Kilo verip vücut geliştirmek istiyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Özgür Güneş tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Özgür Güneş

Özgür Güneş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba sitenize yeni kayıt oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum, şu anda 87 kiloyum ve 1.83 boyum, vücudumun kas ve yağ oranı yüksek ama yağ daha yüksek :) bu yağları yakıp bir yandan vücudumun üst kısmını geliştirmek istiyorum, ilk defa bu işi yapmıyorum fakat bundan sonra yavaş yavaş yapıp hayatıma sporu tam olarak yerleştirmek istiyorum, kendimce bir program çıkardım ama beslenme konusunda ne yapmam gerektiği hakkında kafam karışık, hatta şu an doğru yere yazıyor muyum onu bile bilmiyorum :) sizlerden ricam bana ilk önce beslenme konusunda ve vücut geliştirme konusunda yardımcı olmanızdır, ilk önce durumumu anlatayım yıllarca futbol oynadım ondan dolayı bacak kaslarımdan memnunum fakat yağlanmada var, yağlanmadan diyet ile kurtulmayı düşünüyorum, bacak çalıştırmamıda şu an bisikletle yapıyorum, her yere bisikletle giden biriyimdir. üst kısım boş olmasada alt kısmıma göre zayıf kalıyor, geçen sene 6-7 ay boyunca haftada 3-4 gün spor salonuna gittim fakat sıkıldım ve bıraktım, yazın arkadaşımla salona tekrar başlayacağım fakat ev için bir antreman programı hazırlamam lazım ve hazırladım:
    1.Gün:
    Biceps,göğüs,bilek
    2.gün: omuz,triceps
    off
    3.gün: sırt,ön kol
    4.gün:abdominal
    bu antremanları akşam eve gelince saat 8.30 9 arası yapmayı planlıyorum, antremanları kalıştırdığı kaslara göre değişik sitelerden birleştirerek bir program yaptım. Durumum bu yorumlarınızı bekliyorum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş