Kilo Vermek için Dev Set Yorumlarınız Lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Shark1973 tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Shark1973

Shark1973 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Kilo vermek için bir dev set programına geçmek istiyorum.Sıcaklar biraz sıkıntı yaratacak ama dayanabilirim sanırım.Hem zevkli hem de zaman açısından avantajlı olacağını düşünüyorum.Haftada 3 gün ve 2 günde cardio yapmayı planlıyorum.Hocalarımın bilimsel yorumlarını aldıktan sonra başlayacağım. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Bench Press 2X15
    Lat Pulldown 2X15
    Military Press 2X15
    BicepsCurl veya EZ bar curl 2X12
    Dar Bench veya French Press 2X12
    Leg Extension 2X15
    Leg Curl 2X15

1. Dev set sonrası 1.5 - 2 dakika dinlenme.
    2. Dev set sonrası 5 dakika dinlenme

Incline Dumbblle Press 2X15
    Bent Over Row 2X15
    Side Laterall 2X15
    Hammer Curl 2X12
    Push Down 2X12
    Squat 2X15
    Deadlift 2X15

1. Dev set sonrası 1.5 - 2 dakika dinlenme.

program sonunda abs için cable crunch 3X25

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ben bu proğramlardan bişey anlayamadım neye göre yada hangi mantığa göre yapılmış

3. abelia

abelia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor koordinatörü
    Yer:
    ist
    zayıflamaya yönelik bir program yapmak istiyorsan aynı adaleyi 4-6 farklı hareketle 4 er set konbin etmen lazım
    örn. trıceps için
    push down
    lyling tric.ext.
    triceps machine
    cable long tric.ext
    dips gibi hareketleri bağlayıp 4 -6 set ard arda set arasında 1 dk dinlenerek yapabilirsin gerci verdiğim örnek adale küçük adale
    büyük adalelerde 4-6 hareket yap bence kücük adalelerde 3 max 4 yapabilisin

4. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    buna ancak dev tekrarlar denir :D ve yapılsa yapılsa body'e yeni başlamış veya uzun süre ara vermiş biri için 2-3 haftalık program olur. dev setlerle ilgili makalede var bu sitede. biraz siteyi incelese yeterli olacaktı

5. abelia

abelia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor koordinatörü
    Yer:
    ist
    hocam siz ne diyorsunuz

6. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    hocam ithamı herhalde flexor'aydı ancak bi ekleme daha yapmak istiyorum. dev setlerde tekrarlar az ve mevzunun temelinde güçlenmek var. bu da sağlam beslenmekle olur. yani böyle bir programda kilo kaybını amaçlamak bence hem programın amacına ters, hemde vücut için gelişimden çok zararı olacağı kanaatindeyim

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında adeleyi son noktasına kadar zorlamak yerine doğru olan tercihimdir
    doğru olan ne diye sorarsanız nefis bir antreman derim dev setler,süper setler ,max setler,güç antremanı, vs vs bunlar kişini arayışlarıdır. Herşeyin temelinde her zaman 3 şey yatar uyku ''disiplini antreman zamanı '' disiplin antreman ve zaman

Eğerki antremanın hakkını verip güzel bir duş alıp sağlıklı beslenip vede uyursanız vucudunuz gerkenden kurtulurken gerekenide kazanacaktır onlarca yüzlerce sistemin buluştuğu tek sistem budur

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

Giant setler aynı bölgeyi ya da ters bölgeleri vurmak için yapılabilir ve bu kadar çok tekrar yapabileceğin ağırlıklarla girilmez giant setlere.
    Giant sette amaç kası maksimum güçle zorlamak ve GH salgısını arttırmaktır.
    Misal,

Bench pressin hemen üstine yana açış, akabinde de pullover girersen güzel bir giant set yapmış olursun. Her harekette de failure'a gidersen, bu şekilde yapacağın 3 giant set ile göğüs antremanını bitirirsin. Bu sürekli olmamak kaydıyla güzel bir şaşırtma yöntemi olabilir.
    Senin yaptığında ise, aşırı yüksek tekrarlar ve arka arkaya yapılan ve muhtemelen pek performan gösteremeyeceğin press hareketleri var. Asla kasları tam olarak vuramayacaksın. İlk girdiğin benchi iyi basacak, sonraki lat pull downda performansın düşecek, military pressde ise artık kız ağırlıklarıyla çalışacaksın.
    Amacın kilo vermekse, her bölge için ilk hareket için ağır girip sonraki setlerde yüksek tekrarda ve o tekrar sayısında basabileceğin maksimum ağırlıkla çalışman ve kardiyoya ağırlık vermen, bununla birlikte daha dikkatli bir diyet yapman gerek. Giant setlerin amacı senin yapmaya çalıştığın şey değil.

9. Shark1973

Shark1973 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Yorumlar için teşşekürler . Arkadaşlar dün akşam dayanamadım ve yorumları beklemeden programı denedim,gerçekten müthiş zorlayıcı oldu . Nabızı set sonrası ortalama 170 olarak ölçtüm.Düşük ağırlıklarla,çok tekrarlı ve temel hareketleri seçmeye çalıştım.Programdan 30 dk önce L-carnitin ve hemen sonra üzüm suyu ve creatin aldım soğuk duş ve sağlıklı bir yemek (ölçülü miktarda komplex karbohidrat + protein ) . Tek bir sorun var uyuya kalmışım toplam 9 saat .

Programın çok zevkli olduğunu söylemeliyim ama yorumlardan anladığım kadarıyla çok doğru bir program değil . Daha önce sitede yayınlanan bir büyük bir küçük kas grubu için süper set programını ,cardio ve diyetle birleştirip uygulalayacığım.Siteden çok şey öğrendiğimi belirtmek isterim özellikle Flexor'un biceps programı (Çok işe yarıyor) ve SCHWARZXXL'ın omuzla ilgili çalışma bilgileri.Herkese çok teşşekür ederim.

10. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    dev setler schwarzın belirttiği üzere zayıflamak amaçlı değil vucudu şaşırtıp rutinden kurtarmak, gh salgısını arttırmak amaçlı yapılır ve kas gelişimine de olumlu etkisi vardır diye biliyorum. ben de bugün göğüs antrenmanımda ddev set girmeyi planlıyorum. şimdiden heyacanlıyım çünkü farklı bi proğram deneyeceğim ve ne olacağını göreceğim. salon bizim için bi laboratuvar aslında. arada bi deney yapmak iyi gelir vücuda...hatta sık sık deney daha iyidir kanımca. rutinin dışına çıkmak gerek.....

Sayfayı Paylaş