kilo vermek için spor ve diete başladım ama sanırım birşeyler yanlış yardımcı olurmus

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tarranbaba tarafından 20 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tarranbaba

tarranbaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selam,

kilo vermek amacıyla spora ve diete başlama kararı verdim bundan yaklaşı 3 ay önce.. koşu bandı aldım ve yürüyüş ile başlamak istedim günlük programım ise şöyle...

işim gereği sabah 4 de kalkıyorum iş yerinde şekersiz nescafe ve 1 paket eti form ile geçiriyorum.. saat 9 gibi işten geliyroum ve koşu bandında 5km/s hız ile yürüyüş yapıyorum tam 1 saat ( tabi bunu sabit tutmadım 1,2 günde bir hızı yükselttim ve 1. ayın sonunda 1 saatte 6,3 kmye kadr çıkardım) spor sonrası kahvaltı ediyorum 1 adet domates 2 salatalık 1 parça beyaz beynir 1 dilim çavdar ekmeği.. kahvaltıdan sonra sabah işe erken kalktığım için gündüz 3,4 saat uyuyorum ve akşam üsüt uyandıktan bi süre sonra genellikle 1 parça ızgara tavuk göğsü ve yanında sebze yemeği yoğurt ve 1 dilim çavdar ekmeği tüketiyorum genelde bu öğün saat 6 yı geçmiyor.. gün içersinde 3 ,4 litre arası su tüketiyorum.. hergün bu program ile (tabi arada ufak tefek kaçamaklar oluyordu yemek konusunda) 1. ayın osnunda 90 kilodan 82,6 kiloya düştüm.. tabi bu bana çok büyük bi moral kaynağı oldu ve daha hırslı bi şekilde sporlara hergün devam etmeye başladım artan bi tempo ile... aradan 1 ay daha geçti bu ay biraz kaçamaklar artmıştı fakat sporumu eksiksiz artan tempoyla devam ettirmiştim arada 4,5 dk 8km/s kooşmalar ekledim bide bi arkadaşın tavsiyesi üzerine 2. ayın bi 20 günü kadar l-carntine kullandım (faydası olup olmadığına karar veremedim çünkü bazı günler spor için çok istekli oluyordum fakat bazı günler zorlandığım oluyordu) neyse 2. ayın sonunda 82,6 den 80,6 e düşmüştü kilom tabi buna baya şaşırmıştım daha fazla kilo verdiğimi düşünüyordum böle hissediyordum.. ama ben yılmadım ve 3. ay a başladım bu sefer hızımı 6 km/s sabitleyim koşu bandının eğimini 7. seveiyeye getirdim (12 seviye max bu arada sanırım %15 en son seviyesi) daha fazla efor sarfetmeye başladım günde 1 saat 6km bu şekilde devam ettim 10 gün geçtikten sonra tartıldım ve gördümki 81 kilo olmuşum (bu arada kaçamakları baya azaltım 3. ay) bu bende baya bi moral kaybına yol açtı boşu boşuna eziet çekiyomuşum gibi geldi bi 10 gün daha geçti arada 80,3 lere düştüm fakat bügün tekrar tartıldım hala 81 kiloyum.. l-canitine kullanmaya devam ediyorum... sorunun ne olduğuu anlamadım bi yerlerde hata yapıyorum sanırım.. bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim...

teşekkürler

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Olaya sadece tartıdaki kilo olarak yaklaşmamalısınız. Önemli olan vücut kitle indeksinizdeki değişimlerdir. İnsan sürekli aynı hızda kilo veremez. Hatta önceki aylara göre idmanın üzerine ekstralar katsa bile yine de istediği form durumunu yakalayamayabilir. Vücutta bazı eşik noktaları vardır ve bu noktaları aşabilmek önemlidir. Forumda bu eşik noktasından genelde plato diye bahsedilir.

Açtığınız konuyu kurallara uymadığı için kapatmak zorundayım.

Sebep: Başlıklar aci, yardım vb kelimeler içeremez.
    Daha önce bu ve buna benzer konular forumda tartışılmıştır. Arama yaparak bulabilirsiniz.

Türkçeye çevrilen yazılar bölümünden, Yağ yakım günlüğündeki üyelerin tecrübelerinden yaralanabilirsiniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş