Kilo vermek için kick boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve AegeanDream tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhaba.

Adım Berkan, 21 yaşındayım ve Yalovada yaşıyorum.Sizlere sormak istediğim bazı şeyler var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle kilom 113 boyum 1.84, belirli bir yaşa geldikten sonra ve hayatın acımasızlıklarıyla karşılaştıktan sonra kilo vermeye karar verdim. 1.5 ay içinde yediklerime dikkat ederek ve akşamları yürüyüş yaparak 15 kilo verdim. Önceleri hiç şınav ve mekik çekemezdim ve son iki gündür şınav ve mekik çekmeye başladım. Her akşam bir saat tempolu yürüyorum arada koşu ile destekleyerek. Yürüyüşten sonrada 30 şınav ve 45 mekik ile günü sonlandırıyorum.

Şınavı 6 set, mekiği ise 3 set olarak yapıyorum.

Şınav:

1.set - 6 şınav
    2.set - 4 şınav
    3.set - 6 şınav
    4.set - 4 şınav
    5.set - 6 şınav
    6.set - 4 şınav

Mekik:

3x15 olarak tamamlıyorum.

Kısa sürede bu kadar çok kilo atmanın zararlı olduğunun bilincindeyim. O yüzden beslenme düzenimi değiştirmiş bulunmaktayım. Sabahları domates, salatalık, peynir, zeytin, biber ve yumurta ile sağlam bir başlangıç yapıyorum. Çalıştığım için öğle yemeğinde ne var ise abartmadan azar azar yiyorum. Mesela yarım kase çorba, biraz salata ve sebze yemeği var ise biraz ondan alıyorum, yoğurt var ise yoğurt yiyorum. Akşam ise çorba, salata ve var ise sebze yemeği yiyorum, sebze yoksa 200 gr civarı tavuğu haşlayıp yağsız tuzsuz onu yiyorum. Akşam sporumu yaptıktan sonra ise saat 9 gibi falan bir greyfurt sıkıyorum üstüne bir şişe soda döküyorum ve posası ile beraber onu içiyorum. Aç kalmadan ve sağlıklı beslenerek kalıcı kilo vermek hedefim.

Bundan 1 sene önce 1 ay gibi boks deneyimim oldu. Şehir değişikliğinden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrardan bir dövüş sporuna başlamak istiyorum ve yapmak istediğim sporu kick boks olarak düşünüyorum. Benim bu spordan beklentim kilo vermeme yardımcı ve yağ yakımında bana katkı sağlayacağını düşünmemdir. Bu spordan beklentilerim bu yönde. Sormak istediğim ise bu sporu yapmak için benim kilom bana sorun yaratırmı ? Haftanın 3 günü kick boks antremanına katılsam kalan diğer günlerde gene 1 saat koşmaya ve şınav ile mekik çekmeye devam edicem.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın, ama yardımcı olacağınızı umuyorum.

İyi forumlar ...

2. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Boks basit ama kick boksda zorlanabilirsin dostum.Cunku ozelliklede bacak acarken birakip gidesin geliyor.Sana onerim illa spor yapacaksan yuzmedir.Butun vucudu calistirir.Dovus sporu dersen boksa devam et.Gidip salonla konusunca sana kilonun sorun olmiyacagini soyliyeceklerdir ama emin ol zorlanirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum kilo verme başarın gayet güzel. Başlarda hızlıymış doğru, sağlıksızmış doğru ama başarılı. Eğer sağlıksız olduğunun farkına varıp düzeltmek için çalışıyorsan o hızlı verdiğin kilonun bir önemi yok gayet güzel çalışıyorsun şuan için. Gelelim konumuza dövüş sporu düşündüğünü söylemişsin ben şuan 90 kiloyum ve Muay Thai yapmaya 150 kilo iken başladım ilk 30 gün 20 kilo verdim bende sen gibi sağlıksız beslenerek hızlı kilo vererek ama daha sonra düzene soktum. Zorluk kısmına gelince ilk başlarda emin ol çok zorlanacaksın ha ama şundan da emin ol benim zorlandığımın yarısı kadar zorlanmazsın çünkü ben ilk başladığımda ne yürüyüş yapıyordum ne mekik ne şınav çekiyordum. Eğer imkanın varsa kick boks veyahut muay thai öneririm şiddetle hemde. Ha diğer sporları önermezmisin diyecek olursan ben başlık kick boks olduğu için direk kick boks muay thai üzerinden gittim bunlar yararlı olur diğerleri işe yaramaz kesinlikle demem diğerleride en az kick boks ve mauy thai kadar etkili.

Nice kilolu insanı başlattım ve şuan hallerinden memnunlar. Ki eğer şuan 113 kilo isen emin ol çook büyük bir zorluk çekmezsin alışma sürecince çekeceğin zorluk dışında. Senin alışma sürecin normal insanlara göre biraz daha uzun sürer çünkü kilon fazla. Normal insan değimini yanlış anlama zayıf olanları kastettim dostum. Eğer dediğin gibi hem haftada 3 gün veyahut 4 gün bu sporu yapıp hemde diğer günler yürüyüşlerini mekik şınavlarını aksatmadan devam eder ve beslenmene dikkat etmeye devam edersen gayet başarılı şekilde kilo vereceğine inanıyorum. Şimdiden başarılar.

4. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Dogru soylemis kilolu insanlar direk fitnessa.Cunku uzun vadeli spor bunlar bu ay gitmiyeyim olmuyor.Fitness candir.

5. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle bunu kastetmedim.. Kick Boks veyahut muay thai önerdim. Kilolu veyahut kilosuz.

6. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kesin salon sahibi veya antronorsun cozdum seni.Adama zorlanacagibzevk almayacagi seyi onermenin mantigi ne?

7. Ümmügül

Ümmügül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben yeni kick boksa başladım bir bayan olarak çok zorlandım fakat rahatladım 40 şınav 40 mekik ve 30 tur koşu vs. :) 60 kiloyum bir ay içinde verir miyim sizce

Sayfayı Paylaş