Kilo verme ve beslenme sorunsali!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Beren S. tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,

Ben 1 senedir duzenli olarak spor yapmama ragmen bir turlu kilo veremeyenlerdenim. Sebebi tabiki beslenme! Kimi zaman 1200 kalorilik diyetler denedim, kimi zaman diyetisyenlere gittim, kimi zaman dusuk karbonhidrat diyetleri denedim ve hepsi yeme ataklariyla sonlandi. Bu sekilde hem psikolojimi hemde metabolizmami mahvettim sanirim. Oyuzden bir karar aldim ve saglikli yollarla hizli hizli degil yavas yavas kilo vermek istiyorum.

Sizden ricam benim durumum hakkinda yorum yapabilir misiniz? Bodybuilding.com'a da bazen sorular yaziyorum ama hicbir zaman net ve aciklayici cevaplar alamiyorum. Kesinlikle bu forum bana her zaman daha cok yardimci oluyor.

25 yasinda, 157 cm, 58 kg'yim. Asagi yukari 10 kilo vermek istiyorum (eski kilom)

Ben Amerika'da yasiyorum ve bu sefer bir spor ve beslenme uzmanina emanet ettim kendimi. Ancak yinede sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Soyledigim gibi ben 1 sene boyunca careyi hep 1200 kalori diyetlerinde aradim. Zamanla bu bende yer edindi, normal yemek yemegi unuttum. Yeni basladigim programda gunluk almam gereken kalori 1585 (159 gr carb, 44 gr fat, 139 gr protein). Bu kalori miktari bana cok fazla geliyor. Tabii bunun yaninda haftada 5 gun kas egzersizi, 2 gun kardiyo var.
    • Bu kalori miktari sizce uygun mu yoksa fazla mi acaba?
    • 139 gr gibi yuksek bir proteinin bir zarari var midir?
    • Ayrica supplement tavsiyesi olarak BCAA ve protein tozu onerdi. Protein tozunu eskiden kullanmistim ama BCAA hakkinda hic bir fikrim yok. Sizin fikriniz nedir? Bunlari kullanmamda bir sakinca var midir? Bir bayan olarak takviyelerin hormonal problemlere yol acabileceginden endise ediyorum. BCAA kullanip kullanmamam hakkinda tavsiye verebilirseniz cok sevinirim. Kullanip kullanmamam surecte etkili bir fark yaratir mi gercekten?
    • Son olarak haftada 3 gun kas egzersizlerinden sonra 20 dakikalik HIIT var. Bu sorunun cevai cok tartisiliyor biliyorum ama yinede yorumlarinizi merak ediyorum. Ben bacaklarda ince ve uzun kas sevenlerdenim. HIIT kisa sureli sprintler icerdigi alt bacaklari kalinlastirir mi acaba?
    Bu konulara hakim olanlarin dusuncelerine cok ihtiyacim var. Bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim gercekten.

Herkese simdiden cok tesekkur ederim...

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu bir düşük yağ diyeti. Kendi içinde oranlar normal. Ama düşük karbonhidrat ile daha hızlı ve kalıcı sonuç alırsın. Intermittent Fasting ile kombine edince çok hızlı netice veriyor.

Supplement ihtiyacın yok. Diyet yaparken bir kadının HIIT ile belirgin bir kas artışı sağlaması imkansıza yakın.

3. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Cok tesekkur ederim cevabin icin! Dun itibariyle tavsiye ettigin gibi intermittent fastinge basladim, daha once cok iyi sonuc almistim. Ama dusuk karbonhidrat benim psikolojimi cok bozuyor gercekten, uzun bi sure denedim ama hep yeme ataklariyla sonlandi. Oyuzden bu sefer yuksek karbonhidrat, az yag oranini denesem daha iyi olucak gibi...

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında tam tersine karbonhidrat açlık hissini arttırır. 1500 kalorilik diyet yapan iki kişiden karbonhidratı düşük, protein ve yağı yüksek şekilde diyet yapan, yüksek karbonhidratla diyet yapandan daha az açlık hissedecektir. Eski yeme atakları büyük ihtimalle 1200 kalorilik diyet yüzünden olmuştur, bu kalori miktarı çok düşük.

Sayfayı Paylaş