Kilo verememe sorunu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ammocihe tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yaklaşık olarak 3 haftadır haftanın 3 günü şeklinde koşu bandı-bisikler vs +ağırlıklı lı vs li yani cardiolu bady yapıyorum.Bunun yanında yediğim ekmk miktarını yarıya indirdim ve yemeği çikolatayı kıstım ama bu 3 hafta içerisinde kilom 100 gram bile değişmedi.sadece göbek biraz gitti ama kilo aynı boyum 1.80 kilom 90 ama emin olun beni gören en fazla 80 çıkarsın diyorlar çevremdeki benden daha göbekli daha şimama insanlar benden daha hafif çıkıyor kafam çok karışık ne önerirsiniz.

not:yapılı bir vucudum var 6 yıl güreş ve judoyla uğraştım dediğim gibi vücudum dışardan kaslı gözüküyor ama göbek ve göğüs kısmında yağ var bu beni rahatsız ediyor.elbise üstü görüntü çok iyi elbise altı kötü sizce sorun nerde neyi yanlış yapıyorum.

2. Seha

Seha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ekmek beyaz ekmek olmasın. kahverengi ekmek olsun. akşam saatlerinde makarna pilav yeme ve içinde şeker bulunan hiç bişeyi yeme. bol bol meyve ye ama meyveleride proteinle tüketki yağa dönüşmesin bol bol su iç

3. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

sendeki derdin aynisinda bendede var senin gene boy iyi 180 benim 1.75 kilo 90 berbat bir durum disardan kasli bir goruntu ama icerden kotu bende definasyondayim ama karin kaslarini cikarmak icin sanirim 75 e kadar dusmem lazim seninde ayni durmun sanirim kardiyo ve yag yakicilara devam derim birde cikolatayi tamamen kes ekmegide ekmek yerine kahverengi pirinci tercih et ama az miktarda kalorini proteinden almaya bak..

4. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar dediklerinizi yapmaya çalışacam.Öyle ha diyince olmuyor:)

5. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar azimli bir şekilde çalışmalarıma devam ettim ve 6 günde 4 kilo vermişim ama dediğim gibi ilk 2 hafta 100 gram bile oynamamıştı kilom yani ilk 2 haftayıda sayarsak şuan 3 haftada 4 kilo verdim.kilo verirken vücudumun bazı bölgelerinde özellikle kol ve bacak bölgelerinde kaslar daha belirginleşti.

6. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ekmeği azaltmamın yanında ek olarak elma sirkesi ve gecleri yatmadan uzun süre uyanık olduğum için g(gece 4 te yatıyorum) gece 1 gibi yarım kase yoğurt ve 1 elma 1 portakal yiyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama bunu yaparak kilo verebiliyorum.

7. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım 3 haftada 4 kilo çok normal...kasların belirginleşmeside normal...gece öğünlerinde yağsız yoğurt ve portakal yiyebilirsin muz incir falan yeme ama

8. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Üstadım 3 haftada 4 kilo vermem normal ama bunun ilk 2 haftası 100 gram bile kilo oynanamaması sonraki 1-1.5 haftada 4 kilo vermem sizce normal mi_?

9. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    eğer vücut alıştığı besin değerlerinde ani azalışlar meydana gelirse vücut kedini belirli bir süre savunmaya almıştır olabilir.şöylede olabilir 3.hafta kardionu çok arttırmışsındır yemekleri büyük oranda kesmişsindir bundan dolayıda kilo kaybı 3.hafta fazla olmuş olabilir..sözün özü gayet normal gidiyosun..

ammocihe bunu beğendi.
  10. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Normal olmasına sevindim yorumlarınız için teşekkür ederim.

11. LexJufen

LexJufen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi-İşlem-amatör sprinter
    gece meyve yemeyin.portakal gibi meyveler glisemik endeksi orta derecede olsa kan şekerinde dalgalanma yapması,geceleyin üstelik doğrudan yağlanma demektir.

meyvelerin fazlası doğrudan karaciğer tarafından yağa dönüştürülür..o yüzden gün içinde ya da sabah tüketilmesi daha doğru...yağa dönüşse de yanma ihtimali vardır.

gece yenilen bir kase yoğurtta kaç gr geliyor ona bakmak lazım en az 300 gr gelmeli ya da 100 gr lor

12. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    LexJufen, portakal konusunu doktoruma sordum.abartmamak şartıyla 1-2 portakal sorun yaratmaz hatta çok faydalıdır dedi.ayrıca portakal cilt çatlaklarını onarmada yardımcı etkendir...sen şimdi yağlanma diyince millet direk 2-3 kilo anlıyor...lor olayıda doğru ayrıca

13. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam şimdi benim gece 2 portakal 1 elma yemem kilo anlamında bana sorun çıkarır mı acaba_?

14. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Benim kardio programımd şu şekilde 3 dakka lık bir ısınma arkasından 2 dakka bisiklet ara vermeden 25 mekik gene 3 dakka bisiklet 20 mekik daha sonra adını bilmediğim bir alet hem kolu hem bacağı çalıştırıyor koşu yapar gibi:) onla 2 dakka arkasından gene dinlenme olmadan 15 mekik gene aynı alette 2-3 dakka hızlı bir şekilde çalışma arkasından yüz üstü uzanıpta ayağımızın arkasıyla ağırlık kaldırma 15*2 şeklinde ondan sonra düz ayak ağırlık 15*2 şeklinde daha sonra bu arada aletlerin adını bilmiyorum kusura bakmayın öğrenince adlarını yazarım.Daha sonra ayakları uzatıp oturur vaziyette ağırlığı kendimize doğru çekme 2*15-sonra ayakta dik vaziyette dirsekler vücüda hemen hemen yapışık şekilde göğüs hizasının biraz altında kaldırılıp indirme hareketi var.Daha sonra omuzları çalıştıran oturarak yukarı aşşağı ağırlık çalışması2*15 buda bu aşırı yoruyor.daha sonra halterle 2*12 şeklinde çalışıyorum sonra koşu bandına geçiyorum ilk 5 dakka 6.00 eğimli 10.00 hızda koşuyorum daha sonra gene eğim 6.00 da fakat hızı 6.5 e düşürüyorum bu şeklide toplam 17-18 dakka koşu bandında takılıyorum bunlar bittikten sonra yazdığım ağırlıkları 1 er set artı bilek çalışıyorum.sizce nasıl_?

Ara dinlenmelerim neredeyse 20 saniye var yok çok yoğumçalışıyorum ve bunları 1 saate sığdırıyorum

15. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    hayır rahatca ye ama başka bişey yeme

16. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    hırslı olman güzel ama bu şekilde vücut resmen bi karmaşaya girmiş...ben sana şöyle bi özet yapayım istersen
    ilk başta 10 dk bisiklet yap daha sonra senin tabirinle koşar gibi dediğin hareket varya hem eller hem bacakları çalıştıran aslında o basen kalça sıkılaşması için neyse 10 dk onu yap sonra .sonra mekik hareketlerine geç...en sonda tekrar 10-veya 20 dk lık koşular yapabilirsin bu şekilde daha düzenli olur senn için

ammocihe bunu beğendi.
  17. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim dediklerinizi kesinlikle uygulayacam.

18. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yeniprogramım bu yorumlarsanız sevinirim.

mın.15dk max. 20 dk kosu bandında(tempo) ısınma,3 dk dınlenmeden sonra asagıdakı fıtness hareketlerını uygula;
    -chest press 3*12(makına gogus press)major gogus kasları*
    -butterfly 3*12(gogus acıs makına)bunu duz sehpaya sırt ustu uzanarak dambıllarla yana acarakta yapabılırsın*
    -shoulder press 3*10(makına omuz pres oturarak)omuz*
    -barbell biceps(curl) 3*10(z barla on kol ayakta)ön kol pazı*
    -push down 3*12(arka kol makına)arka kol*
    -pull down 3*12(makına enseye cekıs)kanat*
    -cable rowing 3*12(makına karna cekıs)sırt*
    -leg extansıon 3*12(makına on ayak)quatrseps*
    -leg curl 3*12(makına ters ayak)
    -1.karın antremanı:klasık yarım mekık 4x mın.20,her mekık setı arasında 2 ser dk dınlenme bu dınlenmelern 1dk sında twıstere gecıyosun ortalama 1 dk yada 60 tane twist yapıyosun yaptıktan sonra devam edıyosun sete,yanı 20 yarım mekık 2 dk dınlenme 60 twıst tekrar 20 mekık tekrar twıst,4set mekık 4 set twıst,
    -2.karın antremanı:abdomınal flexor aletı var burda kolları ve belı sıkıstırıp ayakları karna cekıyorsun 3*15 yıne aralarda 2ser dk dınlenme var dınlenmenın 1 dk sını twister da degerlendırıyorsun yıne,3 set karna cekıs 3 set twıst ok.

19. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    program eritmeye yönelik senn için güzel olcağını düşünüyorum ölçülerde bi değişiklik var mı

ammocihe bunu beğendi.
  20. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    bence vucudu su kaybettı sen kılo verdıgını dusunuyorsun antremanlarını daha uzun tut derim mesela cardio 45 dakika yerine 60 yap agırlık az kilo cok tekrar hoş ben anlatıyorum uygulayabiliyormusu ndersen yok uygulama sıfır bende :)

bench_O

Sayfayı Paylaş