kilo ve vücut yağı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve deepblond tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    selam
    geçen sene kilom 47 idi. ama vücut yağ endeksi 11.5 ve yağ birikimi 5.4 kg idi. bu değerler düşüktü herhalde. bu sene ise kilom 45 olmasına rağmen yağ endeksi 22 yağ birikimi 9.9 kg çıktı. bunların sebebini ve hangi değerlerin daha sağlıklı olduğunu öğrenmek istiyorum. yağ oranlarını düşürmem doğru olur mu? nasıl yapmalıyım? ben bu bir senede kasın artmış olduğunu düşünüyordum.yağ oranlarının yüksek olması kasın az olduğunu mu gösterir? ne yapmalıyım?

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaşınızı söylemeniz gerekirdi çünkü belirli bir yaş aralığında kilo artışı farklı sebeplerden olabiliyor, kemik büyümesi, biraz da organ büyümesinden vb...

Ama gelişim çağında olmadığınızı varsayarsak, kolaylıkla kasınızın azaldığını söyleyebiliriz. Verdiğiniz bilgiler bunu söylemek için yeterli. Siz kas artmış olduğunu neden düşünüyorsunuz, daha mı kuvvetli oldunuz, daha mı belirgin oldu kaslarınız, daha mı sert oldu ? Eğer bu soruları evet diye cevaplıyorsanız yaptırdığınız testler hatalıdır.

deepblond bunu beğendi.
  3. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yaşım 23. kasımın arttığını söyledim çünkü koştuğum için bacaklarım daha sert ve belirgin oldu. ama kilomun azalmasına rağmen yağ oranları neden arttı onu anlamadım.

4. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

bu bilgilere göre kesin bir cevap vermek zor olacak...
    geçen sene %11 olan yağ yüzdeniz gayet sağlıklı imişş..
    ama merak etmeyinnn % 22 de gayet sağlıklı...çünkü %30dan fazlası obez ve üzeri olarak algılanıyor...rahat olunn...

ancak esas problem yaptığınız antrenma n ve yasam tarzınızz...kas oranınızı kaybettiğinizegöre kuvvet antrenmmanı hiç mi yapmadınız ???bunun yanında diyetinizinde cok kötü olduğunu zannediyorumm..yağlı besinler fast foot hatta alkoll falann..

bir yılda bu hale geldiyseniz önümüzdeki yıllarda daha da kötü olabilirsinizz...... cok dikkat etmelisinizz.....

kendinize iyi bakınn.....

deepblond bunu beğendi.
  5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    vucut yagınızı ne sekılde olturdunuz buda onemlı eger dıjıtal tartıda olcturduysenız buyuk ıhtımal yanlıs cıkacaktır

deepblond bunu beğendi.
  6. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    SEZER YZL'nin dediği gibi makine yanlış bu kadar basit ya da farklı makinelerde ölçtürdünüz.

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    o makınelerın yanlıs cıkarmasının temel sebebı yag olcumu yaparken boy-kılo-yas orantısında olcum yaparlar ama bu spor yapan bırıne uygun olmaz dusunsenızde 1.80 boyunda 100 kıloda defıne bır vucutcu o makınede ne kadar yaglı cıkar buyuk ıhtımal obez cıkardı

8. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    alışveriş merkezlerindeki makinelerde ölçtürdüm. hani 1 liraya olanlarda. bende yanlış olduğunu düşünüyorum çünkü spor yaptığım için kaslarımın fazla olması gerekir ve de sağlıklı besleniyorum. yağlı şeyler yemem ve alkol hayatta kullanmam. akşam 6 dan sonra yemek yemem. acaba kardiyo süresini uzun tuttuğum için kaslarım ermiş olabilir mi diye düşünüyorum. ağırlık antrenmanı yapmaya imkanım olmuyor.

9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben kaslarınızın erıdıgını dusunmuyorum ama makınenın yanlıs olctugune emınım cunku gecen yaz defınesyon donemımde karın kaslarım sayılmasına rahmen yag oranım o dedıgınız alette %21 cıkmıstı bence makıne ya sallıo yada programında bır ata var bence daha bılımsel bır yontemle olcersenız emın olursuz nasıl olcum yapıldıgı forumda mevcut

deepblond bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş