Kilo sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve s.guler tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. s.guler

s.guler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iki aydan beri kilo vermek için spor salonuna gidiyorum fakat bir türlü kilo veremiyorum. Son bir ayda yaptığım hareketler pazartesi: chest press, butter fly, incline bench press, barbel curl, alternative dumbell curl, consantre curl, bu hareketleri 3x15 koşu bandı yürüyüş 25 dk, mekik 3x30, çakı 3x20, twist 7 dk, çarşamba: shoulder press, lateral raise, hammer curl, push down, french press, bu hareketleri 3x15 yatay bisiklet 20 dk, mekik 3x30, çakı 3x20, twist 7 dk, cuma: koşu bandında yürüyüş 25 dk, dikey bisiklet 20 dk, mekik 3x30, cakı 3x20, twist 7 dk, lat pull down, cable row seated bu hareketleri de 3x15 yapyorum. iki aydan beri kilom aynı 78, başlangıçta omuz 125, bel 98,5 göğüs 106, kol 35, spora başladıktan 1 ay sonra kilo 78, bel 98, göğüs 105, omuz 126, şu an sporumda iki ay bitecek sizden öneriler bekliyorum göbeğimi nasıl eritebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme duzenini paylasirsan yardimci olabiliriz,Buyuk ihtimalle beslenmen sikintili.

3. s.guler

s.guler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antreman günü antremandan sonra haşlanmış tavuk yiyorum. Siz nasıl bir beslenme önerirsiniz

4. Brachialis

Brachialis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Amacın kilo vermekse ağırlıktan çok kardioya yoğunlaşmalısın.Twist,çakı gibi hareketler kilo vermene fazla yardımcı olmaz.Bunun yerine koşu bandında koşmaya başla.İlk önce bir kaç dakka yürü,daha sonra koş yorulunca tekrar yürü.kardio süresini her hafta düzenli artırmaya çalış.Bisikletide kalp atışın hızlı olduğu sürece devam et.Bunları ağırlık çalıştıktan sonra yapmalısın.Antremandan sonra tavuğun yanında karbonhidrat alman iyi olur.Bunun yanında en önemlisi kalori alımını azalt.Günlük kalori ihtiyacından az kalori aldığın sürece kilo verirsin.
    Ağırlık programında pazartesi biceps yerine triceps çalışman daha iyi olur.bicepside cuma günü sırttan sonra çalış.Bacak çalışmaya başlamanda büyük kas grubu olduğun için kas ve kilo verme açısından yardımcı olur.

5. s.guler

s.guler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende koşu bandında önce 1,5 dk yürüyorum, 1 dk koşuyorum bunu 25 dk yapıyorum. Sizce doğru mu ayrıca programı hoca hazırladı eksiklerimi söylediğiniz sağ olun

6. Brachialis

Brachialis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi kardioyu arttırman daha hızlı kilo verdirir.Yani bi süre sonra kondisyonun artacak ve 25 dk az gelebilir.Bu durumda ya daha uzun kardio ya da 25 dakkada daha yuksek tempo yapmalısın.Mesela ben yerinde olsam ve hergün salona gitsem salı ve perşembe de kardio yaparım.Düzenli beslendikten ve kaslara fazla yüklenmedikten sonra her gün bile kardiyo yapılır.Zaten 2 aydır fazla kilo veremiyorsan günlük kalori ihtiyacından eşit yada çok az altında alıyorsundur.Bu farkı arttırmalısın.

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bana kalırsa kardıyo esas senı zayıflatacak sey ben 40 kılodan fazla verdım 4 ay ıcınde mesela 8.4 km hızda 1 saat aralıksız kosuyordum agırlık calısırken ıse az agırlık ıle cok tekrar yaptım. mesela bos barla bench calıstım 2 kg ıle ön kol calıstım 6 7 kılo da kaldıra bılıodum ama hafıfle calıstım hep bol bol bısıklet ve elıptıc yaptım halada yapıyorum hos haftada 2-3 kg yag erıtme durundayım ancak yag yakıcı urunde aldım brhmcr abımızın tavsıye ettıgı urunu 1 haftadır kullanıyorum. bundan önce hafta 1.5 2.5 arası degısrken werdıgım kılo azda olsa kas kaybı oluyordu 2kg de 1.7 kg yag gıdıyordu ama bu son hafta 2.6 kg verdım hepsıde yagdan gıttı. bırde carnıtıne alıyorum tabıkı onu unuttum sölemeyı. sımdıden kolay gelsın sana cok zor ıs yag yakımı

8. s.guler

s.guler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu söylediklerinin dışında Yüzmeninde faydası olur mu? Yüzersem kilo verebilir miyim? İlla yağ kullanılıcı kratin kullanmak mı gerekir?

9. s.guler

s.guler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şu anda kilo 76,5 ve göğüs 105 omuz 124 kol 35 olmuş bel 95 omuz ve göğüs neden küçülüyor acaba karındaki gibi oralardada yağ olduğu için bu yağların erimesiyle mi yoksa kas yıkımı olduğu için mi küçüldü?

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evet o yuzden hatta kollarında kuculur benım kolarım 38dı kılo werdım sımdı 35 oldular:D acele etme herkes once agırlıga baslıyor ama ben önce yag yaktım ondan sonra kas yapımına gectım

11. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    diyet yapmadan sadece sporla kilo vermek pek mümkün değil, ayrıca bölgesel zayıflama diye de bişey yok sadece göbekten vermek imkansız, en son göbekten gider yağ a32

Sayfayı Paylaş