Kilo vermeden yağ yakımı(göbek)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Maxpow tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam beyler boyum 1.90 kilom 84

şu aralar sadece göbeğimde yağ var bacaklarim kollarim falan baya ince ve üst göğüs kısmım.Şu var ben göbeği eritmek istiyorum.Bölgesel zayiflama yok ama diğer taraflarimdan kilo verirsem zombiye dönüşücem heralde.Kilo vermeden göbeği eritmek istiyorum neler yapabilirim ?.Bide bunlari yaparken hafiften kas kaybetmeden ve az az guclendirerek,şekillendirerek gidebilirmiyim?. Istediğim vücut tipi çok kaslı değil sadece sporcu vucudu gibi kare gögüs.Baklavalarim var ama göbekten görünmüyo_Onlari çıkarmak istiyorum

Teşekkürler şimdiden

2. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Kendi dediğinz gibi bölgesel bi zayıflama yok.Kardiyo yapsanız ozaman zombie olcam diyorsunuz.Ozaman tek çare sıkı bir beslenme ve çalışma programı.İnanın faydası olacaktır.

Maxpow bunu beğendi.
  3. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Senin için en iyi yol Protein diğeti yapman.. forum da bununla ilgili yazılar mevcut sanıyorum.. protein diet i yaparken hem vücudun yağ almaz antremanda kendi yağlarından yakarsın hemde protein dieti olduğu için gelişimin devam eder.. günde 3 öğün yemek yiyorsan mesela

sabah 3-5 yumurta beyazı 1 2 dilim lif li ekmek , light beyaz peynir süt mısır gevreği ( aralarından istediğini yiyebilirsin )

öğlen tavuk balık kırmızı et yumurta salatası ton balığı yiyebilirsin

akşam da öğlen ki yediklerinden yiyebilirsin

en basiti bu mesela.. yani yağ şeker yok.. karbonhidrat %40 protein %60 tüm besinlerinde ...

Maxpow bunu beğendi.
  4. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Yazın için çok teşekkürler.Buna başlicam peki antreman olarak ne öneriyosun ? mesela benim şuan yaptığım 20 kg yle 15 er den 10 set bench press.Ve geri kalan kaslarlada hemen hemen aynı. Az kilo çok tekrar

5. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    84 kg boyuna göre az değil. Göbek varsa yağ oranın fazladır. Yağ oranını düşürmen lazım. Protein alımına dikkat edip ağırlık çalışmalarını 4x12 haline getir, 1 gün ağırlık 1 gün kardiyo yap, kardiyodan zarar gelmez. Mümkünse kahvaltıdan önce yarım mekik çalış (crunch vs..) Akşam yemeğini en geç 8 gibi bol yeşillik salata ile ye, birdaha yatana kadar bir şey yeme. 3 saatte bir ara öğün yap, light bisküvi vs.. Kolların benim gibi genetik olarak incedir. Göbeğinle aynı oranda incelmez merak etme.

Maxpow bunu beğendi.
  6. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    yapmak istediğine göre yapacağın şeyler değişir.. fit mi kalmak istiyorsun yoksa cokca hacim almak mı.. bununla ilgili sitede bir cok antreman türleri var araştırıp kendi istediğin gibi bir program bulabilirsin..

7. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki ağırlık kaç öneriyosunuz şuan 20 kg yle falan yapiyorum baya rahat yapiyorum ama genede farkediyo gibi arttirimmi kalsinmi hacimlenmek istemiyorum kare göğüs sadece

8. kobe_burak8

kobe_burak8 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Foruma ilk mesajımı da böylece girmiş olayım :)

5 aydır vg yapıorum. Boyum 196, kilom 92. 1 ay öncesine kadar hacim alıp belim sabit kaldı. 97 -95 cm civarında bele sahiptim . 1 ay önce, antreman öncesi 15 dakka koşu+koşudan sonra mekik olayına girdim. Diyetimden şekeri elimden geldiğince kestim. Ekmeği hemen hemen hiç yememeye başladım. Bi de protein tozuna başladım

Bu bi ay sonunca, sadece kollarım yarım cm büyüdü. Ama kilom sabit ve belim tam 8 cm inceldi. 97 olan belim 89 a düşmüştü. Öncelikle sıkı bi diyet. Arkasından cardio.

Maxpow bunu beğendi.
  9. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende okuldu şeydi derken protein pek fazla alamiyorum protein tozuna mı başlasam acaba.Bide 15 dk koşu + mekik yetiyomu ya :)

10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    15dk cardio yetmez..
    Saten 15.dk dan sonra Vücut yağ yakmaya Başlar..Nabız 120-140 arasında ikendı sanırım makalelerde detaylı oalrak var yağ yakma süresi ordan bakabilirsin.

Sayfayı Paylaş