Kilo Verme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve jb tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. jb

jb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam 24 yasindayim 1.86 boy 87 kiloyum yaklasik 10 kilo fazlam var 2 aydir diyetle beraber spor yapiyorum kas gelistirmekten ziyade amacim saglikli kilo vermek diyetimi ve sporu destekleyici yan etkisi olmayan bir ilac ariyorum daha önce L-carnitine kullandim ama hicbir faydasini goremedim birde Lipo 6 hakkinda ne düsünüyorsunuz???

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakıcıların çoğu birbirine yakındırlar...yağ yakıcılardan mucize beklemeyin...esas olan her zaman dietinizdir...dietinizi gözden geçirin tekrar...metabolizmanızı kilitlemiş de olabilirsiniz kg vermeniz durduysa...

3. jb

jb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mucize beklentim yok sadece dietimi destekleyici bi ürün ariyorum

4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    dietinizi bilmeden ürün tavsiye etmek pek doğru olmaz...nasıl bir dietiniz var?....

5. jb

jb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabahlari kepek ekmekli tost oglenleri simit,tavuk izgara yada balik veya 3 tane yagsiz köfte yiyorum icecek olarak genel olarak ayran aksamlari yine izgara tavuk yada balik,salata ara ögünleri atlamiyorum mutlaka meyve yiyorum genel olarak 1 elma ayrica bütün gün aciktica domates salatalik su tüketimim az diyebilirim susamadan pek icmek gibi bir aliskanligim yok ayrica cok icincede bütün rahatsiz ediyor diyebilirim metabolizmam asiri yavas calistigindan dolayi nerdeyse 2 ayda 1 kilo verebildim acaba saglikla ilgili bir problemmi diye merak ettim ama hersey normal cikti doktorda bana yag yakici almami tavsiye etti

6. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetin güzelde..Bu diyet bence biraz yüksk kalorili...Yediğin miktarı yazmamışsın...
    Bak yapman gereken basit..yediğinden fazla kalori yakacaksın..mesela günlük yediğin besinlerin kalorilerini hesapla diyelimki 3200 kalori...senin günlük faaliyetin (sporda dahil)5000 kalori yakacak şekilde olmalı ki işte o zaman fazlalıklardan kurtulursun.

Birde su olayı çok önemli bol bol su iç...susamadıkça içemiyorum diyorsun en azından saatte 1 bardak su iç buda günde en az 3 litre yapar.

Ayrıca egzersizle ilgili hiçbirşey yazmamışsın galiba hiçbir sportif aktiviten yok...spor yapmadan olmaz bu işler....Spor yapamıyorum diyorsan kilo vermeyide unutacaksın sadece aç kalarak kilo vremezsin versen bile yediğin anda tekrar alırsın....

7. Massivend

Massivend Guest

gunluk kalori miktarini hesapla ve 500 kalorilik bir dusurme yap hergunku diyetinden, buda haftada 3500 kalori eder, 7000 kaloride yaklasik 900 gr a esttir, yani gunluk diyetinden 500 kalori yi at, bir hafta sonunda 450 gr civarinda kayip saglamis olursun. zank diye 1000 kalori dusurup daha cabuk kg vermeye calisma yanliz. bu 500 kalorilik dusurmeyi karbonhidratlardan yada yagdan yaparsan daha mantikli olur.

7000 kalori: 900 gr yaga esit.

8. jb

jb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hergün 1 saat cardio yapiyorum ondan sonra 1 saat kadar da hafif tempoda vücut çalisiyorum günlük aldigim kalori 900 kaloriyle max 1000 kalori arasi ancak benim yaktigim kalori günlük 1300 civariymis buda benim yasimda bi erkek ici asiri düsük dediler o yüzden cok zor ve yavas kilo veriyorum eger günlük yemegimden 500 kalori düsürürsem hicbisey yememis gibi olucam ki buda imkansiz

9. Massivend

Massivend Guest

cok detayli bir sekilde neler yedigini yazarmisin? saat kacta ne vs...
    1300 cal inanilmaz dusuk, vucudun bu durumda yaglarini korumaya calisiyordur. kilo vermeye direnc gosteriyordur o zaman.

10. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Bak arkadaşım..vücudun kendi koruma mekanizması vardır...aşırı sıcağa maruz kaldığında terleyerek kendini soğutmaya çalışır aşırı soğuğa maruz kaldığında titreyerek ısınmaya çalışır...
    Vücut aç kaldığında hemen kendini savunma amacı ile yağ depolamaya başlar..bu kadar az kalori alıp kilo vermediğine bakarsak buda bunu doğruluyor.....sabah kahvaltısını aksatma.Öğle yemeğinde hafif ye tavuk ve etli yemekleri yani proteinleri akşam ye...aslında şu ana ramazandayız oruç tutuyormusun onu bilmiyorum..oruç tutuyorsan tek seferde mideni doldurma sahura kadar 3 parçada hafif yemek ye..

Burda önemli olan bir nokta var..kilo verme olayı çok abartılır..vücut yapın nasıl?yağlımısın?yani tartı yerine mesura ile ölçü al..boyuna göre kilon gayet iyi bence...1,86 boya..87 kilo gayet iyi en fazla 1-2 kilo olabilir buda sendeki kas yoğunluğuna bağlı bir olay.Yani neden 10 kilo veripte ideal kilonun altına düşmek istiyorsun onu anlamadım...açıkçası bence gerek yok..vücudumu forma sokacağım diyorsan;cardioyu 4 güne indir ve hafif yapıyorum dediğin ağırlık çalışmasına yüklen hafif kilo çok tekrar yaparak hem forma girersin hemde birkaç kilo daha atarsın ama bence gerek yok yinede görmeden konuşmayalım derim varsa resim yerleştir.Görelim seni.

11. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

dostum hergün 2 saat spor yapıp 900 cal.mi aliosun,yazık ediosun vücuduna derim sana.jenifer lopez bile 1200 cal alio diet yaparken..bence o 1300 rakamına güvenme cunku o standart bi deer ,senin 1300 cal harcadina inanmıorum bikere 87 kilosun,yani hic bisey yapmasan bile hergün 87 kiloyu tasıosun artı her gün 2 ssat spor yaiomussun o kiloda olan dieer insanlara gore metabolizman daha hizlidir senin,oyle bile olsa 1300+700 senin minumum 2000 cal alman lazım,yoksa yaglari erityim derken kaslarinida eritrsin

12. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    2 aydır bu dieti mi yapıyorsunuz hiç durmadan?...eğer öyle ise, vücut kendini yavaşlatmış olabilir...1 hafta ara verin diete...ve dilediğiniz gibi beslenin, fazla abur cubura kaçmadan...bu sayede tiroid hormonu seviyeniz yükselir ve metabolizma hızlanır...sonra tekrar bu diete dönün...suyu ihmal etmeyin...günde en az 2-3 lt için...gerekirse zorlayın...spor olarak sadece koşu bisiklet vs yapıyorsanız bırakın,ağırlık çalışmaya başlayın....ağırlık çalışmam diyorsanız, o zaman değişik bir aktivite yapın,mesele kürek çekmek...ama ağırlık çalışmanız hepsnden iyi olur, unutmayın....ileride de yağ yakıcıya başlayabilirsiniz...

13. jb

jb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar detayli olarak söylemek gerekirse söyle diyebilirim sabah 8 gibi kepek ekmegine 1 tost yiyorum genelde öglenleride simit ve büyük ayran icerek gecistiriyorum aksamlari genelde bir gün kirmizi et yani 3 tane yagsiz köfte ve yagsiz salata diger gün ise diyet ton baligi yiyorum kücük boy tabikide,salatalik ve domatesi istedigim kadar yani aciktigim zamanlarda yiyorum aksam yemegini mutlaka 8 den önce yiyorum genelde saat 7 oluyor aksam cok acikirsam 9 gibi 1 tane elma yiyorum öglen saat 2 yada 3 gibi mutlaka kepekli diyet bisküvilerden yiyorum lifli gida almak icin kilo ideal olabilir ama normalin üst sinirinda.7 yasimdan beri sporla ugrasirim ve hic bu kadar kilolu olmadim ve nefes alisim zorlasiyor o yüzden kilo vermek istiyorum tekrar soylüyorum kas yapma derdinde degilim 2 aydan beri bu diyeti uyguluyorum en azindan basta hizla bir kilo kaybi olmasi lazim 3 haftada bir mutlaka metobolizmayi hizlandirmak icin ya sok diyet yaparim yada günlük kalori miktarimi arttiririm arkadaslar hepinize verdiginiz bilgiler icin cok tessekkür ediyorum mutlaka ki iyi niyetle yazilmis ögütler ama söylediginiz cogu seyi zaten bende biliyorum ben aslinda farkli bir bransta spor egitmeniyim ama fitness yada body'le cok ugrasmadim o yüzden yag yakici yada ona benzer ilaclari acikcasi hic duymadim o yüzden sizlerden öneri istiyorum ilginize simdiden cok tessekkür ederim

14. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    ben daha once yag yakıcı olarak hydroxycut kullanmistim(muscletech),8-10 kilo arasi vermistim ,gerci biraktiktan sonra tekrar geri aldim o yuzden bunlardan beklentin cok fazla olmasin derim...benim kullandiim hydroxy cut ephedrine iceriordu simdi o surumu piyasadan kaldırıldı,ephedra free olani var suan,ama onun disindada onerebileceim nutrex lipo6 , san tıght ve xenadrine var.bunlarda guclu metabolizma hizlandiricilar..

15. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    kalori arttırımınızı 3 haftada 1 değil haftada 1 ya da 5 gün de 1 yapın...az yiyorsunuz gibi geldi bana...7keto içeren bir ürüne de bakabilirsiniz..Türkiye'de olmayabilir...forumda bununla ilgili mesajlar var...bir göz gezdirin....

16. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Metabolizma hızı

Burada en büyük sorunlardan bir tanesi de bilinçsizlik sanırım benimde aşşağı yukarı bundan 4-5 ay önce cıldırdıgım dönemde yaptıgım baya bi yanlıslık vardı 20-29 yasında 70 kilo ağarlıgında bir insanın bazal metabolizma hızı 1700 civarında Bazal metabolizma hızın ise 24 saat içerisinde vücudun ksuursuz bir şekilde calişması için gereken enerjidir

dostum 2 saat nasıl spor yapıyorsunda 1000 kalori alıorsun ve yağ yakamadıgını görüp yaptıgının doğru olmadıgını anlamıormusun bu durumda vücudun enerjisini kasları yıkıyor bu istenilen türde bir kilo kaybı değil kas kayıbı mimimum a indirmelisin

ayrıca simit gibi beyaz undan yapılan besinlerden uzak durmalisin senin ihtiyacın olan komplex karbonhidratlar yani glisemik endeksi düşük besinler ayrıca 2 saatte spor olmas bir günde maksimum 60 dakika kardiyo olur en ideal kardiyo 45-50 dakikadır ısınma dahil eğer sen 2 saaat spor yapıyorsan orneğin aerobic 2 saat yürüyüş yapıorsan vücut paniğe kapılıo glikojen depoları boşalıyor ve eenrjiyi kafasına göre yağdan kastan kullanıyor bir gram KAs yıkıldıgında 2.7 gram gram su oluşur

Sana tavsiye : Sabah kahvaltisinda deli gibi karbonhidrat ye 1500 kalori kadar

oğlen makarna tonbaliği, tavuklu pilav, bulgur pilavı haslanmis patates gibi besinler ye 100 gram karbonhidrat ve 50-60 gram proteini geçme

akşam yemeği ise sebze ve protein yemekleri için idealdir akşam karbonhidratı kes ve hem bitkisel hem hayvansal kaynaklı proteinli besinleri tüket

EN Önemli olan ise örneğin saat 6 dan sonra bir şey yemiyorsun ve sabah altıda uyanıyorsun insulin salınımı cok yüksek seviyede olacaktır ve glikojen depoların boş olacaktır buda sabah erken saatlerde yüksek oksijenle yapılacak aerobic (kardiyo) calişmasının (tempolu yürüyüş en ideali) vücudunun basit karbonhidrat alana kadar yağ yakmasını sağlıyor ... kolay gelsin dostum..

Sayfayı Paylaş