Kilo verme ve Vücut gelişimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AkmiRa tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AkmiRa

AkmiRa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 3 haftadır düzenli olarak bir salona gidiyorum boyum 1.72 kilom başladığımda 86-87 civarındaydı şuanda 81-82 arasıyım salonda minimum 2 saat maksimum 3 saat çalışıyorum kısaca çalışmamı sıralayayım hatalarımı ve dorularımı lütfen söyleyin :)
    İlk olarak koşuyla başlıyorum koşu bandında geçirdiğim süre 30 dk bunu 1 dksı ilk başlangıç yürüyüşü ve sonrası speed 8 sabit olarak 30 dk tamamlıyorum çoğu zaman 35 ve 40 dk arasıda oluyor.

Koşu sonrası 15dk Yatay Bisiklet çalışıyorum 4. seviyede 7.30dk ve 2.seviyede 7.30 dk.

ve Cross Trainer 8.seviyede 15 dk. arkadaşlar bu süreler ve dk arası geçişler içinde kesinlikle dinlenmiyorum.

3*15 mekik ve bunlardan sonra

butterfly 3*8
    scott dambıl curl 3*8
    triceps push down 3*8
    leg extension 3*8
    wide grip lat pulldown 3*8
    front lat pull down 3*8
    Leg Press 3*8
    Lateral 3*8
    Seated (Cable) Row 3*8
    Dumbbell Curls 3*8
    Front Dumbbell Raises 3*8
    Dumbbell French 3*8

3 haftadır standart olarak çalıştığım program budur arkadaşlar doğruları ve yanlışlarımı söylerseniz sevinirim.

2. AkmiRa

AkmiRa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru yada yanlış kimseden bir cvp yokmu?

3. AkmiRa

AkmiRa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumla ilgilenen ve bu konularda bilgili mod yada adminler yokmu burada?5 gün içinde bu başlık altında ne var diye kimse bakmazmı yahu?

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    antremandan sonra protein alıyormusunuz ?
    bu programı size salondaki hocamı verdi kendi kafanızdanmı yapıyorsunuz ?
    3 saatlik antreman esnasında yeter artık bırak diyen olmuyormu ?
    vücudunuzu çok zorluyorsunuz ideal antreman süresi 45dk maximum 1 saattir.. bu şekilde devam ederseniz kas yıkımı kaçınılmaz olacaktır..

öncelikle amacınız nedir kilo vermekmi kas kütlesi yapmakmı..
    haftda 3-4 gün 45dk. cardio (koşu bandı bisiklet vs..) devam edin fazla yağlarınızdan kurtulduktan sonra ağırlık antremanlarına başlamanızı tavsiye ederim..

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Merak etmeyin başlığınıza atılan her cevapta tekrar girip kontrol ettim. ısrarcı olmanız sebebiyle üyeler başlığınıza sadece girip bakıyorlar.

6. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    programı senmi karışık yazdın acaba. çünkü bacak girilmiş sonra kanat sonra yine bacak ?

8. AkmiRa

AkmiRa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ortalama 1 hafta içinde 3-4 gün salona gidiyorum ve ilk mesajımda belirttiğim programın aynısını uyguluyorum.Sıralama üç aşağı beş yukarı aynı denilebilir çünkü salondaki istasyonların dizilişine göre gidiyorum yazdığınız cevaplara göre bunu yanlış olduğunun farkına vardım :) Benim için bu yazdığım istasyonların bir sıralamasını yapabilirseniz çok sevinirim.Amacımı belirtmemişim hemen yazıyorum.Amacım Yağ yakmak ve kas yapmak aslında kollarım kaslı diyebilirim ve vücudumda biraz hacimli yani salona gittiğimde daha önce nekadar bu sporu yaptın diye soranlar oldu halbuki hayatımda ilk defa bir body salonuna girmiştim :)Kilolarımdan kurtulmak için yapabilidiğim en önemli şey ekmek yemeyi kestim yani gün içinde toplamda 4 dilim ekmek yemiyorumdur.Çorba ve sulu yemekleri tercih ediyorum ve günde en az 2 portakal yiyorum bu bende alışkanlık haline geldi.Şuanda 82 kiloyum ve bunu 75 kiloya kadar düşürmek istiyorum.Ayrıca kilo verdiğim sürece kaslarımda erime yada küçülme olacakmıdır yoksa aksine yağlardan belirgin olmayan kaslarım yağ yakımıyla dahamı belirgin olacaktır? Cevap veren ve yorum katan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:15 ----------

Salona gitmeden 1 saat önce aşırıya kaçmayacak kadar birşeyler atıştırıyorum yani şöyle ben salona akşam 6 da giriyorum saat 5 gibi çorba yada bir tabak sulu yemek yiyorum.ve antremandan sonra geceye kadar hiçbirşey yemiyorum gece yatmadan önce yine bir tabak çorba ve bir kaç meyve yiyorum.

Sayfayı Paylaş