Kilo Sorunsalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rhu tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rhu

Rhu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhabalar arkadaşlar.
    Öncelikle belirtmek isterimki sorunum ile ilgili gerekli araştırmamı forumda yaptım fakat net bir sonuca ulaşamadım işte bu yüzden de yeni bir başlık açıp sorunumu sizlere yönelteyim istedim.
    Benim derdim kilo. Ama nasıl kilo hangi kilo?
    Ben 1.80 boyunda, 80 (+-2) kilo civarlarında 23 yıllık bir
    adet Yiğit'im. 6 aya yakın bir süredir yeniden düzenli olarak spor yapıyorum. 6 aydan öncesinde de 1 yıl gibi bi boşluğum var, o boşluktan önce de spor yapıyordum.
    Sorunuma gelince; vücut geliştirmek, güçlü bir fiziğe sahip olmak ve nasıl tarif edilir bilmiyorum ama amaçladığım fizik bir Mr. Olympia değilde daha çok google'da "body fitness" yazınca görsellerde çıkan ilk arkadaş gibi birşey olmak. ( bu arada o vücut şekli ne ile isimlendiriliyorki? =) )
    Her neyse işte benimde cevabını aradığım soru da işte bununla ilgili. Ben şimdi kilo almalı mıyım? Yoksa 80 kilo benim için idealdir de yağ oranımı düşürüp kas kütlemi mi artırmalıyım? Öyle bir vücut için kaç kilo hedefi koymalıyım kendime? Beslenme olarak çok protein + çok karbonhidrat mı gitmeliyim? Çok protein + yeterli karbonhidrat mı gitmeliyim? Yada besin takviyesi olarak Whey Protein mi kullanmalıyım yoksa Protein içerikli Weight Gainer mi almalıyım? (besin takviyesi almam gerekiyor çünkü üniversite öğrencisiyim ve her ne kadar sağlam bir beslenme programım olsa da günün koşuşturmasında istediğim gibi olmuyor, haftada birkaç gün aksıyor, kendimi kötü hissediyorum bu yüzden de takviye almam gerekiyor bu beni motive ediyor)
    Evet işte özetle sorum bu, ben şimdi kilo mu almalıyım? Kilo mu korumalıyım? Eğer kilo almam lazımsa destek ürün olarak Whey mi Weight Gainer mi olmalı tercihim?
    Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

2. Rhu

Rhu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Fikir verebilecek kimse yok muki?

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    fitness model tarzı bir vücut istiyormuşsun anladığım kadarıyla..
    1.80 boya 80 kg tabiki iyi bir rakam ancak istediğin görüntü için önemli olan bu kilonun ne kadarının kas ne kadarının yağ olacağı.
    tabi doğal olarak kas kütleni arttırıp yağ oranını azaltmalısın bunun için tabiki çok değilde yeterli şekilde protein ağırlıklı beslenmelisin, karbonhidrat oranında yeterli olmalı..
    yani kilo*2 gibi bir protein miktarı sanırım senin için yeterli olacaktır..
    ek besin konusunda yağlanmamak istiyorsan whey gibi yağ oranı az temiz diye nitelendirdiğimiz bir protein tozu kullanabilirsin, gainerler genelde kilo alma amaçlı ürünlerdir..
    kolay gelsin..

rockybalboa7 ve Rhu bunu beğendi.
  4. Rhu

Rhu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Çok teşekkür ederim bilgilendirme için hocam. Dediğiniz gibi kas kütlesini artırıp yağ oranını azaltmaya çalışıyorum bende. Ve aklımdaki weight gainer mi whey protein mi sorusu da böylece netleşmiş oldu. Sanırım hedef kiloyu da zaman gösterecek vücut şekile girmeye başladıkça. =)

Sayfayı Paylaş