Kilo-Kardio ve diger sorular...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stdev tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. stdev

stdev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,kafamı karıştıran birkaç soru var sizinle paylaşmak istiyorum.
    boyum 1.74 kilom ise 68 civarında.spor salonuna gidiyorum biraz daha kilo alıp şöyle parçalayıp biraz daha kasları görünür yapmak ve atletik özellikleri arttırmak istiyorum.
    Sorun şu ki malum zaten yeterince ince biriyim bence fakat bel bölgem yağlı,kimileri diyr ki kardiyo girme zaten 3 kuruş kilon var ısınıp direk ağırlığa gir,öte yandan kimileri ise kardiyonun olmazsa olmaz oldugunu,özellikle karın kaslarını zaten görünür kılmak için bir numaralı yol oldugunu,daha dayanıklı ve çevik olmanında yine kardiyo çalışmaktan geçtiğini söylüyorlar.
    Bir çözüm üretemedim kendime haftada 3 gun ağırlık 2 gun kardiyo şeklinde bir program yaptım ama ne dersiniz? kardio çalışmamı hiit şeklinde yapmayı düşünüyorum.kardiyo gunlerni mi düşüreyim yoksa ağırlık gunlerini mi düşüreyim ya da... önerilerinizi bekliyorum

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    haftada 5 günün müsaitse 1 gün kardiyo, 3 gün ağırlık, 1 gün idmanını kesmeyecek şekilde pilates tarzı makinesiz, ağırlıksız karın/çekirdek çalışması ve esneme, germe uzatma daha uygun olur.

eğer ileride zamanın sıkışırsa 3 gün; 10-15 dk kardiyo - karın çalışması - ağırlık -esneme her idman günü yapılabilir.

4 gün için, 1 gün kardiyo, 3 günün 3ünde de karın çalışması - ağırlık -esneme yapılabilir.

stdev bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş