Kilo kaybı icin beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haluk33 tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Haluk33

Haluk33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,

Bilgilerim şöyle;

Boy:1.78

Kilo:88

Internette yaptıgım hesaplamalar sonucu yağ oranım %20.Bu hesaplayıcılara ne kadar guvenirim bilmiyorum.Cogunlugu bel cevresine endeksli ve bel olcum 94 cm. Yine internetteki hesaplayıcılar sayesinde gunluk kalori ihtiyacımın 2600 oldugunu ogrendim.Saglıklı bir sekilde kilo vermek icinse gunde 2000-2100 kalori almalıymışım.Haftanın 3 gunu cardio+hafif bir agırlık programı, bir gunu yuzme antrenmanı yapacagım. Tablet L-carnitine ile diyetimi destekleyecegim.Nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım?

2. Haluk33

Haluk33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada belirtmek isterim GNC marka L Carnitine kullanıcagım

3. eoraptor

eoraptor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 20 yaşındayım ve 178 boyum senin gibi 88 kiloydum. Şuan 82 kiloyum 2 ayda kiloları verdim ama araya kurban bayramı filan girdi diyeti ve sporu tam düzenli yapamadım. ama şimdi tekrar başlıcam sende benim diyeti uyguluyabilirsin ama ben kendime göre yaptım bu diyeti. Neyse diyete geliim

hafta içi Sabahları bir dilim yagsız beyaz peynir ve bi kase yulaf ile yagsız süt
    öğlen avuç içi büyüklüğünde tavuk göğsü 2dilim ve 2 parça çavdar
    aksam fasulye veya barbunya veya o tür birşey :))) annem ne yaptıysa ve bi kase yoğurt. (eğer spordan gelmişsem et balık vb )

haftasonu sabahlarıda 3 yumurta ile yagsız peynirli biberli kaşarlı omlet türü birsey kendi icadımdır :)) tadıda bayaa güzel oluyor.

Not tabii bu benim diyetim sana uyarsa uygularsın

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    dostum karbonhidrat protein yağ cetveli bul ve günlük yağ alımını 30gram, protein alımını 120gram, karbonhidrat alımını ise 200 gram alırsan 1310 kalorilik güzel bir diyet yapmış olursun. Kompleks Karbonhidrat aldığın zamanları da sabahtan öğlen 5'e kadar yaparsan harika bir beslenme yapmış olursun. Bunun yanında baharat olarak pul biber ve tarçını tercih ederek yağ yakımını arttırabilirsin. + günlük 4-5 litre su çok iyi gider. En önemli şey yağsız beslenme. Yağ alımını 30 gramı aşmazsan benim gibi 25 kilo verebilirsin. 2000 kalorilik diyet sana ayda yaklaşık 2-3 kilo verdirecektir. Bu yavaş kilo verme seni psikolojik olarak yıldıracaktır. Kişisel önerim 1500'tür.

5. Haluk33

Haluk33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    jimraynor, 1500 kalorilik bir program ileride kalp rahatsızlıgı yaratmaz mı? ayrıca sen 25 kiloyu ne kadar surede verdin? Ben 10-15 kilo vermeyi dusunuyorum sadece

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ben 103 kiloyken de 80 kiloyken de 1500 kalorilik bir diyet yapıyordum. Benimki sadece bir öneri herhangi bir sağlık sorunum olmadı ama tabii ki ben doktor değilim belki de yanlış olanı yaptım. Burda kaloriye çok takılma önemli olan protein ve karbonhidratı alman gerektiği kadar alman. Yağı kesmen çok önemli.

Sayfayı Paylaş