Kilo verirken hangi spor yapılmalı ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ff88 tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ff88

ff88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Boy:163
    Kilo:64

3 yıl önce doğum yaptım..62 kiloyla hamile kaldım 95 kiloyla doğum yaptım..6-7 ay sonra 57 kiloya kdr düştüm. düzenli spor yapmadım vakit bulamıyordum ama arada koşu bandında yürüdüm ve 10 saat kdrda calleneticks yaptım..

kilo geçmişim bu şekilde..

Bu aralar gündemi meşgul eden karatay diyetini yapmak istiyorum hatta başladım bile bu 2.ci günüm..
    Benim sorum şu ! Ben bu diyetle beraber sıkı bir egzersiz veya fitness yapmak istiyorum.. çok cabuk kilo verdim o yüzden hafif sarkmalar var ayrıca artık bir kavanoz kapağını bile acamıyorum.. o kadar güçsüz hissediyorum kendimi..

Burdaki deneyimli arkadaşlar cevap verirse sevinirim.. bu diyetle beraber pilates mi yapayım yoksa fitnessa mı gideyim ? ayrıca karatay diyetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz.. ?

saygılarımla...

onurr_535 bunu beğendi.
  2. ff88

ff88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    heyy ilgi cekmek için ne yapmam lazım.. bazı yazıları okudum kimi kafa bulmuş kimi komedi yapmış.. kimiside polemik yaratmış..ben düz bir yazı yazdım cvp fln yok.. hiç mi fikir vericek insan yok burda ? hayret,bende güzel bi forum buldum diye sewiniyordum...duh

3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Karatay diyeti nedir bilmiyorum, yüzbin tane diyet oldugu icin hicbiriyle ilgilenmiyorum. O nedenle diyet konusunda size yardimci olamayacagim.

Pilates kaslarin gelisimi icin cok faydali ve özel bir egzersiz. Düzenli devam eden bayanlar vücutlarinda olumlu yönde degisiklik oldugunu söylüyorlar ancak yag yakma konusunda cardio kadar etkili oldugunu sanmiyorum. En azindan benim deneyimledigim kadariyla öyle. Cardio yapmadigim sürece kilo verme hizim cok yavas oluyor.

Ben pilates yapmak yerine cardio ve agirlik calismayi tercih ediyorum. Birara vakit buldukca Pilates egzersizlerine de katiliyordum ancak önceliklerimin yag yakmak, güclenmek ve kaslanmak oldugunu tesbit ettigimden beri pek Pilates yapmiyorum. Cünkü güc artisi da önemli benim icin, saniyorum siz de güclenmek istiyorsunuz.

Deneyimlerimi anlatarak umarim size biraz olsun yardimci olabilmisimdir.

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz sabırlı ol; ketojenik diyetin masterı heldic sahalara dönsün bütün sorularını yanıtlar...

Bu diyet hakkında ne düşünüyorsunuz derken ne kadar verim alırım demek istemişsiniz sanırım...
    Yağ yakım günlüklerinde bu diyeti yapan kişilerin kaç ayda ne kilolar verdiğini görebilirsiniz ;)

Kolay gelsin :)

onurr_535 ve Azi bunu beğendi.
  5. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    amacın kilo vermek olduğu için fitnessın daha yararlı olacağını düşünüyorum.

6. ff88

ff88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba..

Ben cvp geliceğine dair ümidimi kesmiştim ama utandırdınız beni..
    Karatay diyeti protein ağırlıklı bir diyet.. en kötü yanı meyve yok..1 haftada 1,5 kilo verdim spor yapmadan.. ama bana göre değil bu diyet.. ben zaten şeker,un,tuz bunları istediğim zmn kesebiliyorum.. yemesemde aramıyorum.. ama meyve yememek benim için çok zor.. 3 gün grip oldum meyve yasak olduğu için c vitamini hiç alamadım mecburen gidip eczaneden c vitamini aldım..bunun yanında omega 3 ve E vitaminide alıyorum..
    Yarın tahlil sonuçlarım temiz cıkarsa kaydımıda yapıcaklar spor salonuna.. fitnes yapmayı düşünüyordum bende haftada birgünde yüzmeye gidicem..
    beslenmemide kendim ayarlayacağım,biraz formu altüst edip diğer arkadaşların beslenmesini inceleyeyim kafama göre takılıcam.. belki kalori sayımı yaparım yada glisemik indksi düşük yiyecekleri tüketerek bir beslenme hazırlarım..

sizin tavsiyelerinizde benim için çok önmli... Bana beslenme konusunda tavsiyede bulunursanız sewinirim..

saygılarımla..

Bu arada cvp yazan herkeze çok tşkler...

Son düzenleme: 27 Aralık 2011
  7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    reçete yazar gibi diyet yazamam ama size önerim savunma sanatlari genelde fitness tan daha cok yağ yakımı yapar vücutta daha cok enerji harcatır antremanları. Muay thai önerebilirim size.

PaleHorse bunu beğendi.
  8. ff88

ff88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Scoobz cvp için tşkler ama Muay thai yapamam ben.. hiç değilse şimdilik yapamam..
    Doğumdan sonra çok hızlı kilo verdim..farkettim ki bu kiloları verirken kaslarıda kaybettim.. eskiden güç gerektiren şeylerde hiç zorlanmıyordum ama şuan bi kavanoz kapağını acamıyorum..
    Ayrıca ters hareketlerde hemen tutulma yada incinme yaşıyorum..kilo vermekten önce güçlenmeyi istiyorum ben.. o yüzden muay thani şuan mümkün değil.. önce fitness sonrada kasları güçlendircek güç egzersizler yapmayı düşünüyorum.

Diyet konusu hala meçhul ama kas yapıp güçlenmek aynı zamanda kilo vermek istiyorsam protein ağırlıklı beslenmem gerekiyor galiba.. Şuana kdr Forumda okuduklarımdan bunları cıkardım..

9. ff88

ff88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkeze..

Konum aktif olmasada arada bir bildirim yapayım dedim.. 1 Ay önce 66 -2 hafta önce 64 fitnessa başladım 2.ci haftam bu hafta..3 gün gidiyorum.. şuan 62.. iyi gidiyorum galiba.. cardiyo yapıyorum koşu bandı bisiklet v.s hala öğrenemedim aletlerin ismini... sonrada kas çalışması yapıyorum.. özelliklede karın için olan aleti kullanıyorum.. program listemdeki sayılara sadık kalmıyorum fazla fazla yapıyorum..

Birşey sormak istiyorum.. ama hemen dalga geçmeyin :) karın kaslarını çalıştırmaya başlayalı çok olmadı ama karnımda bi değişim var gibi.. normalde karnımda bi relakslık vardı şuan görünür bir cizgilenme var karnımı sıktığımda çok daha fazla belli oluyor.. acaba benmi hayal kuruyorum diye düşünüyordum ama eşimde doğruladı..

bu arada protein ağırlıklı besleniyorum..spordan önce ve sonra proteinli yiyecekler tüketiyorum mesela yumurta.. acaba protein ağırlıklı beslendiğim için ve üzerine spor yaptığım için kasmı yapıyorum..Bu kdr kısa bir sürede böyle bir etkinin olmasının mümkün olmadığını birçok yerde okudum..

Bu karnımdaki cizgilerin ve şişliklerin sebebi nedir sizce ?

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
    onurr_535 bunu beğendi.
  10. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    şişlikler konusunda hıc bıfıkrımyok ama emın oldugum omların kas olmadıgı arkadasım...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:31 ----------

cardıo fıtness devamm..

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    simdi :)

Karatay diyeti mukemmel bir diyettir ama hububatlari cikarirsan daha mukemmel olur :)

Sonra bu diyet kas kaybi yapmaz yag kaybi yapar :) gucsuz olman ise vucud isine yaramayani yakmak ister yeterli protein almadigin kullanmadigin icin kol kaslarini kullanmis

Kardiyo yapmana gerek yok dunyanin en salakca seyi diyebiliriz dusuk karbonhidratli bir diyet yapiyorsan vucudun devamli yag yakacaktir zaten sadece zamana birak

Azi ve onurr_535 bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Klasik kardiyo yerine HIIT, daha yüksek protein, daha düşük karbonhidrat ve yeterli miktarda yağ. Karbonhidratı düşürebildiğin kadar düşür ve yağ alımını yavaş yavaş arttır. Su tüketimini de, tabi ki.

