kilo verme öncelikli program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mpr tarafından 29 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mpr

mpr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.87 kilo 113 yaş 18. 1 hafta önce bodye başladım hocama anlattım kilo vermek istediğimi bir program verdi fakat bana kilo vermeyle alakasız gibi geldi birde size sorayım dedim. yerde mahalle arası mekan zaten dökük ekipmanlar vs.

şuan uyguladığım program

20 tekrar 6 set

bunun oturaksızı yere oturarak 10 tekrar 6 set aynı aletle kollar düz geriye doğru yatarak 10 tekrar 6 set

bunun daha dikey olanı 10 tekrar 6 set

ön arka 10ar tekrar 4er set

10 tekrar 4 set

sonrasında mekik veya dumbellarla kafama göre takılıyorum.

koşu bandı ve bisiklet vermesini bekliyodum ama vermedi. kilo vermek için uygun bir program mı sizce? değilse nasıl bir program önerirsiniz?

Son düzenleme: 29 Aralık 2010
  2. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu sorunun birkaç cevabı olabilir,

İlk olarak şunu belirteyim; kilo iki şekilde verilir birincisi yağdan diğeride kastan verilebilir.

Birincisi; bazı hocalarımız yeni başlayan bir sporcuya ilk bir ay cardio programı vermeyebiliyorlar. Bunun nedenide sporcu cardio egzersizlerine başlamadan önce (koşu bandı-bisiklet-cross training) vücudunu hazırlamak güçlendirmek. Bu altyapının üzerine cardio egzersizleri yaptırmak istiyor olabilir hocan.

İkinciside bu haraketleri az ağırlık- çok tekrar sistemine göre çalıştığında kas üzerindeki yağlar yakılarak daha define görünmeni ve -yağdan- kilo vermeni sağlamaya çalışıyor olabilir.

Sana önerim hocanın verdiğinin dışına çıkma ve tabiri caizse "kafana göre takılma" :) cünkü bir kası bilinçsizce yorman veya hareketi gayrınizami yapman, sakatlanmalara neden olabilir.

Bu sporda daimi olman dileğiyle...

Sayfayı Paylaş