kilo ile ilgili yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hoterme tarafından 12 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben çok yiyen birisiyim yemeye dur diyemiyorum gece bile kalkıp yiyorum fakat sporumuda iyi yapıyorum sorun kilo verememem sizden istediğim tok tucak tokluk hisini en aza indirecek bi taktik bulmanızı istiyorum yulaf denenmiştir ve yemem iki katına çıktı nedeni karnım şişince yeme isteğim artıyo bakalım nasıl öneriler gelcek deniyeceğim kalorisi az olan ama tok tutcak bildiğiniz neler var arkadaşlar saolun şimdiden

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sevgili hoterme
    bu yazını okuyunca sende kendimi gördüm sanki=)

benzer sorunları ben de yaşamaktayım.. özellikle akşam yemeklerinden sonra günün en az karbonhidrat almam gereken vakitlerinde vücudum karbo karbo diye inliyor..
    bu sorunu karnımı şişirerek gidermeye çalışıyorum..
    mesela bol su içeren salatalık, domates yiyorum.. karbo ihtiyacımı meyve ile gidermeye çalışıyorum..
    hatta shaker'a 1-2 kaşık yağsız yoğurt atıp yarım litre ayran içiyorum..

creatin kullandığımdan yapmış olduğum bu fazla su alımlarının da bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum..

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben body çalışmıyorum genel çalışıyorum sağlık için zaten profesyonel sporcuydum okul var ondan artık çok ilgilenmiyorum kardio falan yapıyorum sorun iştah kapatacak bişey arıyorum az yedirecek bakalım arkadaşlar neler önerecekler saol yazdığın için

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Acil çözüm üretecek birşey gelmiyor aklıma, fakat uzun vadede şekeri kesmek, sık ve az öğünler yemek, beyaz undan kaçınmak, zamanla kan şekerini ve dolayısıyla insülini kontrol altına almak aklıma ilk gelen şey, bunu yapınca ilerleyen zamanlarda iştahının azaldığını göreceksin, bu problem olurmu bilemiyorum.

Günün erken saatlerinde kahve içmek bazılarının iştahını kesiyor, bu metabolizmayıda hızlandırır, hem antremanda ekstra uyarım sağlar ve yorgunluk hissini alır. Fakat gündüz içtiğim kahve bile gece uykumu kaçırıyor veya sinir yapıyor dersen o ayrı.

Aklıma gelen birdiğer şey ise gece vakitleri sen yine kısıtlı bir miktar karb. alırsın, fakat bunun yanında yavaş sindirilen bir besin olan süt içebilirsin, yağsız süt tabi, bunuda sık ve sürekli periyotlarla gece yatana kadar içersen hem açlık hissini azaltır, hemde her seferinde az miktar aldığın için yağlanma en aza iner,

Aklıma gelen bir diğer şey ise meyvelerden elma, elma çok iyi tokluk hissi veren bir meyvedir.

Bunların yanında eğer seviyorsan veya yiyebiliyorsan yüksek doz salata da yiyebilirsin, marullu olmasını tavsiye ederim.

Bunların çoğu belki seninde bildiğin, aklına gelen şeylerdir, yinede hatırlatma ve gaza getirme açısından faydası olduğunu düşünüyorum.

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kahfe olayını deniye bilirim aç karnına içecem bakalım nasıl bi etki yapıyo diğerlerine ayak uyduramıyorum. benim asıl aradığım biri çıkacak diyecek ki bak şu karışımı yap ye kolorisi az ve seni tok tutacak diyet yoğurt yulaf falan karışım düşündüm ama şeker ihtiyacını gidermek içinde meyva taneleri koysam falan bak gece gece kafam çalışıyo:d bunlara benzer bişeyler arıyooyorum entresan bişey çıkarmı diyorum hoşuma gitcek saol ilgi için

6. simedo

simedo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    istanbul
    sevgili kardesim hoterme; yemek yıyınce ıştahın acılıyo demek.sana tavsıyem yemege baslamadan önce 2.5 bardak su iç bu senın cok fazla yemek yemenı engelleyecektır.bırde karbonhıdratlar arasında senı en cok tok tutacak olan pırınctır unutma!Az ama sık sık yersen daha ıyı olur

7. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    içsemde olmuyo yiyorum valla ihtiyacım öyle bi karışım yada bilinmiyen entrasan bişeyy arıyorum kalorisi az mutlaka biri iyi bişry diyecek biliyorum nasıl düşünmedim diyeceğim biey

8. simedo

simedo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    istanbul
    sevgılı hoterme
    sana sımdı dıet yazacagım uygulaman gereklı bu verdıklerımı uygularsan mıgden ufalacaktır.

9. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    uygulaya bilirsem uygularım ama olmuyo sorun aşırı yemek yemem dur diyemirum kendime çok yiyorum ama istah kesecekse uygularım saol şimdiden

10. simedo

simedo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    istanbul
    hoterme bıraz iradene sahip olmak zorundasın...SABAH:4 yumurta beyazı 2 dılım ekmek
    ÖĞLEN:150 gr beyaz et salata ARA ÖĞÜN:100 gr pırınc veya makarna yogurt
    ARA ÖĞÜN:100 gr makarna veya pırınc haslanmıs sebze AKSAM:150 gr beyaz et haslanmıs sebze salata.ıstedıgın saatte salata ve sebze yıyebılırsın.seker almak yok
    uygula bakalım bı dıetı kılonu bıl dıete baslarken ve bana haftalık hbr ver ona gore vucutta oynama yapacagım

11. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bunun için en güzel çözüm "SU" dur...Püf noktası ise şudur :

Akşam yemeğinden sonra (en geç saat 8 hatta 7 de) , yanına 500ml lik bir pet şişe dolusu su alacaksın...Mutfağa uğramadan hep onu içeceksin...Bittiği zaman tekrar dolduracaksın...Bak karnın nsl da şişip tokluk hissi olacak...Tabi saatte bir uzuuuun uzuuuuuun küçük tuvaletini de yapman cabası :D
    Şayet ki çok tatlı krizine girersen yine aynı şekilde yatana kadar 1 - 2 porsiyonu geçmemek şartıyla meyve tüketebilirsin...

Tabi unutmadan , yemekten en erken yarım saat sonra su tüketimine başlamalısın , çünkü yemekten hemen sonra alınan su hem sindirimi zorlaştıracak hem de enzimlenmeyi yavaşlatacaktır...

12. asikaragumruk

asikaragumruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş ben fazla anlamam bu işleren ama sabah 2 tane muz ye ogun karnın açıkmaz bana sorarsan hemde zinde kalırsın yemek yemedigin için halsizlik felanda olmaz !

13. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abiler bende diyetteyim,şöyle birşey yapıyorum bol bol kahve ve çay içiyorum ve mesela 5yumurta beyazı yiceksem yumurtanın beyazlarını 50parçaya ayırıyorum yani kesiyorum çok çeşitililik oluyo,sonra başka bi işle meşkul olurken yiyorum,sırf yemeye odaklanmıyorum,elmayıda öyle yapıyorum.bu bende çok işe yaradı...bi dene istersen,gözün doyunca bişi yiyesin gelmiyo zaten. 1 ekşi elmayı o şekilde 35dk de yediğimi hatırlıyorum :D

14. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    FerhatY sanırım senin elma kahverengi renge büründükten sonra kursağından geçiyor..Elma eskir derler atalar ;)

15. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya süreyi abarttım tabi biraz,uzun sürdüğünü belirtmek istedim...

16. Woot

Woot Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / L.A
    Bence çözümü midede değil kafada ara.Çünkü değişik şeylerle karnı şişirip tokluk hissi yaratmaya çalışmak bir noktadan sonra gereksiz bir aktivite olucaktır.Ne kadar şekerli şey yersen insulinin okadar kontrolden çıkıcak ve bünye daha fazla şekerli yiyecek istiyecek.Bunun sonucundada kilo alma olayı gerçekleşicek.

Bence sorun midenin dolu olmasıyla ilgili değil ağız tadı ile ilgili.Nefret ettiğin yemeklerden zorla yiyerek bir nevi ağzının tadını köreltebilirsin.Birde bu olayı devamlı kafana takarsan sonuç elde etmek zorlaşır.Zaten kendinde söylemişsin tok olmalıyım karnımın acıkmaması gerekir diye düşündükçe iyice acıkırsın.

Sayfayı Paylaş