Azi bunu beğendi.
  13. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    karın kası kadın erkek herkeste vardır.fakat gerek üstündeki yağ tabakası gerekse kasların çalışmama sonucu iyi gelişememesi nedeniyle pek belli olmaz.fitness sonucu kilo verdiğiniz için kaslarda hafif belirginlik olabilr.

kaslanmaktan korkuyorsunuz anladığım kadarıyla.ama bu korkunuz son derece yersiz.kas gelişimi için protein olmazsa olmazdır haklısınız.ama testosteron olmadan gelişim çok zordur.

14. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Kardiyo yapmana gerek yok dunyanin en salakca seyi diyebiliriz dusuk karbonhidratli bir diyet yapiyorsan vucudun devamli yag yakacaktir zaten sadece zamana birak

heldıc

bunu nasıl dıyebılıyorsun hersey karbonhdratın dusuk olmasıyla alakalı bu kadar basıt yag yakmak yanı???

15. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle 95den bu kıloya gelmekte basarı..kalorı hesabı yaparsanız ole cok dısıplınlı bı dıyete gerekte kalmaz.kardıyo..kalbı guclendırır ama kaslar ,ıcın en guzelı.ftness agırlık antremanı.ayrıca metobolızmanı hızlandırmak ıcın sade kahve onerebılırım.baya etkı eder

Evrim bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle o kadar basit işte!!!

Aylardır bunu anlatmaya çalışıyoruz heldic ile...

Çünkü olayın aslı Kh ları kısmak değil! Seçerek kısmak! Hızlı olanları tamamen terketmek, yavaş olanları azaltmak ;)

Kardio saçma değil; kardio-yürüyüş sağlık için yapılır, yağ yakmak için değil!!!
    Yağ yakmak için yaparsan saçma olur, çünkü verim yüzdesi ortada...
    Bizim eleştirdiğimiz bu işte, yoksa kardio yapmayın demiyoruz ;)

Azi, onurr_535 ve gerenımo bunu beğendi.
  17. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bu soruyu bozma amacıyla değil tamamen merakımdan soruyorum.kardiyo olmadan tam bir definasyon mümkün olabilir mi yada siz öngördüğünüz bu sistemde tam bir definasyon sağlıyabiliyor musunuz?

18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel soru ;)

Bence mümkündür; çünkü bu beslenme şeklinde hem metabolizma kendini tedavi ediyor, hemde vücut kendini optimuma sokuyor... O optimumun da %5-7 yağ oranı olacağı kesin ;)

Şu an sadece öngörü benim kisi çünkü daha tam definasyon dediğimiz orana inmedim; şu ana 90 beli 83e indirdim, belin yanları filan komple gitti sadece önünde çok az bir yağ kaldı onuda 1-2 aya temizlerim diye düşünüyorum...

Kısacası ben eminim bu beslenme sayesinde tam 6 sene aradan sonra baklavalarımı görücem ;)

Ayrıca bu beslenmeyle enerjisiz kalırsınız antreman olmaz diyen Ercan hoca da sonunda olabileceğini güç azalışı filan yaşamamamın normal olduğunu dile getirdi!!!

Yani ağırlık antremanı içinde çok uygun, yediğin öğünün psikolojik bir yönlendirmesi olmadan enerji deponun kapasitesi ne ise antremanı onunla yaptığının bilincine varıyorsun;)

Özetle yağdan azaltıp kastan kilo almak isteyenler için Karatay beslenmesi + ağırlık antremanı bulunmaz nimet!!!

Bence kardio sadece sağlık için yapılır; adı üstünde kardio vasküler sistem yani kalp-damar sisteminin sağlığı, eklem ısındırma ve sağlığı için filan olur sadece...
    Yağ yakım amaçlı kardio elma ile armudu karıştırmak bence ;)

Evrim ve onurr_535 bunu beğendi.
  19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet yag yakiminin sihirli formulu dusuk karbonhidrat tuketmekten gecer

Kardiyo yerine aksam esi ile sahilde gezinti amaciyla yuruyebilir yada ev temizligi v.s yapilabilir

Kardiyo yerine agirlik yada hiit daha iyi olur dusuk karbonhidrat ve agirlik calismasi ile kas kaybi yerine biraz da kaslanarak yaglarimizi yakabiliriz

onurr_535 bunu beğendi.
  20. zeynepd.

zeynepd. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dambıl:)

merhaba ben 2 kg dambıllarla çalışamaya başladım ama omuz ve bileklerimde ağrı başladı.nerede hata yapmış olabilirim birde kol arka kaslarımı çalıştırmak için ne yapabilirimdumbelllls

Sayfayı Paylaş