni başlayanlar için verilen güzel bilgileri bilgisayarıma kayıt ettim ve kendimce düzene girme çabasındaydım.

Mekik ve dumbell ile çalışarak kilo vermek ve forma girmek istedim, 20Kg ayarlanabilir döküm dambıl ve birde mekik sehpası aldım. 6kg - 6kg sağ ve sol kol olacak şekilde 10 'ar 4 kere tekrar olarak başlangıç hareketleri yaptım. Mekik sehpasında 80 'er 30dk arayla 160 mekik çekerek devam ettim. Bu çalışmayı 1-2 hafta sürdürdüğüme eminim daha sonra ne olduysa benim bağırsaklardan rahatsızlığım oldu ve 1 aydır hiç çalışma yapamadım. Şimdi çok şükür sağlım düzeldi ama 83kg 'den 87 'ye çıkmışım duh

BoY: 1.80cm
    Kilo: 86-87

Arkadaşlar kilo verirken kilo almak istemiyorum, nasıl kilo verebilirim ve verdiğim en küçük kiloyu bile korumak ve daha fazla şişmek istemiyorum. Capsiplex ve yosun haplarını tavsiye edermisiniz ? netür hap almalıyım takviye olarak.

Sabah 08 'den Akşam 18'e kadar ofiste masa başında bir işim var, akşamları boş oluyorum. Sabahları 1 veya 2 tane çörek veya poaça yerim. Öğle yemeğini yerdim, artık 1-2 haftadır hiç yemiyorum. Akşamlarıda çorba yemeden yemeğe başlamam, arada ekmek yemeyi abarttığımda oluyor.

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz :( ? Ayrıca salona gitmeyi düşünüyorum ama biraz maddi rahatlık olursa gideceğim.

2. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Mesai açısından ben de senin gibiyim. Son bir kaç aydır verdiğim 4-5 kg çevremdeki herkezin dikkatini çekti, en az 10-15kg vermiş gibi görünüyorsun diyorlar. Ben 2 günde bir akşamları evde ağırlık çalışıyorum, yaklaşık 10 aydır. Arada da mekik, kardiyo filan yapabilirsem.. Sana tavsiyem benim gibi akşamları kendine güzel bir salata hazırla. Hem lezzetli hem de sağlıklı oluyor. İçine haşlanmış bir tavuk göğüsünü ilave etmeyi unutma.. Ben pek ekmek tüketmem, sadece sabah kahvaltısında kepekli soğuk sandviç yeşil çay ile beraber.. Öğle şirket yemeklerinde de çok aşırı aç olmadıkça pilav makarnayı filan pas geçerim genelde.. Mesai bitimine doğru yağsız light 80gr ton balığı her gün yerim. Salataya 1 limon sık, biraz elma sirkesi, lor peyniri, göbek salata, yeşil soğan, 2 kaşık zeytinyağı vs.. Hafta sonları geç kalkıp tereyağlı, pastırmalı 5 yumurta (3 tam) yiyorum.. Şimdilik fena gitmiyor, ağır adımlarla ilerlemeye devam :)

Ben de uzun bir ara sabahları poğaça yerdim, kilo kaybetmeyi kesinlikle engelliyor, bunu bırak bence... Büyük ihtimalle margarinle filan yapılıyor, hem sağlıksız hem bu şekilde kilo da veremiyorsun...

Son düzenleme: 6 Ocak 2011
  3. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hap işini öncelikle geç yemene dur demelisin yemek hakkında pek bişi yazmamışsın

Öncelikle

3 ögün yemegini yemek zorundasın kahvaltı özellikle yapmalısın.yemeklerde yağsız yemekler yemelisin un ve şekerden uzak durmalısın (poğaça,börek,çikolata vs) Et ürünlerini haftada 1 e indirmelisin.Sebze agırlıklı yemekler yemelisin

ögünlerini yedikten sonra eğer acıkıyorsan meyve yemelisin özellikle mandalina kilo vermeye yardımcı ayrıca tok tutmasını istiyorsan 1 adet elma yemelisin.

spor merkezine gitme şansın varsa kardiyo yapmanı öneririm yağ yakımını hızlandırırsın.5 dk hızlı koşu 3 dk yürüyüş gibi

bir işte çalışıyorsan ki öyle çalıştıgın yerde birşey yememelisin yiyeceksende meyve içecek olarak su bir süre sonra zaten etkisini hissediceksin

Margarin olsa gene iyi pastanelerde hamuru süt yerine yağ ile yoğuruyorlar hem kolestrol açısından kötü hemde kilo açısından :)

4. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    :)
    Et konusunda pek katılmıyorum. Her gün et tüketmeye çalışırım ben, sonuçta amaç sırf kilo kaybetmek değil kas da kazanmak benim için.
    Öğle yemeklerinin eti olanını tercih ederim. Akşam üstü ton balığı, akşamları tavuk.. Etlerin yağa dönüştüğünü düşünmüyorum şahsen. Ancak yanında yenilenlere dikkat etmek şart tabi..

5. abrahambauer

abrahambauer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Daha dikkatli ve sağlıklı bir şekilde yediklerime özen gösteririm. Poaça,çörek,börek gibi yağlı unlu yiyecekler yok. Bol sebze,mevye. Durumum müsait olursa spor salonuna gideceğim inş. Daha önceden evimizde bir spor aleti vardı pedal şeklinde merdiven çıkar gibi değişik bir alet, 3 kademe zorluğu vardı, yürüyüş yapmak içindi galiba. Bunu tavsiye edermisiniz ? belki bulabilirsem kullanırım.

6. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Eliptik bisiklet tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş