kilo verdim ama göbek gitmiyor

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve merlink tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar 74 kilodan aç karnına çırıl çıplak 66 kiloya kadar düştüm 1.5 ay içersinde ama bel bölgem hala yağlı. hergün 100 dk kadar yürüyor 6-7-8 km/saat hızla dışarıda . bacaklarımda bi zayıflama var. pantolanları giyerken farkedebiliyorum. bel bölgemde az biraz incelmede var onuda farkediyorum yani şişkinliği gitmiş ama elimle avuçlayabiliyorum! belimdeki yağları. 1.76 boyum var ve 66 kilodayım şuan. 3-4 ay body yapmıştım body ile birlikte göbekde yaptım bayağı. şuan zayıflamak istemiyorum yani daha ne kadar kilo kaybetmem lazım ki benim göbekteki yağların en azından yarısının gitmesi için. artık kol mol kalmadı çok zayıfladım... yağ yakıcı falan mı alıyım ne yapayım..

amacım göbeği eritip(tek yağ bel bölgesinde ve birazda göğüs bölgesinde var) body yapıp 74-75 kiloya kadar kaslı bir şekilde çıkmak. bu göbekle body yaptığım zaman göbekte şişiyor balon gibi oluyor. karnı içe çek çek nereye kadar a32

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle kardiyo yapmalısın.
    Tempolu koşu, bisiklet sürme, yüzme gibi...
    Daha sonra da sana en uygun olan bir diyeti yapmalısın.
    Yemeklerinde yağlı şeyleri, kızartma ve türevleri ile abur cuburu çıkartmalısın.
    Kardiyoyu ve idyetini aksatmadan yapmalı, bununla beraber de hafif ağırlık çalışmları yapmalısın.
    Bunlar kendi başına yapabileceğin ve araştırarak bulabileceğin şeyler.
    Nerede olduğunu bilmiyorum ama etrafında iyi bir salon varsa oraya giderek bir hoca gözetiminde sporunu yapmalı, iyi bir diyetisyen bularakta onunla beraber iyi bir diyetle yağlarını yakmalısın bence.
    Kolay gelsin,

merlink bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    öğünlerini çoğalt porsyonlarını ufalt birde yağ yakmaya yardımcı olmasada karnını sıkılaştırması için makik çek.

merlink bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Uygun beslenme programi ile birlikte haftanin 2 gunu cardio, 4 gunu agirlik calisacak sekilde program cikararak calismaya baslayabilirsin. Tekrarlamak isterim ki bolgesel zayiflama yoktur.Genel manada yag kaybettimizde bel, karin ve basen bolgesi en once yag toplayan ancak en son vucuttan ayrilan bolumdur. Asagidaki makaleyi okuyarak duzgun bir beslenme programi cikarmanizi oneririm.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html

5. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    66 kilosun, 1.76 boy, yaş 19, vücudunda fazla yağ olduğunu düşünüyorsan, kasını artırmalısın. Kas yapmak için ağırlık çalışmalısın, bence zamanın gelmiş, ağırlık çalışırken yağ yakmaya devam edersin, merak etme.

merlink bunu beğendi.
  6. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar body yapınca haliyle karbonhidrat çok tüketiyorum ve göbekte balon gibi oluyor. birde zayıfım aslında kilom oldukça normal hatta az.. yani sinirden tulumba falan yedim yani olmuyo erimyor diye :D o kadar uğraş dur. şimdi bodye başlayım kilo alıcam hacimlenicem ama göbek yapmadan yapmam mümkün mü.. birde şuan bulk olsam hatamı yapmış olurum. önümüz kış zaten. ağustos sonu gibi başlasam ağırlığa olur mu bu göbekle?

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

7. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bence imkanın varsa ağırlıkla çalış, vücudun kaslandıkça göbeğin büyük olduğunu farketmiyeceksin ki, kaldıki göbeğin fazla büyük değil, kaslandıkça kaybolur. Yani biraz göğüs ve kol çalış.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  8. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler ama suan body yapmadığım için kestiğim daha dogrusu azalttığım karbonhidrattan dolayı göbeğim resimdeki gibi. Eğer body için yapacagım beslenme düzenine donersem göbeğim bayağı şişecek.

9. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Karb. düşük bir beslenme prog. ve cardio ile o göbekten kurtulabilirsin .

10. brhmcr

brhmcr Guest

Pardon ama body için besin anlayışı nedir? Neden göbek yaptırır? Sanırım bol bol okuman gerekir beslenme bölümünü?

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
  12. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    ustalar daha iyi bilir ama öğrendiklerimden yola çıkarak, hergün 100dk yürüyüş çok değil mi? yağdan ziyade kas kaybı da fazla olur diye düşünüyorum. ikincisi de, hiç yağ oranını ölçtürdün mü? miden ve bağırsakların sanki büyük.

13. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Egzersizin yürüyüş olduğunun altını çizmekte fayda var. 100dk yürüyüş çok değil. Kişinin uyguladığı diyet yöntemine de bağlı. Bu tip low intensity cardio rutinleri zaten uzun süreli yapıldığında etkili oluyor. HIIT bile 30dk yapıyoruz. 1 saat üstünde düşük yoğunluklu egzersizin getirisi de düşük olur diye düşünüyorum.

Yukardaki resimlerden anladığım kadarıyla sizin bir mide veya bağırsak sorununuz yok. Kas kütleniz oldukça düşük. Böyle kas kaybederek zayıflamaya devam ederseniz oldukça sağlıksız bir görünüm ortaya çıkacak. Yapmanız gereken olabildiğince kas kütlesi kazanarak (yağlanmadan) daha sonra sıkı bir diyet ile yağ oranınızı düşürmek. En azından haftada 2-3 ağırlık idmanı ile, büyük hareketlerden faydalanarak kas kütlenizi korumalısınız yoksa dediğim gibi bu şekilde zayıflamaya devam ederseniz sonuçlardan memnun kalmanız söz konusu değil.

Sağlıklı zayıflamak = mümkün olduğunca safi yağ yakmak. Sizin yaptığınız ise kas + yağ kaybetmek. Zaten kasları kaybettiğiniz için vücut hızlı bir şekilde su ve glikojen kaybı yaşıyor. O yüzden de tartıda düşüşler hızlı olur.

14. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Öcelikle yürüyüşün tek başına yeterli olamayacağını belirtmek isterim.
    Ayrıca en zor olan şeyi yapmak istiyorsun yani göbekten kurtulmak sadece antremanla mümkün değildir. Zordur ve göbeğin azaldıkça dahada zorlaşan bir eğrisi vardır.

Bunun için çok ciddi bir şekilde beslenmeni buna uygun bir şekilde düzenlemen gerekir , bunun için bir "spor dietisenine" gitmeni tavsiye ederim.

Diet meselesini hallettiğini var sayarak sana antreman için bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.

Öncelikle yürüyüşü 45 dakikaya düşür , bu 45 dakikayı 2 dakika yürüyüş 2 dakika yürüdüğün temponun 2 katı olacak şekilde koşma şeklinde modifiye edersen 100 dakika yürüyüşte yaktığın kaloriden fazlasını yakacağın gibi aynı zamanda yağ yakımını daha üst seviyelere taşımış olursun.

Bunun dışındada dinlenme aralıklarının 30 saniye olduğu bir komple vucut ağırlık çalışması yapmanı öneriyorum bu antremanında en fazla 30-35 dakika civarında tamamlaman gerekiyor.

Eğer bu iki antremanı aynı gün içinde farklı zamanlarda yapma imkanın olabilirse harika olur. Olamıyorsada bir gün birini bir gün birini yapabilirsin. Ama iki antremanı örneğin sabahyada öğle yürüyüp akşam komple vucut ağırlık çalışabilirsen ertesi günü off yapıp devam edebilirsin.

Sevgiler.

15. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum Ben 177 Cm. Boyunda 82 Kiloydum Yağ Oranım % 18 di= Nisan Ayı
    68 Kiloyum Yağ Oranım % 8 = Ağustos Ayı
    Kesinlikle Ağırlık Çalışmalarımı aksatmadım.Bu Sporu yani VG yi 2 yıla yakındır yapıyorum.
    Resimlerinde göründüğü kadarı ile öyle ciddi bir yağın yok zayıfsın.
    Ben 2010'da 50 Kiloydum.
    2012 Nisana Kadar Kas ile Beraber Yağ da alarak Şiştim (BUlk DÖnemi) 82 kilo oldum.
    Sonra 3 Ay Definasyona Girip Yağsız ve Fit bir bedene sahip oldum.
    Diyeceğim O Ki, Yürüme değil Koşu yapmalısın,HITT tekniği ile koşmalısın.
    Az Karbonhidrat,Çok Protein tüket.
    SÜperset Tekniği ile ağırlık çalış.
    Ama bana Sorarsan Kilo veya Yağ vermeyi bırakıp Önce 80 veya 90 Lı kilolara Kadar yağ ve Kas alımına devam et birkaç sene.
    SOnra vermesi kolay.

16. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hepinize ayrı çok teşekkür ediyorum.çok yardımcı oldunuz. spor dietisyenine uğruycam bi.

ErbakanHoca hocam ben 80-90 lılara çıkarsam olağanüstü göbek olur ve hiçde fit durmaz definasyona girene kadar.ayrıca bu sürec 2 sene civarı sürücek dediğiniz gibi. yani bu yaşlarda kötü olur o göbekle gezmek :D peki bulk olmadan hacim- vücut geliştirme yapamazmıyım?

Sayfayı Paylaş