Kilo kaybıyla ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve martyn tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. martyn

martyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sayın forum üyeleri, bu spora kilo alma maksatlı başladım, 6 aydır düzenli olarak sporumu yapıyorum. başladığımda kilom 49 du, bir hafta öncesine kadarda 59 a kadar yükseltmiştim. ancak ne olduysa bu hafta 3 kilo birden verdim.

sebepleri neler olabilir ? kendimce yorumumu yapayım, alt karın kaslarım (4 tane gayet güzel baklavam var) tam kıvamına geldi ancak 2 hafta önce fark ettimki göbek bölgemde hafif bir şişlik var, spor hocama sorduğumda bana ''mekiği bir süre bırak ve antrenmandan sonra 15 dakka bisiklette koş'' dedi. açıkçası güzelim karın kaslarını o göbek bölgesi örtünce moralim bozuldu, acaba kalıcı bir hata felan mı yaptım orayı büyüttüm (yağ değildir diye korktum) diye stres yaptım ve spor hocamın dediklerini uyguladım. ama ne kadar ? 1 hafta... çünkü zaten amacım kilo almakken bisiklete binmek ve ter atmak beni üzüyordu. ama çok şükür o göbek gitti şuan yine alt karın kaslarımla mutlu bir birlikteliğim var.

eee ne kafa ütülüyon derdin ne ? diyorsunuz şimdi tamam konuya giriyorum. geçen hafta o göbekteki illet şişlikten kurtuldum ama bugün antrenmandan sonra tartıya bir çıktım bu kez daha fena bir darbe yedim, 59 dan 56 ya düşmüşüm...

ek bilgi vereyim, o şişliğin beni korkutmasıyla beslenme düzenimi biraz değiştirdim, spordan sonra resmen tavuk kesip yiyen, 2 saatte bir tıkınan ben biraz azalttım bu yeme içme işini... ve yine ek bilgi, bu hafta üniversiteden gıcık bir hocanın vermiş olduğu gıcık bir ödevi yapacağım diye 2 kere yürüyerek istanbul u turladım nerdeyse, o 2 gün sanırım tuz biber oldu ! :)

spordan 1 saat önce 3 yumurta beyazı, birer kaşık bal pekmez yoğurt, 1 adet muz ve 2 bardak sütü mikserde karıştırıp içerdim, doğal doping diyordu bir abim önermişti. şu zamana kadar faydasınıda gördüm 49 dan 59 a çıktım, t shirtler değişik olmaya başladı hoşumada gitti hoşuma gittikçe spora dahada bir istekle sarıldım ve 6 ayda sanırım başarılı oldum gibi... ama şuan 56 yım bu hafta giden 3 kilo spora olan sevgimi biraz zedeledi ve beni üzdü açıkçası. (bu arada boy 1 68) o doğal karışımıda içmeyi bıraktım korkuyorum yine göbek gelir diye, normalde yağın y si yoktu bende ama o acıyıda tatmış oldum, 2 hafta sürdü ama kurtuldum neyseki... :)

uzun oldu ama tecrübeli arkadaşlar var burda değerli görüşlerinizi almak istiyorum, spora haziran a kadar gideceğim vize dönemindeyim şuan finaller biter tatile uçarım diye düşünüyordum ama hedefime ulaşmışken birden bu çakılma üzdü beni. yine eski gücüme ve kiloma ulaşmak 1-1.5 aya mümkün müdür yada şöyle sorayım dert etmem gerekir mi bu durumu, normal midir ???

Sayfayı Paylaş