Kilo verme amacıyla fitness salonuna basladım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lordalmighty tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lordalmighty

Lordalmighty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar foruma yeni uye oldum zaten fitnessada yeni basladım yaptıgım programla ilgili sorum olucaktı yanıtlarsanız seviniri.

Boyum 186
    kilo 195
    yas 19

cocuklugumdan bu yana bilgisayar basında cok durmamdan dolayı vucudumun cok yaglı bi gorunumu var mesela dayımla aynı boyda olmamıza hatta benden daha kılolu olmasına ragmen vucudu gercekten cok cok daha ıyı gorunuyo.

Salona cok istekli ve azimli basladım.once yuksek tempo 20 dakka kosuyorum sonra 20 dakkauzay yuruyusunde calısıyorum sonra 20 dakka merdıven cıkar gibi bi alet var onda calısıyorum sonra 10 dakka bisiklet bu egzersizlerden sonra body bolumune geciyorum gercekteb cok sayıda alet var hepsinden 20*25 er defa yapıyorum vucudumu hafif zorlayan agırlıkta sizce amacıma ulasabilirmiyim.amacım 10-15 kılo vermek ozellıkle gobek kalca gogus cok rahatsız ediyo.bu arada yemegimede dikkat ediyorum.tavsiyeleriniz ve yorumlarınızı bekliyorum.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bilinçli beslenmeyle birlikte bu tempoda kardio idmanlarına devam edersen çok başarılı sonuçlar almaya başlarsın.

Kilo vermede en önemli nokta sürekliliği sağlayabilmek ve disiplini oturtabilmektir.
    Sürekliliği ise yaptığınız spora anlam ve keyif katarak sağlayabilirsin.
    Çalışmalara oldukça motive başladığınızı belirtmişsin.
    Bu motivasyonun uzun vadeye yayılması açısından haftada bazı günleri kendine ayır, vücudunu dinlendir ve 7-10 günde bir abartmadan dietini boz.
    Bu hem vücudunu şaşırtman açısından, hem de motivasyonunu sürdürebilmen açısından oldukça yararlı olacaktır.

Beslenme forumunda ilgili başlıkları okuyarak da dietinin eksik ve düzeltilmesi gereken noktalarını belirleyebilirsin.

3. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

samimi söylüyorum bi an acaba bu mesajı benmi attım dedim
    sorunlar ancak bukadar aynı olur :)
    ben yeni bi başlık açcaktım tam aynı bu dertertler için
    bunu gördüğüm iyi oldu burdan takipederim

benimde boy 1.90
    kilo 98
    yaş 19

2 senedir öss ye hazırlanmaktan bide bitakım ilaçlar kullanmaktan aşırı kilo aldım(100 geçiyodumda verdim anca 95 oldum)

bu pazartesi spor salonun gitmeye başladım
    sınav derdi bittiğinden beri günde 1 öğün yiiyorum arada sadece meyve falan war
    diyet miyet değil benimkisi bilgisayar başında okdar çok vekit geçiririyorumki acıktığımın farkına bile waramıyorum

bunun sağlıklı olmadığının farkındayım hele sporo başlamışken daha dikkat etmem gerek
    sizlerden ricam zayıflamaya çalıştığımıda göz önüne alarak bana bi beslenme listesi söylemeniz

not:çevremde genelde kafaya koyduğumu yapan biri olarak bilinirim
    vereceğiniz programa harfi harfine uyarım o yüzden ciddi olarak bilgisi olan arkadaşlar yarımcı olursa sevinirim
    şimdiden saolun

edit:bide bende de kalça ve göğüsler almış başını gidiyo
    onlarada warmıdır bi çare....

4. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    foruma baktım biraz
    kafam iyici karıştı :)

gece 03-04 arası yatıyorum wsabahta 09:30 da kalkıp spora gidiyorum 10 da başlayıp 11:30 gibi bırakıyorum eve gelişim 12 yi buluyo sonra hemen bi duş saat oldu 12:20

bu saate kadar hiçbişey yemiyorum
    anca saat 02:30 gibi acıkıyorum ozman yemek yiyorum
    yatana kadar da arada evde çerez varsa biraz çerez yada meyve suyu yada çikolata gibi abur cubur yiyorum(onuda abartmdan az tüketiyorum)

sonraya yatana kadar başka besin yok 1 aya yakındır böyleyim(spor kısmı 1 haftadır war)

bunları belirteyim dedim daha sağlıklı yardım etmiş olursunuz
    saygılar..

5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen çok doğru söylemiş sadece şunu ilave etmek istiyorum;mümkün oldukça mideni ufalt.Yani normal yediğin öğünleri 2 ye böl ve öğün aalarında tüket.Belki öğün sayın artabilir ama hem miden ufalır,hem yediklerini daha iyi öğütürsün hemde metabolizman hızlanır ve kilo vermen daha da kolaylaşır.

Ayrıca amandeyim arkadaşıma da şunu demek işstiyorum.Yemeyi birden kesip de az yiyim dediğin zaman vucut belki bir süre hızlı zayıflayabilir ama sonra vucut kıtlık alarmı veriyor ve bu sefer yediğin herşeyi depo yapmaya başlıyor.Onun için az yemek değil ölçülü yemek önemli.Sende yukardaki tavsiyelere uyarsan daha sağlıklı zayıflamış olursun.

bonatschi bunu beğendi.
  6. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle o dediğin cardio çalışmasını yapıp yağı azalttığın takdirde yağların yakılır bi de onun üstüne ağırlık çalışcağın için hedefine daha hızlı ulaşırsın

7. Lordalmighty

Lordalmighty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkur ederim ilginize.Bide ben 5 gun once yazıldım her gun gidiyorum nasıl bi duzene koymalıyım bunu?Bugun kosuyu 25 dk ye cıkardım uzay seysini yarım saate cıkardım 15 ileri 15 geri bisikleti 15 e cıkardım ondan sonra yine body bolumune devam ettim.Bu kadar hızlı gitmemelimiyim,yada vucuttakı yagı atmadan body yapmamalımıyım amacım kılo vermek ve az da olsa kas yapmak,aslında kılo verirken vucut dincligini kaybetmesin diye yapıyorum kendi aklımca.Bide bu hızla haftda 5 gun calıssam gorsel baglamda degisim ne zaman baslar.Saygılar

8. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    dikkat çekmemiş sanırım ama ben işaretlediğim kısımdan belirli bir programa bağlı kalmadan çalışıyorsun gibi anladım. yaptığın kardiyo, sana burda önerilebilecek diyetler vs doğrudur ancak bunlara ilave olarak salonda da bir program doğrultusunda çaılşırsan daha sağlıklı olur. yine salonda sana yardım edecek birisi yoksa forumda egzersizler kısmını iyice bir araştır (hatim et ;) ) , özellikle yeni başlayanlar için çeşitli programlar var (FleXoR'un prog.ları gayet işe yarar sanırım) veya belki burada daha bilgili arkadaşlar sana uygun bir program önerebilirler.

iyi çalışmalar, bol azimler.

Sayfayı Paylaş