Kilo veremiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve memocn123 tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. memocn123

memocn123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    polis
    Yer:
    bursa
    Arkadaşlar ben bundan 9 ay öncesine kadar 174 cm ve 105 kiloydum. polislik için zayıflamam gerekiyordu. önce sigarayı hayatımdan çıkardım daha sonra ise spora başladım.başlarda çok güzel kilo verdim. daha sonrasında kilo veremez oldum. 87 kiloya kadar inmiştim.daha sonra araya sınav falan girdi ben 2 ay kadar spordan uzak kaldım bu süreçte 91 kiloya çıktım. suan spora başladım ama kendi imkanlarımla yapıyorum. hergün akşam üzeri 10 km kadar koşuyorum (tabi arada dinlenerek) sonra mekik falan çekiyorum.bu arada salona giderken hocam bana hergün bir tane maden suyu iç demişti fakat ben bunu biraz abarttım. günde 2-3 tane olmaya başladı şimdi size bir kaç sorum olucaktı

Öncelikle maden suyunun bana bir zararı olur mu?
    neden belli bir süre sonra kilo veremiyorum?
    benimle birlikte aynı boy ve kiloda olanlar neden benden daha çok kilolu gözüküyorlar?
    salona gitmeme gerek var mı?
    bir de insülin denen bir sey varmış biraz araştırdım ama pek anlamadım o testi yaptırayyım mı?
    sorularımı cevaplandırdıgınız için çok minnettarım.
    hyper_kafa_

2. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Kas kütlesini arttırmış olabilirsiniz ondan sizden daha kilolu gözüküyorlardır.
    Ve maden suyuna geliceksek herşeyin fazlası zarar :/
    Böbrekler çalışsın diye içeriz genelde ne kadar çok içersen böbrekler tembelleşebilir.
    Ayrıca fazla mineral böbrekte taş yapabilir.
    Günün farklı zamanlarında en fazla 2 tane için.

3. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bence 1 tane maden suyu yeter
    -sizin dediginiz herkeste oluyor belirli bir kiloya geldiginde kilo verimi zorlasır ben spora ilk başladıgımda(14yaş) 80 kilodan 58 e kadar düştüm.sonra hemen hemen 10 kg kas kütlesi aldım şuan ideal vucudumdayım.kilo verirken 72 kilo ve 68. kiloları verirken ugraştım.vücut yag yakerken belirli bir seviyede zorlanır.67 kiloya düştügümde daha kolay verdım
    -Vucut tipiniz yag-kas oranı ve kemik kalınlıgı vucudun zayıf -kilolu gözükmesinde etkili
    -Salona gidersen daha hızlı kilo verebilecegini düşünüyorum fakat gene dışarıda koşunu yapmalısın
    -insülin direnci kilo verimi ile alakalı eger uzun süre kilo veremezsen 1 ay gibi yaptırabilirsin.

bloster bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş