Kilo vermek, İstemek ve Sonuç

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Barquer tarafından 9 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Barquer

Barquer Guest

Öncelikle Merhaba Bu yazı kilo vermek isteyen arkadaşlar için yazılmıştır

Evet ilk önce Çok daha önce bir konu açmış ve sorunumu dile getirmiştim ve cok güzel cevaplar almıştım denilenleri harfiyen yerine getirdim

1.85cm boy vede 96 kilo olmuştum çok hızlı şekilde kilo almak ben ruhen çok etkiledi ama bir türlüde spora başlayamıyordum devamlı bahaneler uyduruyordum yarın başlarım şeklinde tabiki o yarınlar uzun süre gelmedi aylar geçti sonra düşündüm zaman ne kadar çabuk geçiyor? günde 1 saat ayırsam ne kadar büyük değişik olabilirki dedim kendi kendime.. yada koşarken kendimi aptal gibi hisediyordum ne yaparsan yap gitmez diyordum.
    Şu şekilde bir program uyguladım kendi kendime

Her sabah 1 saat erken kalkıp koşdum ( önceleri koşar adım sonra gerçekten koştum)

Mümkün mertebe hiç ekmek yemedim tatlı yemedim hamur işine elimi sürmedim ama hiçte aç kalmadım .Çok açlık çektiğim zamanlarda ise soğuk su içtim kana kana Yani hiç bir zaman kendimi açlığa mahkum etmedim acıktığım zaman yedim diyet yapmadım ama dediğim gibi hamur işi ve tatlı hiç yemedim yediysem bile ufak bir kaşık tadımlıktır oda çok sevdiğim kolayı bile diet cola olarak içtim Bunların dışında hiç bir ekstara ilaç ve bunun gibi madde hiç kullanmadım .....
    Zaman okadar çabuk geçen bir olgu ki hiç farketmiyorsunuz bile çok cabuk geçiyor hemen kilo vermek gibi bir azmim olmadı tartılara hiç çıkmadım hiçte moralimi bozmadım sadece bu yaptığım egzersizin faydalı olacağını düşündüm hadi hadi nezaman kilo verecem diye hiç zorlamadım kendimi ilk başlarda gerçekten çok sıkılıyordum koşarken baktım olacak gibi değil getirdim koşu bandını tam tv nin önüne koydum bir yerden koşarken bir yerden de tv izledim hiç durmadan da koşmadım yoruldugumda kısa süreli dinlenip tekrar devam ettim kısa bir süre geçti hala anlamıyordum kilo verdiğimi yada bana öle geliyordu evden hiç çıkmadım bu arada kimsede beni görüp ne kadar kilo vermişsin demiyordu hali ile daha sonra bu sabah koşma rutinine ip atlamada ekledim ki gerçekten çok zevkli daha sonraları ise hem sabahları hem tv başında koşup hemde geceleri ip atlıyordum ...
    koşu ve ip maratonuna ''candyman'' filminden etkilenip boks yapmaya çalıştım artık sabahları koşup geceleri ip atlamanın yanına birde gölge boksu ekledim bu sanki karşınızda bir rakip varmışcasına yumruk atmak veya kendini korumak gerçekten inanılmaz derecede tüm stresinizi alan bir aktivite.yaparkende kendi kendime gülüyordum biri görse dalga geçer..
    Çok ilginç bir şey oldu zevk almaya başladım bu aktivitelerden inanılır gibi değildi benim için .herneyse bu gerçekten uzun bir hikaye oldu sonuç olarak

sabahları 1 saat koşu
    akşamları ip atlamak
    hamur işi ve tatlı hariç herşeyi yedim
    Sonuc: 2 ayda 15 kilo vermiş oldum hiç anlamadım ne kadar çabuk zaman geçti ne zaman kilo verdim o yüzden bu yazıyı bir türlü başlayaman yada hemen kilo vermek isteyenler arkadaşlar için yazdım şimdi bu yazıdan sonra başlayın inanılmaz derecedeki hızlı gelişme karşısında sevinin...

Okuduğunuz için teşşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ekim 2007
    atahan4488, kimodedim, Blues ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Barquer tbrk edıyorum senı..ben de senın gıbı kılo wermıstım zamanında =) sımdı bıraz da kas yapma waktı bence senın ıcın =)))

3. Barquer

Barquer Guest

Teşekkür ederim Juromento Bir türlü başlayaman arkadaşlara hitaben yazılmış bir ''konu'' Kas yapma kısmına gelince neden olmasın?

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi arkadaş çok güzel yazmışsın ne demeli. Ancak ben beceremiyorum, yazın yaklaşık 2 ay kadar neredeyse hergün 45 dk bisiklet bindim, animal cuts içtim lipo 6 içtim, diet yaptım, gerçekten diyet yaptım ama hiç amaan boşver tarzı triplere girmedim. Ama sonuç hiç tatminkar değildi :(

Sebebini araştırdım, geçen hafta tiroidlerimi ölçtürdüm, T3 iyi çalışıyor, ancak T4 (referans değer aralığı 4,4 ila 12 arası) benim değerim 4.9 çıktı. Yani gayet düşük, işte bu tarz şeyler de olunca insan umutsuzluğa kapılıyor, mutsuz oluyor, emeklerinin karşılığını alamamak cidden çok kötü birşey :(

5. Barquer

Barquer Guest

Belkide Bisiklet dışında bir aktivite deneyebiliridin Excursion .Tam yetki ile konuşacak bilgi sahibi değilim senin kadar fitness konusunda gerçi.belkide 15dk bisiklet 15dk koşu 15dk ip atlama şeklinde doldursaydın 45dakikanı ben daha faydalı olacağını düşünüyorum ..

Resimine baktım yaşın geç duruyor bence ne kilo al ne kilo ver saygılar

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    18 yaşındayım, haklısın belki ama evde kondisyon bisikleti vardı, ve biniyordum bisikletin üstüne TV'nin karşısına geçip PS2 oynuyordum canım sıkılmıyordu..
    Yaşımın gençliğinle ne alakası var pek anlayamadım ama kilo olarak değil de yağ atmam lazım.

7. Barquer

Barquer Guest

Belli yaşlarda kilo vermek gerçekten cok zor olabiliyor 27 yaşında biri olarak alınan kilolar 18 yaşındaki bir arkadaşın verdiği kadar kolay verilemediğini gördüm .18 yaşında bir arkadaş 27 yaşındaki diğer bir arkadaşın Vücut geliştirme sporunda aralarındaki farkı belirtmek için yaş olayını açmıştım

Benim yaptıgım araştırmalarda yağ yakımında en büyük etken alınan kalori miktarının yakılacak miktardan az olması şeklinde vede kesinlikle hamur işi ve şeker önermiyor hiçbi doktor

8. zatoşi

zatoşi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam 29 yaşındayım 94kg 179boy haftada 5 gün kondisyon bisikleti 1saat ardından 4*100 yarım mekik ,4*40 çakı,4*50 crnch,4*100 2kg lık çift dumbell ile yana eğilme ,şekeri kestim haftada sadece 1 porsiyon sütlü tatlı ,akşam 19:00 dan sonra ymeyi kestim,ekmk tüketimini yarıya indirip kepekliye çevirdim ve 5ayın sonunda 72 kg :) toplam 22 kg verdim .isteyince oluyormuş anladım bunu.haa bu arada cla aldım yardımcı olsun diye ama onuda yarıda kestim pek gerek kalmadı.....

9. Barquer

Barquer Guest

Zatoşi müthiş kesinlikle dediklerine katılıyorum isteyince gerçekten oluyor önemli olan kafada bitirmek.

10. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Barquer resim var mı forumda eski ve yeni halini bir gorsek 15 kilo ciidii bir rakam kaslar meydana cıkmıstır hani .. Bu arada tebrikler azimim elinden hic bir sey kurtulmaz

11. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    barquer önce helal olsun diyim, benimde boy 185, kilo 96 aynıyız:) ben 14 gün önce başladım ozaman 101 kiloydum şimdi 96, bende ekmeği hamuru kestim şeker tuz çok az,3 gündürde an.cuts kullanıyorum, ben önce kilo vermek deilde miğdeyi küçültmek ilk hedefimdi ve allahıma şükür küçülttüm eskisi gibi acıkmıyorum , ve moralde süper oluyo

12. Knight_eagle

Knight_eagle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Barquer azmin ve sabrının hediyesini almışsın.
    Bende geçen yaz bir diyet yapmıştım.75 kiloydum diyete başladığımda aslında aşırı bir kilom yoktu ama göbek bölgesinde yağlanma vardı bu yüzden diyete başladım.
    Her sabah kahvaltıdan 2 saat önce kalkıp havuzda düzelnli olarak yüzdüm hafif bir kahvaltı(çaydan şekeri kestim çok içtiğim kolayı bırakmak zorunda kaldım ve kan şekerimin düşmemesi için kepekli ekmek... ) kahvaltıdan sonra 2-3 saat dinlendim.Dinlemeden sonra akşama kadar yaklaşık 3-4 saat havuzda düzenli olarak yüzdüm.Bazen mekik şınav çekiyordum.Akşamları yemekten bi kaç saat sonra sızıp kalıyordum zaten :) Bu uygulamayı 8 gün yaptım.
    Sonuç 8 günde 6 kg verdim.
    (Bu uygulamayı tatildeyken yaptım ailem ve arkadaşlarım epey şaşırmşlardı. :D)

