kilo verme ve vücut geliştirme??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brsdrgn tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. brsdrgn

brsdrgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    uzun yazıcam şimdiden sizden özür dilerim yardımlarınızı bekliyorum..
    eskiden 115 kiloydum yanlış olduğunu biliyorum ama hızlı kilo verdim 4 ayda 40 kilo yaklaşık 1 sene önce.psikolojim alt üst olmuştu bu dört aydan sonrada devam etti.beslenmemdeki kaloriyi artırmadım hatta 69 kiloyu görmüştüm vücut çalışıyordum ama 2 gün vücut şişer sonra tekrar inerdi.sonra tüm beslenme olayını,nasıl beslenmem gerektiğini anladım kilomu koruyabiliyorum.sağlıklı besleniyorum.boyum 180 kilom şu an 84.hep 1 2 kilo alıp veriyorum artık sabitledim ama bazen şu basit şeker den uzak duramıyorum.haftada 1 defa kaçamak oluyor.vücudum çabuk tepki veriyor ağırlık çalıştığım zaman.hacim kazanıyorum ve bunu gayet iyi koruyorum.kilo vermemden dolayı göğüs kısmında sarkmalar oluştu ve hafif yağlanma var.bunu kardiyo ile çözmeye çalışıyorum sorularım ise şöyle:
    1)kardiyoyu önce mi yapsam yoksa vücut çalışmayı bıraktıktan sonra mı??
    2)vücut çalıştıktan sonra vücudum yeteri kadar yağlı ama yinede basit şeker almalımıyım??
    3)imkanım yok amioasit asit vb alamıyorum antrenmandan sonra proteinsel beslenmem gerekirmi??(et,tavuk,lor vs.)
    4)en fazla kaç dakika çalışmalıyım ve kasları kaç gün dinlendirmeliyim??
    5)uygun çalıma saati yemek yedikten 3 4 saat sonra demişsiniz peki akşam mı çalışmalı yoksa öğleden sonra mı??
    6)son olarak bu göğüsteki sarkmalar sinirimi bozuyor meme uçlarım kadın göğsü gibi büyük soğukta büzüşdüğü zaman hafifçe yukarı çeksem gayat fit göğüs kaslarım çıkıyor ortaya kardiyo ve vücuda devam edersem gider mi?yoksa krem vs bişeyle destek gerekir mi?
    sabrınıza ve ilginize şimdiden teşekkürler..
    hocalarımdan yardım bekliyorum bizlere yol gösterdiğiniz içinde teşekkr ediyorum..saygılar...

Sayfayı Paylaş