Kilo Verdim Fakat Vücut Şeklim Kötü-Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve interramcho tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. interramcho

interramcho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,19 yaşındayım. 171cm boyundayım. 75 kiloydum. Şimdi ise yaklaşık 12 kilo vererek 63 kiloyum fakat vücut şeklim çok orantısız. 3-4 yıl kadar önce göbeğim vardı fakat zamanla erittim. Bu sene ise 75 kiloya çıkmıştım fakat 3-4 ayda verdim. Fakat son verdiğim 4-5 kilo çok orantısız oldu. Göğüs kafesim daha dar gözüküyor ve belimdeki deri gevşek. Evde mekik çekiyorum,karın kaslarımı daha önce hiçbir şekilde hissedemezken şimdi derinin altındaki sertliği çok rahat hissedebiliyorum ama belimin geniş olması çok kötü gözükmeme sebep oluyor. Bel çevrem sırf bu yüzden 85,göbeğim çok az ama yanlar geniş :( Sizce ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun...:(

2. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Resim ekleyebilir misiniz ?

3. interramcho

interramcho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2011
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    bence biraz daha kilo vermeniz gerekiyor :D

5. interramcho

interramcho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verecek kilo kalmadı ki yanlarda deri var altındaki yağ tabakası ince yanlara 4-5cm esnetebiliyorum :D Yani kilo vermek faydalı olmayacak gibi,o kısmı gerginleştirip inceltmenin bir yolunu bulmalıyım... Farklı mekik türleri mi denesem acep? Ya da dumbella yana esneme vb. önerileriniz var mı?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    dostum dumbellı istediğin kadar kaldır istediğin kadar mekik çek ben fotoğrafını gördüm vücudun yağ oranı en aşşa %20 sen onu %10 a çekmeden iyi bir vücuda sahip olamazsın %10 a nasıl çekilir dersen şöyle çekilir cardio yaparsın olur biter düzenli cardio ve beslenmeyle o yağ tabakası sarkan kısmı olasun heryeri olsun yokolur üstünede mekik çekersin baklavalar çıkar dumbell ile evde yapılan programı uygularsın kasların çıkar ama kasların çıkması için yağların minimum düzeye düşmesi gereklidir :(

interramcho bunu beğendi.
  7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşta yağ hiç denecek kadar az. Obeziteden ötürü deri kalınlığı ve sarkıklığı çok artmış. Şu anda kilonuzu sabit tutmaya yönelik bir diyet yaparak vücut geliştirme yapınız. Bu süreçte bel bölgesi için sıkılaştırma kremlerini uygulayınız.

interramcho bunu beğendi.
  8. interramcho

interramcho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğrafı Kaldırmadım,sadece link olmasını talep ettim moderatörden :D

Yorumlarınız için teşekkürler. İki sorum olacak: Forumu biraz daha araştırınca beslenmenin önemini kavradım. Acaba pratik ve ekonomik beslenme önerileriniz var mı? Ramazan ayı ve sonrası için... Diğer sorum ise işle ilgili. İşim gereği neredeyse bütün gün yürüyorum ve 5kg-20kg arasında değişen yükler kaldırıyorum. Haliyle iş bittiğinde yorgun oluyorum. Sizce kendimi zorlayıp fitnessa mı gitmeliyim,yoksa beslenmeme dikkat ederek okullar açılınca mı başlayayım?

9. Panoraya

Panoraya Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bana Göre Tek Yapman Gereken Spor Ve Sağlıklı BEsin.Herşey Organik Olsun Besinlerden...

Saygılar

Sayfayı Paylaş