Kilo VEREMİYORUM!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve teija tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar öncelikle, ocak ayında 66 kilo olarak yurtdışına gittim(boyum 170 bu arada) orada 3 ay multivitamin kullandım enerji versin diye hava şartları çok kötüydü kendimi hep yorgun hissediyordum. 5.5 ayda tam 85 kiloya çıktım ve 1,5 aydır düzenli cardio(30-40dk) diyet yapmama rağmen hiçbir ilerleme yok. Bu durumda moralim bozuldu zira hiçbir kıyafetim olmuyor boşa geçen zamanıma oldu sorun nerede ben nerede yanlış yapıyorum? Doktora da gittim kilodan dolayı kolesterolüm yüksek çıktı onun dışında hiçbir sorun yok ama kilo veremeyişimi anlayamıyorum :(

Diyetimi de yazıyorum:

Sabah
    bol yeşil salata (yağsız,tuzsuz)
    1 yumurta
    yarım kk peynir

arada meyve

Öğlen
    yeşil salata
    3 yemek kaşığı haşlama makarna
    ton balığı

arada meyve

Akşam
    yoğurt ve salata

2. enoughisenough

enoughisenough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Tabi daha bilgili insanlar var, muhtemelen onlar yardımcı olacaktır ama bence vücut alışma evresinde olduğundan veremiyor olabilirsiniz. Yaptığınız sporu her hafta 5 dk arttırsaydınız daha yararlı olabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca akşam yemeğiniz az gibi geldi, o yediklerinizin yanında 3-4 kaşık sebze yemeği de yeseniz daha iyi olur sanki, bir de arada ağırlık çalışmak gerekiyormuş burdan öğrendiğime göre. Siz haftaya kaç gün spor yapıyorsunuz ve ne yapıyorsunuz?

3. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle kardiyoyu ne şelikde yaptığın önemli tempon nasıl..yürümeyle bu iş olmaz..
    2.si zayıflıycam diye yediklerin aslında yetersiz.Menüne adam akıllı besleyici yiyecekler koy.
    Ben; sabahları aç karnına 30 dk koşu 15 dk basket 30 dk bisiklet ile kardiyo yapıyorum;7 haftada 6 kilo verdim...Kardiyonu güçlendirirsen amacına ulaşırsın.

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    beslenme programın fazlasıyla yetersiz az yiyecegim diye vücudu kıtlıga itiyorsun menüne baktıgımda kabataslak bir hesaplamayla 1000 kalorinin altındasın cok düsük bu üstelik kilonun 85 oldugu düsünülürse bmr nin cok altındasın bu sekilde kilo veremezsin menüne eklemelr yapmalısın bundan sakın korkma kilo alırım diye asıl kiloyu o zaman vereceksin

5. excite

excite Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    merhaba teija,senin kilo verememenin sırrı meyve,makarna ve yediğin ton balığı,eğer meyveyi çok yiyosan sağlıklı diye yanılırsın (meyve tabiki sağlıklı ama vücudumuza insülün pompalıyor vücut fazla insülünü yağ olarak senin vücudunda saklıyor sürekli meyve tükettiğin içinde fazla yağı yakamıyosun birinci neden budur ikinciside geç yemek yiyorsan uykunda leptin hormonunun salgılanması çok geç oluyor.leptin hormonu insanların vücudunda 3-4 sat sonra salgılanıyor yani biriken yağlarını leptin hormonu kullanıyor ve haliyle insülün salgılayamadan leptin hormonu senin biriktirdiğin yağlardan kullanmaya başlıyor .ben bu konunun uzmanı değilim ama, canan efendigil KARATAY hocamız bu işlerin duayeni sana karatay diyetini şiddetle öneririm kitabını bul ve oku hem kardiyoda yapıyomuşsun çok güzel ,bence hiç gecikme bilgileri toplamaya başla derim hem sağlıklı bir yaşamın olur hemde sağlıklı beslenmiş olursun dolayısıyla kilolarından kurtulduğunu kendi gözlerinle görebilirisin hoşcakal...thums:

6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Diyetini tekrar gözden geçirmelisin hani şu ölüm diyeti diyorlar ya günde 3 brokoli bi ekmek başkada birşey yok hyper_ onları andırıyor.mesela yulaf ezmesi,haşlanmış tavuk ekleyebilirsin.ve burda kardiyo derecesi önemli.15 dakika yürüyorsan bu iş olmaz.vücut önce karbonhidratları yakmaya başlar yaklaşık 10 dakika koşuda,ardından yağ yakımı gerçekleşir 15.17 dakika civarları.iyice abartırsanız koşmayı 30 dakika kadar yağlarda tükendikten sonra vücut 3. enerjisini proteinlerden yana kullanır yani kas yakmaya başlarsanız.yani lafı şuraya getiriyorum.20 dakika koşu bandında,15 dakika bisiklette ve 7-8 dakika sopa çevirmede geçirirseniz günlük 40-42 dakikalık güzel bir yağ yakım evresi geçirmiş olacaksınız.bunun yanında diyetlede çok güzel forma girebilirsiniz.bence kardiyo konusunda yanlış yaptığınız birşeyler vardı.eğer eksikleriniz var ise söylediklerimden tamamlayıp programı tekrar düzenleyebilirsiniz.birde kadiyodan sonra ağırlık girmeniz önemli.bu yağ yakım süresinde kas kütleside almanız gerekiyor.yoksa sadece kardiyo yapıp yağ yakarsanız,zayıflama dönemi bittikten sonra o kiloları aynen geri alırsınız.öncelikli hedefiniz yağları yakıp,bunun yanında bir miktar kas kütlesi almak olmalı.zaten değişimi gözleyeceksiniz net bir şekilde :) ve şimdiki fotoğraflarınızı çekip son hali ile karşılaştırmanızı öneririm.

Son düzenleme: 12 Eylül 2011
    GreenTea bunu beğendi.
  7. excite

excite Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    bence ilk olarak yaşam biçimini değiştirmelisin sporla birliktede sağlıklı bir şekilde kilo vermelisin mesela birzaman gelecek sporu bırakmak durumunda kalacaksın belki mali durumun belkide hastalıkların yada başka nedenlerle sporu bıraktığında verdiğin kiloları fazlasıyla geri alacaksın ve gene kilo almaya ve kilo verememeye başlayacaksın işte bu bağlamda beslenme alışkanlıkların devreye girecek işte ozaman sağlıklı yaşamı seçip seçmemek senin tercihin olacaktır arkadaşım

8. naz79

naz79 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar bende kilo veremiyorum boyum 162 kilom 70 ne yapabilirm öenerileriniz neler olabilir

9. abisinin kardesi

abisinin kardesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    k.k.t.c
    sadece salatalardan sebze ihtiyacini alamazısn. bence oglen et yiyorsan aksam sebze yemegi yemelisin. cunku sebzelerden su ihtiyacımızı alır ve tuvalete daha rahat cıkarız. bir de su tuketimi cok onemli kilo vermek icin. gunde en az 2 litre su icmek lazım. ustelik vucuda hic yag sokmazsan yag yakımı zor olur hayvansal veya zeytinyag yiyebilirsin abartmamak sartıyla. bunları besinlerden de alabilirsin, taze fındık ceviz ve badem yiyebilirsin. 0 trans yaga sahip olan bu yaglar iyi huylu kolestrolunu yukseltir ve bol omega3 vardır. ustelik cildi de cok guzellestirirler.

Sayfayı Paylaş