Kilo Verme ve Antrenman İle İlgili Bir Kaç Soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozan küçük tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ozan küçük

ozan küçük Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    manisa
    Merhaba arkadaşlar, ben bu spora 4 yıl önce ergenlik hevesiyle başlamıştım. Tabi ki boş bir hevesle başlayınca arkası gelmiyor takdir edersiniz. Ve 3 ayın sonuna gelmeden vücut geliştirme maceram sonlandı. Bunun sebeplerinin arasına okul, dersane üniversite sınavı stresi vb. yi koyabiliriz ama her halükarda asıl sebep yoğun programa dayanamama ve ilk anki hevesin kaçması. Buradan yeni başlayan ve yaşça bizden genç olan arkadaşlara tavsiyem sakın ha başlayınca bırakayı falan demeyin, sonra etrafınızda brad pitt gibi dolaşan adamları görüp keşke devam etseydim diye kendinizi yiyip bitirebiliyorsunuz. En azından ben 4 yıldır devam etmediğim için çok pişmanım. Ve belki de şimdi hayal ettiğim vücudun bile kat kat üzerinde fit bir vücuda sahip olabilirdim. İşte bundan 2.5 ay önce yine böyle kronik pişmanlık ataklarından birini yaşarken, niyeti bozdum ve sıkı bir diyete girmeye karar verdim. Aynı günün akşamına 20 kg'lık iki adet dambıl siparişi verdim. Ve kendime eski tecrübelerime dayanarak başlangıç babında düşük ağırlıklı ve kademeli olarak ağırlığı artan bir antrenman programı hazırladım. Diyet konusuna gelirsek, aslında pek diyet denemez ama ekmeği kestim yağı azalttım, tuzdan mümkün olduğunca kaçındım. Fakat gelgelelim yemek için yaşayan bir insan olduğum için sevdiğim yemeklerden bir türlü uzaklaşamadım, yemeyi belki azalttım ama yağlı veya aşırı karbonhidratlı olup olmamasına bakmaksızın mideye indirdim. Spor artı diyetle 113 kilodan 107 kiloya düştüm ve çevremden aldığım geri dönüşe göre vücudumda gözle görülür bir toparlanma var.

Bu bilgileri verip konuyu gereksiz yere uzattığımın farkındayım. Ama beni affedin içimden yazmak geldi. Az da olsa benim niyetimi ve ruh halimi anlatmıştır harhalde. Şimdi öncelikle ölçülerimi vermek istiyorum ardından da sizlerden gelecek cevaplara muhtaç bir kaç naçizane sorum olacak.

Boy:183
    Kilo:107 (Bu şu anki kilom 2.5 ay önce spor+diyete başlamadan önce 113 kiloydum)

Şimdi arkadaşlar, sorularım şunlar;
    1-) 2.5 aydır diyet ve spor yapıyorum fakat hep toplu 6 kilo verdim ama vücdumda ciddi bir toparlanma söz konusu. Sizce yaptığım vücut geliştirmenin kas kütlesinde artışa bağlı, treaziye kilo olarak yansıma ihtimali var mı? Örneğin yağlardan 8 kilo gitti fakat kastan 2 kilo geldi gibi. böyle bir şey mümkün mü?
    2-) Ben sporu akşam 22:00 dan sonra yapıyorum sizce bu doğru mu? Yani işe yarama yaramama ya da verimlilik konusunda bir sakıncası var mı?
    3-) Şu an itibariyle yağ yakıcı kullansam ve aynı zamanda spora devam etsem bir sakıncası olur mu?
    4-) Bir de benim Göğüslerim olması gerekenden biraz daha büyük. Ve kahverengi halkalar bir erkeğe göre çok çok geniş. Jinekomasti olma olasılığı var mı? Ve bu ameliyatsız, sadece kilo verme ve antrenmanla ne kadar düzelebilir?

Cevap verecek arkadaşlara ve tecrübeli ağabeylerime şimdiden teşekkür ediyorum. İstenildiği takdirde 4. soruya mahsup fotoğraflarımı yükleyebilirim.

Sayfayı Paylaş