Kilo verme hakkinda tavsiyeleriniz.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve korki tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. korki

korki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar herkeze oncelikle iyi forumlar,
    Foruma uye olali cok fazla olmadi ama son iki gundur saatlerce forumda geziniyorum.30-40 kilo vermis arkadaslari gorunce imreniyorum gercekten ve takdir ediyorum.Forumda buna benzer basliklari okudum fakat genel ortalamanin ustunde oldugum icin burdaki bu ise gonul vermis arkadaslardan fikir almak istedim.
    Daha once birkere diyetisyene gittim 1 ay icinde 15 kg vermistim ama bu yaptigim diyetin altinda duzenli spor ve tekrar yememe yatiyordu bu yuzden basarili olamadim.Yogun calisma temposu yuzunden birturlu spor yapmaya zaman bulamiyordum.Suan issizim ve yeterli zamanim var.(issizlik parasi sagolsun)

Boyum 1.85 cm kilom 98 bunun yaninda igrenc bir gobege sahibim.Suan hergun fitness gidiyorum 1 saat duzenli olarak kosuyorum ve yuruyorum.
    Ortalama gunluk 1000 kalori yaktigimi soyluyor makineler fakat ne kadar inandirici bilmiyorum.Amacim tabiki herkul olmak degil sadece duzenli bir sekilde kendimi duzene sokmak.Yeni basliyan birisi olarak neler yapmam gerektigi hakkinda bilgilerinizi paylasirsaniz gercekten sevinirim.
    Suan VG aletlerine bulasmadim daha.Arada bir gogus bir kac set yapiyorum dedigim gibi bilgisizlik en kotu dusman tam bilgi sahibi olmadan ise girmek istemiyorum.

SAygilarimla.

2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Zayıflamak için düzenli bir kardiyo çalışması,yeşil
    Çay,bitki çayları,yagsız yemekler şart..

3. korki

korki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yesil cay hakkinda hicbir bilgim yok yani belcikada bulabilirmiyim onuda bilmiyorum ama arastirayim

4. juniorlife

juniorlife Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    merhaba korki.
    Bende kilo problemi bende de var ne yazıkki boyum. 1,79 yaş 28. bi ara kilom 110 a çıkmıştı ve diyet yaparak 95 kg kadar düştüm 1 sene kadar aynı kiloda kaldım tabiki bilinçsiz sporsuz bir diyetle.ve bu diyeti spor destekli devam ettirme kararı aldım.öncelikle kendime bir koşu bandı aldım.ve 1 aydan beri diyetteyim.forumda da okumadık yer bırakmadım hemen hemen :) sanada tavsiye ederim bol bol oku forum konularını.

Gelelim diyetime gecen ay tartıda 95 gelir durumda start verdim. öncelikle yemek alışkanlığına çok dikkat etmen gerek bu en önemli kural zaten bilinçli diyet yapan bir insan aç kalmıyo bilinçsiz yapanda aç kalıyo :) bir işe yaramıyo yaptığı diyet.
    Şekeri hayatımdan cıkardım.aburcubur yok kola cips çikolata kek börek vs vs. sabahları kahvaltıda yumurta domates salatalık lor peyniri yiyorum.öğlen yoğurt salata konserve ton.akşam haşlama tavuk yoğurt salata.aralarda süt ,fındık, mavi yeşil kepekli bisküviler.bol bol yeşil çay.antreman 1 saat öncesi 2 tatlı kaşığı nescafe klasik sulandırıp içiyorum tabiki hepsi kararında bu besinler insanı tok tutuyo yani aç kalarak diyet yapmamış oluryorsun.ekmeği ağzıma sürmüyorum.yani karbonhidrat minimum seviyede yağ da öyle.cumartesi günleri öğlen 100-150 gr makarna haşlama az yağlı olarak yiyorum.bazen üzerine kavurma kıyma yada ızgara tavukla. ne karnım acıkıyo ne tatlı canım çekiyo çok rahat bir durumdayım günden günede hafifliyorum miğdemim küçüldüğünü hissediyorum :)

95 kiloydum 1 ay önce bu akşam anterman sonrası tartıya çıktım gördüğüm rakam 88,8 kg.
    Ayrıca ayarlı dumbel set alıp kol ve göğüs çalışıcam ufaktan evde.

İnşanlah yazdıklarımın biraz faydası olmuştur sana.ben bu yazdıklarımı uyguluyorum sonuçlarını da alıyorum.isteyince herşey oluyo yani.şimdiden sana başarılar dilerim.
    saygılar..

5. korki

korki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle yazdiginiz cevap icin tesekkur ederim.ben suan 98 kiloyum daha oncede yazdigim gibi bilincsiz bir diyet yapmistim.baya kilo vermistim.Beni rahatsiz eden kilo verdikten sonra bir sure sonra geri almak.Bu yuzden spor destekli birseyler yapmaya karar verdim.Spora basliyali 10 gun felan oldu.suan az yemeye calisiyor eskisi gibi aksamlari cok yemiyorum.Yesil cay olayina baya takildim acikcasi.
    10 gun icinde hergun olmasada 8 kere gittim fitnessa.ilk 3 gun disinda son besgunde ortalama gunde 1000 kalori harcamaya calisiyorum.Bunu gobek felan oldugu icin kosarak aslinda tam kosma degil yokus yukari saatte 6km hizla yapiyorum sornasinda 15-20 dakika bisiklet.Dedigim gibi birden vucut gelistirme olayina girmek istemedim.ama haftaya forumda paylasilan 3 aylik bir programa baslamayi dusunuyorum.Hedefim bilincsiz kilo vermek degil.Kalici ve saglikli kilo vermek.Yazdigin cevap icin saol.

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bende cardiodan sonra ne yiyeceğimi bilmiyorum açıkcası arkadaşlar.Sabah kalktığımda yağsız iki yumurta kırıp yiyorum yada çorba içiyorum.Geldiğimde ise ne yesem diye düşünüyorum.Sizce yaktığım kalorinin boşa gitmemesi için veya tok tutması için ne tür gıdalar yemeliyim ?

7. juniorlife

juniorlife Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    korki bilgilerimizi paylaşalım ki birbirimize faydamız olsun.en güzel kilo vermek zaten sporla oluyo o yüzden kendime bir koşu bandı aldım eve.
    Gönül isterdiki spor salonuna gideyim ama bulunduğum semtte bana yakın salon yok.artık evde ki imkanlar doğrultusunda birşeyler yapmaya çalışıcam.

8. korki

korki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    okumadan ogrenilmez bu yuzden paylasmak guzel gercekten pazartesi spor destekli bir diyete baslicam.umarim istedigim gibi olur

Sayfayı Paylaş