Kilo vermeden gobek eritmek?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ReeActive tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    5-6 aydir vucut calisiyorum
    1,77 boy 62 kilo var gelismem fena degil vucudum pek yagli degil ama az biraz gobek var definasyona girmeyi planliyordum yaza dogru ama cok zayiflarim zaten zayifim diye tereddutteyim

Beslenmem sole

Sabah 10:30 4 yumurta 1i tum digerleri beyazi ekmek yok 100gr lor peynir 50gr civari beyaz peynir 1 bardak cay

Saat 18:50 gibi ne bulursam o 1 porsiyon lahmacun olabilir veya ev yemegi

28 gr whey protein aliyorum ardindan ve 19:20 gibi salonda oluyorum 5 dk kosu bandi 8,5 kmde sonra vucut calisiyorum bitiste yine 28 gr whey protein 21:45 gibi bazen hic bise bazen 4 tane yumurta yiyorum bazende ev yemegi

Son olarak beslenme araligi okul dolayisiyla o kadar uzak

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bayagi zor sordum her halde 27 bakma 0 cevap :)

3. omerklsh

omerklsh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim protein tozu takviyedir.Beslenmenin yetersiz kaldığı yerde alınır.Daha senin doğru düzgün beslenme programın yok.Forumda biraz araştırma yapıp nasıl beslenmen gerektiği hakkında biraz bilgi edinmeni tavsiye ederim

4. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    E tamam iste bende duzgun beslenemiyorum diye toz aldim

5. omerklsh

omerklsh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Güzel kardeşim en azından sık sık yemeye bak verdiğin paraya harcadığın zamana yazık olmasın

6. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum okulda 6 saatim geciyor yicek olarak onerecegin bise var mi

7. omerklsh

omerklsh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çantanın içine atılmış 150 gr tavuk göğsü ve 150 gr bulgur pilavı yanınada ayran.Sadece yardımcı olmaya çalışıyoruz kardeşim

8. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kilo verme

Kilo vermeden ancak şöyle olur . 1. yolu Karbonhidrat oranını azaltırsın enerji olarak yağlardan kullanır 2. yolu düzenli tam beslenmeni yaparsın ve birazda HİTT veya normal kardiyo girersin (kardiyo kas azda olsa kas kaybına neden olabilir) .

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo vermeden yağ yakmak diye bir şey olmaz. Yağ dokusu boşluktan oluşmuyor, bir kütlesi var. Bunu kaybettiğin zaman tabi ki vücut ağırlığın da düşecek. 177 boy 62 kilo zaten zayıf olduğun anlamına geliyor. Bir sürü genç neden olduğunu anlamadığım bir şrkilde çok çok düşük kilolarda hala zayıflayarak karın kaslarını göstermeye çalışıyor. Bunun için yapman gerekeni söyleyeyim, önce bir kas kütlesine sahip olman lazım. Bunun için de sert rüzgar esse uçacağın ağırlıklarda olmaman lazım. 177 boyunda eğer beni dinlersen haftada 3 gün tüm vücut antrenmanı yap, illa ki bench press, squat, deadlift, military press bulunsun programında. Squatı bacağının üst kısmı en az yere paralel olana kadar eğilerek yap. Military press ayakta olacak, bar omuzlarına kadar insin, çenene kadar değil. 12-15'li tekrarları bırak, bu temel hareketlerde 6-8 tekrar yap. İzolasyon hareketlerini 8-12 tekrar aralığında yap. 72-73 kiloya çıkana kadar yağ yakmayı aklının ucundan, kıyısından bile geçirme. Bu kiloya ayda 2-3 kilo alarak çık. Daha yavaş çıkarsan çok yavaş olur, daha hızlı çıkarsan fazla yağ depolarsın. Ancak bundan sonra yağ yakmayı düşün ki bu da yağ yak anlşamına gelmiyor. Sadece aynaya bak bir düşün, belki biraz daha bulka devam etmen gerekecektir. Bu yaz değil, hedefin gelecek yaz olsun.

10. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doxux

Tesekkurler cok aciklayici olmus ama dedim gibi 6 saat okuldayim okulda ne yiyebilirim bilmiyorum

Doner sandwich hamburger biskuvi falan bildin kantin bunlar arasinda yiyebilecem bise var mi bilniyorum

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer kantinde döner, sandviç hamburger varsa, başka bir şey bulamıyorsan, bunları rahatlıkla yiyebilirsin. Ne yediğin elbette önemlidir ama vücut kompozisyonu açısından en önemli şey ne kadar yediğindir. Diyelim ki günde 350 gr karbonhidrat, 150 gr protein, 100 gr yağ alıyorsan bunların nereden geldiği ikinci derece önem taşır. Kilo almak istiyorsan normalde 1 dönerle doyuyorsan üzerine bir döner daha yersin, yiyemezsen başka bir şeyler, önemli olan çok yemen. Eğer takıldığın nokta sağlıklı yemekse, madem öğleyin çok sağlıklı yiyemiyorsun sabahları ve akşamları sağlıklı yersin, haftasonları sağlıklı yersin. Bol yeşillik, sebze, meyve yiyerek açığı kapatırsın. Hiç bilemiyorsan evden kendi sandviçini yapıp götürürsün. Çözüm bol. Eğer takıldığın nokta günde 6-8 öğün yemek yeme konusuysa bu mecburiyet değil. En önemli şey günlük toplamda ne yediğin. 3 öğün yiyebiliyorsan 3 öğün yersin.

Asla unutma, en önemlisi günde kaç kalori aldığın ve kaç gr protein aldığın. Bunları tutturduktan sonra yediklerinin cinsi, öğün sayısı, yeme saatleri, bunların hepsi daha önemsin ayrıntılardır. İşin %80'ini yeterli kalori ve protein almak. Bunu yaptığın zaman gelişirsin, bunu yapmayıp kalan herşeyi mükemmel yapsan bile gelişemezsin.

ajn16 bunu beğendi.
  12. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    11 gibi kahvaltiyi yapinca 18;55 civari yemek yiyorum bu kadar uzun ac kalmak olmaz diyor kimisi napAcami sasirdim

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İntermitten fasting ile günde 16 saat aç kalarak vücut geliştiren adamlar var. Çok kafana takıyorsan bu durumu evde bir peynirli sandviç hazırlar, akşamüstü yersin, olur biter. 7-8 saat açlıkla vücut kas yakmaya falan başlamaz. Bir defa daha yazıyorum, dinleyip dinlememek senin seçimin. En önemli şey günlük aldığın kalori ve protein miktarı. Ne yediğin, kaç öğünde yediğin, saat kaçta yediğin önemi çok yüksek olmayan ayrıntılar, eğer bir önemleri varsa.

14. ReeActive

ReeActive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tek ogunde fazla yemek mideyi kucultmez diye belirtiyorlar her neyse yardimin icin tesekkurler

Sayfayı Paylaş