13. baty8499

baty8499 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tebrıkler kendımı gordum sende vallaha:) bende 185 96 kıloydum yedım ıstedıgımı az az ekmegı kestım alkolu kestım seker hamuru kesınce sonuc cok ıı oluyo haftada 4 gun kostum hç bi ılac falan kullanmadım gerek yok zaten azim edınce gercekten verıyosun 3 ayda 15 kılo verdım ve hç ac kalmadan kılo verırken mekık te cektım duzenlı gobektende kurtuldum cok azdaha var oda gıdıcı:) sık sık az yemek gercekten cok onemlı + spor ılac faln hıkaye

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir başlıkmış nasıl gözden kaçırdım, çok tebrik ederim, çok entesan bir şekilde bende 1.85 boyundayım, bu başlığa da genelde senin boyundakiler yazıyor :D
    Ben diyete 10 gün kadar önce 104 kiloda başladım, benim başlama hikayem ilginç.
    Nişanlımla iş çıkışı caddde buluşup yemek yemiştik, her zaman ki gibi büyük bir oburluk ve aceleyle yemekleri mideme indirdim.
    Sonrasında gene her zaman ki gibi midemde şişkinlik ve gerginlik hissettim, bu tatsız duruma maalesef yıllardır alışmıştım.
    Acıkmak, gözümün dönmesi ve süratle yemek yemek.
    Benim bir de farkım vardı, ben yemeği aşırı yiyen, ama tatlı, tuzlu, hamur gibi şeylere merakı olmayan bir adamım, ancak yedim mi gerçekten tanıdığım herkesten fazla yiyordum.
    Neyse, yemekten sonra caddede dolaşmaya başladık, nişanlım tipik bir bayan olarak, canım ben bir şu mağazaya bakayım, sen istersen hiç girmeden şu bankta otur dedi.
    Zaten ağırlık çokmüş, memnuniyetle oturdum, hafifçe kaykılarak ve göbeğimi salarak.
    Neyse 3-5 dakika sonra çıktı nişanlım, yanıma gelip öptü ama öperken bir laf etti ki bana çok derin bir darbe oldu.
    "Hayatım, yanına gelirken uzaktan sana baktım da, ihtiyar bir adam gibiydin, göbeği çıkmış, yorgun"
    Bunu dediği için ona asla kızmadım, çünkü doğruya doğru felsefesine inanırım.
    Kendime çok kızdım, kendime çok içerledim.
    Askerliğim çok hareketli geçmiş ve harika bir formla askerden dönmüştüm, aradan 2 sene geçmişti ve şu halimde nesin nesiydi?
    110 kiloyu görmüştüm ağır bir yemeğin ardından, bense 45 santim boynumla pişkin bir şekilde gurur duyuyordum.
    Bu konuşma olduğu zaman sanırım 105 kilo falandım.
    Çok üzüldüm ama harekete geçmedim.
    Her ne olduysa 10 gün kadar önce bir kıvılcım çaktı içimde, bu sözler geldi aklıma, sürekli yorgun olmak, uyuşuk olmak, çok yemek ve bunun verdiği fiziksel şişkinlikten her gün her gün rahatsız olmak.
    Bir de enteresan maddi sebep, sürekli dolmuşa biner olmuştum.
    Kadıköy'de iniyor, evime yürüyerek 12-15 dakika olan yolu bile yürümeye üşeniyordum
    Günde 8.5 YTL yol masrafım vardı, haftada 6 günden ayda 250 YTL. ye yakın yol parası vermek bana koymaya başladı son dolmuş zamlarıyla
    Bir yanda kendime olan saygımdaki sarsıntı, öte yandan, zorlukla kazandığım maaşımın yola masrafım nedeniyle fena halde budanıyor olması!
    Bir anda geldiler bana.
    Porisyonlarımı yarıya indirdim, her gün 1 elma yemeye karar verdim.
    Sadece trene biner oldum, dolmuşu hayatımdan tamamen çıkardım.
    Evet, uykumdan 30 dakika feragat ettim ama ne gam.
    Günde 75 dakika yürümemi ve 6 YTL. tasarruf etmemi sağladı bu.
    75 dakika hemde yüksek tempo, hiç zor gelmedi, gelmiyor, hatta kolaylaşıyor alıştıkça
    Enerjim arttı, eskiden 8 saat uyku uyumadan dinlenemezken, şimdi 6 saat fazlasıyla yetiyor.
    Moralim düzeldi, kendime saygım katbekat arttı.
    Aklıma, "ihtiyar bir amca gibi oldun, göbekli ve yorgun" sözü geldikçe kamçılanıyorum.
    Bunun kimse için değil, kendim için yapıyorum.
    O söz doğru bir tespitti, daha 27 yaşında bu şekle gelmeyi kendime yediremedim.
    Maddi baskıda güzel bir itici güç oldu, ayda 150 YTL ye yakın bir tasarruf azımsanacak şey değil.
    Yemeklerden sonra düz bir karınla sofradan kalkmak, kendimi kötü hissetmemek, şirkette herkesin karnın dümdüz oldu demeleri, inanılmaz moral oldu ve oluyor.
    Bence hepimizin bir sınırı var, o sınır, o limit aşıldığı zaman insanın iradesi durumu ele alıyor, eskiden zor gelen herşey bir zevk halini alıyor.
    Bir de şu var,
    konuyu açan arkadaşın dediği gibi zaman çabul geçiyor, anlamadan günler, haftalar, aylar geçiyor.
    Size bir örnek,
    Günde 300 kalori yakmak, ya da eksik almak, kendi başına çok azdır.
    1 kilo vücut yağı yakabilmek için 7700 kalori açık vermek gerekir.
    7700 kalori.
    Ancaaak,
    Senede 365 gün var,
    çarpalım 365'i 300 ile; 109.500 kalori, bölelim 7700'e 14.2 kg. arkadaşlar.
    Ki 300 kalori değil, kendimden örnek vereyim, eskiden 10 dakika yürümeme karşılık 75 dakika hızlı tempo yürümek.
    Kalorilerde en azından 600 kalorilik kısıtlama, zaman zaman bu eskiye göre 1000 kaloriye kadar çıkıyor.
    Hesabını bile yapmıyorum.
    Şu anda 100 kiloyum, acelem yok, konuyu açan arkadaşım gibi, zaten anında gördüğüm öz saygı artışı, daha zinde ve enerjik olmak, karnımdaki şişkinliğin tamamen yok olması, yemek sonrası oluşan sersemlik ve pişmanlık halinin son bulması bile beni yeni sistemime daha da bağlayan etkenler.
    İşte benim hikayem de bu arkadaşlar.
    Parolamı unutmayın;
    1 gün, 10 gün değil, senede 365 gün var, küçük kaloriler toplamda çok büyük olur bir sene içinde.
    Bu eksi hanesi olursa, fiziğiniz çok güzele gider, ancak küçük kaloriler artı hanesine yazılırsa, gene ne olduğunu anlamadan bir sene içinde size 4 kilo, 5 kilo yağ olarak dönebilir, ve siz nasıl kilo aldım diye başınızı kaşırsınız şaşkınlıkla.
    O fazla poğaçayı bir taneden birşey olmaz diye yemeyin, ya da yürümekten yürümekle ne olacak diye es geçmeyin, toplama bakın, size güç verecek ;)

Bozo-Baku, super_hornet, ay_isiqinda ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    26 yasına kadar kılo nedır bılmeyen kılosu hep sabıt olan bır adamdım. bb ye baslamadan oncede sporu severdım ama bb ıle daha duzenlı spor yapmaya basladım. hep hacım ıcın mucadele ettım o yuzden gayet ıyı beslendım yavasta olsa kılo aldım ve bırde baktım 92kg olmusum (boy:1.85). eskıden berı kılo almakta zorlanan ben sureklı hacım ve kılo olayına endekslendıgım ıcın hıc farketmemısım ama cıdden gobegım cıktı. tamam o kadar abartı degıl ama gobek ve ben! alakasız ıkı şey. sımdı hayatımda ılkkez kılo vermek ıstıyorum ama ne yapacagım hıc bı fıkrım yok.formu felan arastırdım anlatılanlar kadar sıkı bı dıyetı asla yapamam. o yuzden sole 85 cıvarına dusup hacımı korursam yeter bana....

16. mserkant

mserkant Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese slm,
    Tam 1 ay önce 183boy ve 102 kiloydum, şimdi 96 kiloyum yaşım 30 14 senedir sigara içiyorum ve çok youn alkol kullanan biriydim. Haftada 4-5 gün sabahları çam ağaçları içinde 1saat(7km) ve haftada 3 gün akşamları salonda 1saat tempolu yürüyüş yapıyorum. Alkolu oldukça azalttım şekeri tamamen bıraktım. Sıkı olmasada dietle birlikte bu tarz yürüyüşlerin faydasını daha 1 ay olmasına rağmen oldukça iyi görüyorum, ilk başlarda zorlanarak sıkılarak yaptığımı şimdi seve seve ve isteyerek yapıyorum. Kondisyonumun grafik eğrisinin düşüşünün tersine göndüğünü ve yukarı tırmandığını hissediyorum. Hiç bir ilaç yağ yakıcı vs.. kullanmıyorum ve kullanmayıda düşünmüyorum, hedefim ayda 5 kilo kadar vermek ilk ayda bel çevrem 115cm den 108 cm düştü kilo vermeye yeni başlamış biri olarak kilolu arkadaşlara tevsiyem diet+egzesiz olucak bunu ben bile yapıyosam sanırım herkes yapabilir :)...

ay_isiqinda ve snickers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş