kilo problemim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve goldbergg tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 16 boy 176 kilo 93 :(

arkadaşlar 2 haftadır neredeyse aç geziyorum 1 saat yürüyorum haftanın 5 günü ....

2 haftada ancak 2 kilo verebildim yürümeyi bıraktım tekrar aldım... ( mecburan bıraktım geri başlayacapım )

sabah çay yoğurt zeytin yiyorum okula gidiyorum okuldan eve 1 saat yürüyorum...

evde hazır çorba içiyorum... akşamda o gün ne yemek varsa çok az yiyorum...

adam gibi yemek yemeyi özledim...

proğramım mı yanlış bendemi sorun var bilemiyorum...

bana akıl verin arkadaşlar... yada bir proğram sunarsanız... çaresizim

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    1 saat yürümek ama nasıl çok yavaş yürüyorsan oda pek verimli olmaz kafandan kilo alıcam diye korkma o psikolojiden çıkmaya çalış bence sabah kahvaltını iyi yap hiç yemeden vücut yağ yakımı için enerji bulamıyor yağlı şekerli şeyler yeme akşamda 8den sonra sadece salata falan ye bence haftada 3günde spor yapsan iyi olur yürürkende 30 dakşka boyunca dakikada 120 adımın altına inmeyecek tempoda yürü yaşının gerektirdiği gibi hareketli olmaya çalış yerinde bile duramaman lazım senin eskiden mahallede maç yapardık şimdi internetten çıkmıyorlar kendine iyi bak..

goldbergg bunu beğendi.
  3. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evde ufak çaplı kas geliştirme hareketleri yapıyorum...

kiloma rağmen 70-80 mekik 10-15 şınav 3-4 barfiks çekiyorum...

evde barfiks demiri var...

3-4 aydır çaya şeker atmıyorum... şekeri neredeyse bıraktım...

yağa yaklaşmıyorum... normalden daha hızlı yürüyorum...

benim buna kesin çözüm bulmam lazım... kalça ve bacaklarda yağ fazla
    göbek çok az...

haftada 1 gün maç yapıyorum

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bence kafanda kesin çare bulmam lazım falan diye sıkıntı yapma hedefe ulaşacağına inan sadece..aç kalırsan vücut kendini hemen korumaya alıyor ve yağ yakamıyor..bence koşunun önemi çok..hemen olsun hemen zayıflıyım falan deme zaten sağlıklı yaşam için yapmalıyız ani kilo vermeler çabuk geri dönüyor sen kilo ver sonra almaya kafayı tak bu seferde kilo alamıyosun.sabırlı ol kardeşim mutlu ol sıkıntı yapma çalışmana devam et başarın %100.

goldbergg bunu beğendi.
  5. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    75-80 olsam yeterli... çokda zayıf olmak istemem... kemikler iri... :D

6. Macho Man

Macho Man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermek istiyorsan sadece çayı şekersiz içmekle olmaz. Karbonhidrat içeren her türlü makarna, pilav ve unlu ürünlerden (ekmek, kek, pasta, börek) vazgeçmelisin. Özetle sebze ve meyveye dayalı bir beslenme alışkanlığı edin. Diyetle beraber büyük kaslarını çalıştırmak zorundasın, bunun en kolay yolu bisiklet. Dayanabildiğin kadar (günde en az yarım saat) bisiklete binmelisin. Yürümek yeterli gelmez.

Maddi durumun elveriyorsa düzenli olarak bir spor salonuna devam etmeni tavsiye ederim. Hocanın vereceği program çerçevesinde bacak, göğüs, karın çalışarak forma girmemen için sebep yok.

Kolay gelsin;

goldbergg bunu beğendi.
  7. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonuna yazın gideceğim ---- okuldan dolayı gidemiyorum...

ekmek felan yemiyordum pilavıda bırakayım ozaman....

evde zaten kendimce çalışmalar yapıyorum( mekik-barfiks-şınav )

....

teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için...

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    goldbergg, saydam ve Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    en altta sayın bonatchinin, verdiği linkleri merak edip okudunmu bilmiyorum. Ancak sana söylemek istediğim tek birşey var. Böyle düzensiz bir beslenme ve gayette sağlıksızdır, alacağın sonuçlardan önce bağaşıklık sistemi ve dolayısı ile hastalıklara yakalanma riskinde buyuk bir artık olasıdır.

Ayrıca adam gibi yemek yemeği özledim diyorsun doğal olarak ortada bir yanlışlık oldugu gerçek ve bu yanlışlığın sende farkındasın. eğer duygusal olarak yıpranıyorsan, ortada buyuk yanlıslıkların oldugu aşikar.

ustelik 16 yasındasın ve bu gun eskisi gibi beslensen ve birde üstüne sıkı antremanlar yapsan inan bana su anki durumundan çok daha ileriye gidersin. Senın yasındayken gerçekten yağsız bir vücudum vardı ve allah ne verdiyse yerdım yani.

Bence yemene ve icmene özellikle dikkat et, çok fazla şeker tüketme, cok fazla yağ tüketme biraz protein arttırımı yap ekmek, pilav, makarna kısaca insanın bir numaralı enerji kaynaklarını kesmene gerek yok.

Yapacağın çok basit, fırsat buldugunda koşmaya başla. Süresinide yavas yavas arttır. Bisiklete bin. sınav mekik barfiks lunge squat gibi hareketleri yapmaya çalış.

Duzenli çalış ve duzenli beslen emin ol asla adam gibi yemek yiyemiyorum diye şikayet etmiceksin bunu hayat felsefesi haline getrirsen.

goldbergg bunu beğendi.
  10. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    moralini bozmak istemem ama bu sekilde sen o kiloyu vermezsin hatta bisure sonra patlama noktasina gelirsin kendi kendi ne kilonu hakli gosteren bahaneler bulup yemege saldirirsin daha cok alirsin diyetin kesinlikle cok yanlis karbonhidrati sifir yapma yagsiz tuzsuz makarna yiyebilirsin abartmadan tabiki onun disinda protein agirlikli beslen ogun sayini arttir porsiyonlarini kucuk tut canin birseyi cok isterse ye ama cok az tadimlik olsun bu istegini gecirir haftada birgun cheating day olsun istedigin yemegi ye ama haftanin geri kalan gunleri diyetini bozma duzenli cardiyo yap ve yogun yap ter at vucut calistigini hissetsin bide demissinki iki haftada iki kilo kaybettim sinirim bozuk ne bekliyordun onu anlamadim iki haftada 75 kiloya duseceginimi bana sorarsan hazla bile vermissin cogu sudur zaten kilo vermenin normali zayiflamak isteyenler icin ayda iki kilo civaridir vucut gelistirme yapanlar ayri tabiki cabuk sonuclar beklemi kendini bunaltirsin kilon fazla ama verilmiycek gibi degil bunu eglence olarak gor adam gibi yemek yemeyi ozleme oyle bi ogunde oturup iki tabak yemek yemek adam gibi yemek degildir duzgun ve saglikli beslenmeyi yasam felsefesi haline getirmen lazim getirmedigin surece kilolarini geri alirsin

goldbergg bunu beğendi.
  11. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar...

protein ağırlıklı beslenirsem veririm yani ?

12. goldbergg

goldbergg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde arkadaşlar bana ayda 3-4-5 kg verdirecek bir proğram yazarmısınız...

yağ oranı ffazla onların gitmesi lazım...

arkadaşım 1.5 ayda 93 den 78' e indi... hiçbir sağlık problemi vs. yok

Sayfayı Paylaş