kilo sıkıntısı ve egzersiz programı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mustafa_60 tarafından 10 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mustafa_60

mustafa_60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkese iyi forumlar;
    ben spora başlayalı 1 ay oldu. yaklaşık olarak haftada 6 gün flan egzersiz yapıyordum spor salonunda.ilk ay ki programım kardiyo agırlıklıydı. ancak 1 ayda yalnızca 2 kilo verebildim. tabikide bir sihirli degnek etkisi beklemiyorum bunun bilincindeyim, ancak bana çok az geldi.nedeni nedir acaba yoksa normal mi bu durum ve daha fazlasını verebilirmiyim....
    birde aşşagıda yazacagım egzersiz programına bir göz atmanızı rica edecektim.bu program ile gelişebilirmiyim. 1.5 ay geride kaldı ve sadece 2-3 k.g verebildim... he unutmadan bide egzersiz yapmadan önce herhangi bi takviye alabilirmiyim hızlı kilo vermek için.ve ismi nedir.
    kilo:110 kg
    boy:190 cm
    program 2 aşamalı ve şu şekilde işliyor; 1 gün 1. program 2. gün 2. program 3. gün dinlenme ve bu şekilde devam ediyor.
    1. program
    -incline bench press
    -bench dom press
    -bench dom fly

-dom lat. raises
    -shoulder press
    -upraght

-push down
    -lging dom triceps

-mekik+ 20dk bisiklet + 20 dk yürüyüş ve aralıklı koşu

2. program
    -front pull down
    -t. bar roving
    -cable roving

-barbıl curl
    -dom alt curl

-leg extension 4x15
    -leg press 4x15
    -dom tunge 4x15
    -leg curl 4x15
    -calf

-mekil+ 20 dk bisiklet + 20 dk yürüyüş ve aralıklı koşu

yanına yazdıklarım hariç digerlerinin hepsi 4x12 olarak yapıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

2. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Egzersizle 400-500 kalori yakarsın muhtemelen onemli olan beslenme programın ve bazal metabolizma olcumun

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

3. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Günlük yemeklerden aldığın kalori miktarını hesaplar ve o miktara yakın miktarda kalori yak.

4. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Olacak iş mi ? Adam günlük 2500 kalori alıyorsa antrenmanda da mı 2500 kalori yakacak ? 1 saatlik extreme plyometric cardio antrenmanlarında bile ortalama 1000 kalori yakıldığını hesaba katacak olursak arkadaşın 2.5 saat boyunca durmadan hitt şeklinde plyo antrenmanları yapması gerekecek.Lütfen olur olmadık yorumlar yapmayın.

5. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Ortalama bir insan günlük iş aktivitesi düşük bir insan en az 2000-2500 arası kalori yakımı gerçekleştirir.Araştırmadan böyle yorumlar yapmayın lütfen.

6. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ortalama bir insan ? Kaynak gösterebilir misiniz ? Böyle bir şey mümkün olsaydı eğer cardio'ya hiç de gerek kalmazdı.Bir insanin günlük kalori ihtiyacı kilosunun ortalama 30-40 katı alınarak bulunur.Bahsettiğimiz ortalama kişi 60 kilogram.60x30=1800.Bu kişi hiç spor yapmadan her geçen gün zayıflayacak o zaman.Yanlış konuştuğunuzu düşünüyorum bu durumda kimse yağ yakımı için cardio'ya başvurmazdı.Eğer ki yine de düşüncenizi savunuyorsanız lütfen bir kaynak gösterin.

Sayfayı Paylaş