Kilo Vermek Icin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve victoryshot tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. victoryshot

victoryshot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba daha onceleride spor yapiyordum ve hocam bana 3 gunde butun bolgeleri calistirabilecegim bi program yazdi. Ben haftanin 5-6 gunu gitmek istiyorum sizce 1.gun 1.bolge 2.gun kardiyo 3.gun 2.bolge 4.gun kardiyo 5.gun 3.bolge 6.gun kardiyo seklinde mi yapsam yoksa haftanin 5-6 gunu o hareketleri mi yapsam?

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Kilo vermek/almak; bütün olay kalori oyunudur. Günlük harcadığından fazla alırsan, kilo alırsın. Günlük harcadığından az alırsan kilo verirsin. Mantık çok basit. Tabii bu kalorilerin kaliteli besinlerle ve dengeli alınması gerekir. Sen eğer kilo vermek istiyorsan hocanın verdiği programdan ve sözlerinden sapma. Ekstra olarak haftada 1-2 gün kardiyovasküler bir egzersiz yapabilirsin yardımcı olması açısından.

3. victoryshot

victoryshot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sabahlari 3 yumurta beyazi ve 1 sarisi yiyorum 50-100 gr arasi lor peyniri 6-7 zeytin ve cay sabah kahvaltisindan sonra spora gidiyorum 1.5 saat sonra spordan sonra eve gelince lapa pilav ve tavuk(200-250 gr) ve 1 saat sonra muz veya yogurt yiyorum aksamlari ise yogurt/salata corba yada bazen firinda kofte ve patates(yag koydurmuyorum) yaptigim yanlis bisey var mi sizce? sanirsam aksam yemeginde biraz fail yapiyorum ve aralarda cok yemiyorum 4 ogun falan oluyor. Kilo vermek ve incelmek isteyen biri nasil bi diyet programi uygulamalidir hocam bi diyet listesi vermedi cunku

4. sammelweis

sammelweis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora gidemediğin zamanlar da olacaktır.Bunu da öngörmeni öneriyorum.Bu sebeple kilo vermek için en etkili silahın spor değil beslenme değişikliğidir.Çünkü beslenmeni her yerde her durumda kontrol edebilmen mümkün.Ama spor aynı şekilde değil.Spor yapamayacağın yerler olacak belki zamanın olmadığı durumlar.O zamanlarda aynı kaloriyi almaya devam edersen kilo vermen duracak ve hatta bir miktar kilo bile alacaksın.Yani benim tavsiyem aldığın kalori miktarını ve besin kalitesini bir düzene sokup yardımcı olarak da spor yapman.Sana golü attıracak asıl ve daimi olan şey beslenme şeklin.
    Not: Spor yapma falan demiyorum sakın yanlış anlama.Kilo vermek için yapman gereken temel şeyin diyet olduğunu vurguluyorum

Sayfayı Paylaş