Kilo verme programım hakkında yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Merlout tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Merlout

Merlout Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar. Forumu uzun süredir pasif olarak takip ediyordum, bir çok şey öğrendim diyebilirim. 181 boyunda 76 kilo (bir iki haftadır programımı uyguluyorum, 78den düştüm) 19 yaşında biriyim.

Programım şu şekilde, sabah kahvaltıdan önce saat 9.30 - 10 gibi 35 dakika kondisyon bisikleti. Ardından kahvaltı. 3 yumurta (2sinin sarısını atıyorum), 2 domates, biraz peynir.

Ardından saat 4-5e kadar pek bir şey yemiyorum. Belki birkaç kuru üzüm, kuru kayısı ya da bir meyve. Saat 4 - 4.30 gibi yine 35 dakika kondisyon bisikleti.

Sonrasında yaklaşık bir saat sonra fırında tavuk (200 - 250 gram tavuk göğsü, 2 domates, 1 biber, bazen de birazcık mantar) yiyorum ve günü tamamlıyorum. Bir hafta önce kalça ve karın egzersizleri de yapıyordum (passion 4 profession 'un videolu şeyleri) ama şu an tam olarak neyi yapmam neyi yapmamam konusunda emin değilim. Bir bilene sorayım diyerek size danışmak istedim. Programda nereleri düzeltmeliyim, ne eklemeli, neyi fazla yapmalıyım görüş ve önerilerinize açığım.

Son olarak amacım 69-70 kiloya düşmek, tek korkum ise düşerken (mümkün müdür ona da emin değilim) kas kaybı yaşamak.

Hepinize iyi günler diliyorum.

düzenleme: Bisikletten indikten sonra 3x10 şeklinde 5 kiloluk dumbell ile de çalışıyorum, çünkü kol kaslarımın pek yeterli olmadığına inanıyorum.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2013

Sayfayı Paylaş