Kilo verme ve Kas oluşumu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve legeskont1 tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba değerli abi, abla ve kardeşlerim,
    Ben 20 yaşında 110 kilo, 1,75 cm boyunda (son 5 yıldır hiç spor yapmayan) ve tahmin edebileceğiniz gibi obezlik yolunda adımları çifter çifter atlayan genç bir kardeşinizim. Gerek kilo ve aşırı yağların vermiş olduğu yaşamsal sıkıntılar gerekse artık kilo vermem gerektiğinin farkında olmamdan dolayı kilo vermek zorundayım. Şuanda spor salonuna gitme şansım yok, fakat evde bir adet koşu bandım var. Sabahları erken kalkıp yürüsem ve evde koşu bandı, egzersiz yapsam kilo verebilirmiyim? (Birde, nasıl bir çalışma programı yapacağımı bir türlü ayarlayamıyorum). Aynı zamanda yavaş yavaş hamlayan vücut fonksiyonlarımı (kol, bacak, karın, sırt) gibi kas gruplarımı dambıl ve bunun gibi antrenmanlar ile ısındırmaya başladım. Benim size sorum şu olacak; Evde bu şekilde kilo verebilir ve yavaş yavaş kas yapmaya başlayabilirmiyim? Kilo verdikten sonra vücudumdaki deri (çok yağ olduğu için) sarkarmı?

İşte tüm bunların cevabını merak ediyorum. Bana yardımcı olan veya olmayan herkeze şimdiden sonsuz teşekkür ederim.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    1- Öncelikle seni güçsüz düşürmeyecek ama kilo verdirecek bir beslenme düzeni oluşturacaksın.Kola, şekerli içecekler meyve suları hayatından çıkacak.Beyaz ekmek kesinlikle çıkacak.Şeker kesinlikle çıkacak.KArbonhidratı yüksek yiyecekler kesinlikle çıkacak.Bu konuda bir diyetisyenden de yardım alabilirsin.Bunun yanında L carnitin ve CLA zayıflamanda yardımcı olacaktır.Fakat kilo verirken kas kaybetmemen için protein ağırlıklı yiyeckler yemen gerekecek.

Yapacağın her sporun zayıflamanda faydası olur.Saydıklarının hepsinin yani.Spor yaparsan sarkmalar olmaz.Vucudun sporla birlikte toplar kendini.Ama kilondan dolayı direk koşuyla başlama.Vucudunu spora yavaş yavaş alıştır.En başlarda yorgunluk hissedeceksn ama 1-2 hafta sonra vucudun spora adapte olup tekrar kendini toplayacak.

Ama hem zayıflama hemde spor için yemek düzeni olmazsa olmaz bir şarttır.

3. Wademre

Wademre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sana çok keskin ve yararlı bir kac sey soyleyecegim ;
    Oncelikle cay , kahve vb. icerken kesinlikle seker atma birden birak demiyorum yavas yavas azalt ve en sonunda birak tatlari daha guzel olacak inan bana. Sonra aksam ve ogle yemeginde kesinlikle ekmek yeme .
    Tuzu azalt .
    Aksam 7den sonra hiç bir sey yeme cay kahve icebilirsin sekersiz .
    Cips , biskuvi ve turevlerini yememeye ozen goster ozellikle cips yeme hafta bi kac kere cikolata yiyebilirsin seni motive eder , kendini mutlu hissedersin
    Spora gelince kendine program yap , hergun kos , yuru , ip atla , mekik cek . Yani kalori vermene yardimci seyler dambillara onceleri gerek yok ama snra istersen kullanabilirsin .
    BUNLARI YAPARSAN %100 KILO VERIRSIN ve DUZENLI BIR SEKILDE VERIRSN (UNUTMA NE KADAR CABUK KILO VERIRSEN O KADAR CABUK ALIRSIN ) Sabirli ol yaza kadar baya toparlanirsin

LG-E460 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yazdıklarınız için çok çok teşekkürler. Diyet ile birlikte kendime bir spor programı yapmam gerekiyor ama bu programı bir türlü yapamıyorum. Örneğin günde kaç kez hangi egzersizleri yapacağımı bilmiyorum ve yanlış yapıyorum. Bunun için ne yapmalıyım? Günde ne kadar spor, egzersiz, dambıl ile çalışmalı kaç km yol yürüyüp/koşup ne kadar dinlenmeliyim? Bunları bir türlü programlayamıyorum :(

5. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    110 kg ile yürüyüş ve koşu dizleri zorlayabilir mi? sorum bu herkese. fikir üretmek gerekirse dukan diyetini biliyorsundur diye düşünüyorum bence kitabı alıp uygulayabilirsiniz eklemlerinizde bir sorun çıkmamasını ümit ederek bu yorumu yapıyorum biraz kilo verip yürümeye ve koşmaya başlayın isterseniz

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sordugun sorular cok kisa olmasina ragmen cevaplari sayfalar alicak nitelikte,keske forumu biraz karistirip bilgi edinip daha nokta atisi olan sorular sorsaydin yardimci olmamiz cok daha kolay olurdu.Bu sekilde kafan daha cok karisicak,neyin dogru neyin yanlis oldugunu ayirt etmen cok zor olucaktir.

7. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısınız ama sorun araştırıp bulamamamdan dolayı kaynaklanmıyor. Ben kendime göre bir türlü yapamıyorum bu spor programını. Yürüyüş yapabiliyorum ama koşamıyorum şuanda, hem çok yoruluyorum hemde Özellikle aşil tendonum falan çok şiddetli ağrı yapıyor ve 1-2 hafta belkide hiç spor yapamıyorum bu yüzden koşu yapamıyorum şuanda.

8. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim sen zaten niye koşmak istiyorsun yenı başlamışsın daha. dur bismillah 110 kilosun. hele bi yürü şöyle tempolu 35-40 dakika vicüdunu alıştır cardioya. koşacağın zamanı vıcut kendı belırler sıkıntı yok yanı

9. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, hayır ben zaten koşmak istiyorum demedim. Sadece günde ne kadar yürümeliyim ya da örneğin Mekik çekeceksem ne kadar yapmalıyım bunları ayarlayamadığımdan bahsettim.

10. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Örneğin benim kendi şahsi fikrim olarak. 30-35 maksiumum 40 dakika tempolu yürürdüm 6.0 6.5 hızda. 30*2 mekık cekmekle başlayıp gunden gune yada haftadan hftaya artırmanı onerırım

Sayfayı Paylaş