Kilo verdikten sonra deri sarkmasının çözümü

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese iyi forumlar.Yaş 18, boy 173cm Geçen sene mayıs ayına kadar yağlı olarak 73 kiloydum.7-8 ay diyet+kardiyo yaptım 59 kiloya kadar düştüm.5-6 aydırda bb yapıyorum şu an 64 kiloyum.Göbek ve göğüste birazcık sarkma vardı göğüs kası yapınca sıkılaşmaya başladı.Mekik çeke çeke üst karın kasları yavaş yavaş belli olmaya başladı.Göbekteki sarkma nedense bir türlü gitmiyor.Dinlenme günlerimde bile kardiyoyla uğraştım fayda etmedi hiçbir değişim yok.Ne yapabilirim nasıl toparlanır bu sarkma yardımcı olabilirmisiniz..

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    deri sarkması zamanla toparlanır sen idmanlarını yapmaya devam et beslenmeyede dikkat et göbek bölgesi maalesef en cabuk yag baglayan ve en son ve zor olan bölgedir ciddi bir sabır gerektirir

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ben 40 kilo civarı verdim 3 yıl oluyor, hala derimde sarkma var ilk başta çok fenaydı pantalonun altına sokuyordum deriyi, şimdi ayaktayken hiç belli olmuyor karın kasları bile çıktı, sadece yüz üstü uzandığımda sarkıyor bu son kalanlarda 1 yıl içinde gidecektir eminim, yani düzelmesi uzun zaman alıyor + vücuduna kas kütlesi eklemezsen hiç düzelmeyebilirde, body şart.

4. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    çok hızlı kilo verdiğin için deri kilo verme hızına yetişemiyor ve sarkıyor fakat eğer sabırlı olup vücuduna zaman tanırsan ne kadar çabuk toparlandığına sen bile şaşıracaksın.

5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.Toparlanma yok demiyorum Allah'a şükür gene baya iyi toparlandı sadece millet baklava çıkarma derdindeyken ben bununla uğraşınca sıkıntı yapıyor bana :))

6. trkramos4

trkramos4 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende alt karın yağını eritemiyorum gitti bunun için nasıl bir çalışma yapmam gerekir ?

7. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bende 3 yılda 40 kilo verdim 6 aydırda karın çalışıyorum . bendede sarkma var özellikle oturduğum zaman çok belli oluyor , göğüs uçlarındada sarkma var. Bende bilmiyorum nasıl çözülecek

8. brhmcr

brhmcr Guest

Ağırlık idmanları+ düzenli cardio ve düzgün beslenme tabiki sabır ve dinlenme öğeleri birleşecek.Ne yazık ki muzicevi bir tavsiye mevcut değil.

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 yıla kadar deriniz toparlanacaktır.

10. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Konu 2012 de kalmış ama aynı dertten bende şikayetçiyim , 1 yılda 40 kg verdim. Şuan yağ oranım 14 civarında üst karın kaslarım gözüküyor fakat altta hala yağ mevcut ki oda gittikten sonra derinin kalacağına eminim. Bu konunun kapandığı tarihten bu yana teknoloji baya gelişmiştir , ameliyat haricinde deriyi sıkılaştırmaya yarayan herhangi bir cihaz , sistem , bakım , krem , uygulama ...vb çözüm yolu bilen deneyen faydalanan var mı? Haftanın 6 günü idman yapıyorum ve beslenmem mükemmel.

11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    1 yılda 40 kg verince derinin bir miktar sarkması normal. Bunun için aceleci davranmaya gerek yok diye düşünüyorum çünkü bazı otoriteler vücudun toparlanması için ağırlık kaybından sonra 6 ay geçmesini ve vücudun adaptasyonu tamamlamasını öneriyor/söylüyor. Eğer sorunun deri sarkması değil alt karın bölgendeki yağlanma ise vücuttan yağ atma önceliğine göre en son o bölgedeki yağlardan kurtulacak olabilirsin. Ki yağ oranın %14 yani alt abdominaldeki kasları gösterecek seviyede değil.Deri sarkması mı yoksa yağ kaynaklı bir şikayetin mi var bunu %8-10 yağ oranına düşüp vücudunu 6-12 aylık bir koruma periyoduna aldığında daha iyi anlarsın diye düşünüyorum. Eğer sarkma varsa bile kas kütlesi artacağı, yağ kütlesi azalacağı ve adaptasyon tamamlanacağı için sarkma minimal düzeyde olacaktır. Bence biraz daha sabır ile yağ oranını %10 seviyesine çekip vücuduna toparlanması için zaman tanı, eğer hala şikayetçi olursan o zaman alternatif yöntemleri araştırabilirsin. Ancak cerrahi müdahale dışında krem vb şeylerin bu konuda etkili olacağını sanmıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler belki bu konuda. Bu arada "beslenmem mükemmel" sözü fazla iddialı olmuş :)

Kardanadam88 bunu beğendi.
  12. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    İlgin için teşekkür ederim , beslenmeö mükemmel lafı iddalı çünki her öğünümü kendim hazırlıyorum dışarıda besin tüketmiyorum hazırlarken gram gram tartıyorum , günlük almam gereken makroları tamamlıyor ve öğün atlamıyorum. %10 un altına inmeye çalıştığım için çok sıkıyorum işin doğrusu , hani ekstra bi alternatif tıp yada koca karı işi birşey varsa belki zaman kazanabilirim diye sormak istemiştim. Çok saol tekrardan.

respect2us.23 bunu beğendi.
  13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Tebrik ederim bunları yapabilmek hiç de kolay değil gerçekten :) bu şekilde devam edersen istediğin sonuca kısa sürede oluşman kaçınılmaz :) alternatif kısmında bilgim olmadığı için bir şey söyleyemedim umarım yardımcı olanlar olur. Başarılar dilerim :)

Kardanadam88 bunu beğendi.
  14. dgsokr

dgsokr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    gelişme varmı hocam durumunuzda ?

Sayfayı Paylaş