kilo verme ve ağırlık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 0kelvin tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 0kelvin

0kelvin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese selam arkadaşlar.
    boy:1,89
    kilo:98

öncelikle kaslı bi vücuda sahip değilim.daha önce 4aylık bi salon geçmişim oldu fakat okul vs. derken bu 4 ayda keç kez salona gittin derseniz heralde toplamda 30 gün fln belki edebilir.çünkü zamanım yok.tabi o 4 aylık süreçte yeme içmeme dikkat etmem nadirde olsa spora gitmem 11 kilo vermeme yardımcı oldu 104 kiloydum 93e düştüm ama 2 ayda tekrar 98e çıktım.başlarken salonda yapabilirm die düşündüm ama çok zorlandım zamanım çok azdı.bende evde yapmaya karar çünkü biraz daha beklersem tekrar 100 kiloyu geçicem sanırm fakat bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olanlardan bir fikir almak istedim. evime bir ağırlık istasyonu almayı düşünüyorum ama koşu bandı,kondisyon bisikleti vs bir şey olmadan alma işe yaramaz gibi öneriler aldım siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? evde bu işi yapıcaksam ilk başta amatör bir iş için neler almalıyım nelerle başlamalıyım?

yardımcı olum önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler.

2. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Tek tek yazıyorum...

1) Kapı barfix aleti
    2) 1 çift ayarlanabilir dambıl (20x20=40)
    3) 1 adet halter barı
    4) Antreman eldiveni
    5) Press sehpası( Genelde bunu sakatlandıktan sonra alırlar ben sana önceden almanı öneririm ;) )

0kelvin bunu beğendi.
  3. qwaxs

qwaxs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer bütçen yetiyorsa bunları almanı bende tavsiye ederim Press sehpası hariç hepsi var bendede salonu bıraktıktan sonra evde devam ettim :D

0kelvin bunu beğendi.
  4. 0kelvin

0kelvin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  5. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    O tür aletlere hiç bulaşma.Hem göründükleri kadar rahat değiller hareketleri kolay yapamıyorsun.Ayrıca 50 kg ağırlığa sahip, bu ağırlık sana kısa bir süre yarar sağlıyacaktır.

Bir müddet sonra büyük kas gruplarınla yaptığın hareketler için 50 kg az gelicektir ve o makineyi sadece ısınmak amacıyla kullanabilicek konuma geliceksin.Ve verdiğin para boşa gitmiş olucak.

Arkadaşların tavsiye ettiği gibi.Döküm plaka 2 kısa 1 uzun bar almalısın.Birde ağırlık sehpası yeterli olucaktır.Gücün arttıkça yeni plaka alırsın.

Benim evimdede kendime spor odası oluşturdum.

Kapı barfiksi, ağırlık sehpası, ağırlıklar ve birde tahtadan squat rack benzeri bir şey yaptım.Gayet güzel çalışabiliyorum.

0kelvin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş