kilo fazlası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yaslıkurt tarafından 28 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;
    Öncelikle böylesi değerli bilgilerin ve profesyonellerin olduğu bir site için emeği geçenlere teşekkürle başlamak isterim.
    Ben 35 yaşındayım spor hayatımı tae-kwon-do ile başladım.20 li yaşlarımda atletizm ve cimnastik ile ilgilendim.2 yıl kadar da vücut çalıştım.Ancak dizlerimdeki yırtıklar sebebi ile 5-6 yıl kadar spordan uzak kalma gibi bir durumum oldu.Şimdi 80 kiloyum.98 bel çevrem 112 omuz ve 107 gögüsüm var.Ayak çalışmadığım için ölçülerinin de çok önemi olmadığını düşündüm.
    yaklaşık 3 haftadır zoraki de olsa koşuyorum.Ve karbonhidratı da kestim.Bu şekilde 3 kilo kadar vererek 77lere geldim.Ancak asıl rahatsız olduğum konu göbeğim ve sarkmalar.Ekim 15 itibarı ile koşunun yanı sıra salon ağırlık antrenmanlarına da başlayacağım.
    Sizlerden isteğim nasıl bir program uygulamam gerektiği konusunda yardımınızdır.Sitede yaptığım araştırmalar aslında kafamda bir şablon oluşturdu ama yine de şahsa özel bir desteğin iyi olacağını düşündüğüm için bu topiği açma gereği duydum.
    Spor yaptığım dönemlerden biliyorum ki en büyük sır SABIRdır.O ben de var.İhtiyacım olan şey iyi bir program ve destek.
    Yardımlarınızı bekliyorum....

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yeni baslayanlar formunda program mevcut, o programi tatbik ediniz.

3. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim.
    Üstte de söylediğim gibi ilgili bölümleri inveleyerek biraz fikir edindim.Ancak dediğim gibi benim asıl sıkıntılı olduğum husus sarkmalar ve yağlanma.Bilmiyorum belki de birebir örtüşecek kompozitte bir program ümidi ile bu topiği açtım.Yine de ilginize teşekkürler.

4. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İbrahim hocam topiklerde genellikle kilo verenlerin şikayet konusu sarkmalar.Benim totalde vereceğim miktar 10 kg.Eğer derseniz ki önce kardio ile kilo işini bitir ve sonra ağırlığa gir o şekilde yapacağım.Yoksa ikisini birlikte yürütmeyi düşünüyorum.Hali hazırda zaten bir sarkma var istiyorum ki sarkmalar toparlarken kilo kaybım da olsun.
    Günlük 40 dk düz koşu yapıyorum ve karbonhidrat diyeti uyguluyorum.Açıkcası topikleri okudukça da canım sıkılıdı biraz...

Son düzenleme: 28 Eylül 2012
  5. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sorumu cevaplayacak kimse yok mu arkadaşlar..?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Dengeli bir beslenme programi +Kardio + agirlik yapilmali. Hizli kilo verilmemeli, derinin ayak uydurmasina musade edilmeli. Sifira yakin karbonhidrat ile beslenmek yerine dogru zamanda dogru karbonhidrat alinmali.

Bir arkadas yapmis oldugum tavsiyeler ektedir:

Ekli Dosyalar:

7. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İbrahim hocam teşekkürler.Bu sabah terazi 74 kilo olduğumu söyledi.Keyfim yerinde.Ancak dediğim gibi biraz sarkmalardan korkuyorum.3 haftada 5-6 kilo normal midir.Belim 98 den 94 e düştü.Bir cm de boynumda incelme var haftaya salona giriyorum.

8. brhmcr

brhmcr Guest

DEdigim yontemi izleyin pisman olmazsiniz.

9. thamo78

thamo78 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Abi Acı Yersen İyi Olur.Acı Metabolizmayı Hızlandırır.Sindirim hızlanır

yaslıkurt bunu beğendi.
  10. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.
    Artık kiloyla ilgili çok kafama taktığım bir husus yok , sabahleyin pantolonumun kemerinin bir delik geriye aldım...:)Bu antrenmana başladığımdan bu yana 2. kez oldu.Koşuyu gün aşırıya çekeceğim.
    Fakat proğram hakkında hala tam oturtabildiğim bir sabitliğim yok.Kafamdaki fikir şu şekilde;
    4 günlük program

P.Tesi Pectoral Lat. Dorsi Pectoral Lat.Dorsi
    Salı Deltoid Biceps Deltoid Biceps
    Perşembe Trapezius Triceps Trapezius Triceps
    Cuma Mekik Brakial Mekik Brakial
    Çarş.C.Tesi Pzr 50 Dk kardio

Tekrar sayıları p.Tesi veperşembe 4x8 salı va Cuma 5x8 olacak şeklinde düşündüm. Bu benim daha önceki yıllarda yapmış olduğum program.Arnold"un Bir Vücutcunun Eğitimi adlı kitabırdan harmanlanmış bir proğram.
    Yorumlarsanız ve çekinmeden eleştirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme: 2 Ekim 2012
  11. yaslıkurt

yaslıkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sabah itibari ile kilom 71.8 ve bel çevremde 88 cm olarak ölçtüm.Moralim çok yerinde.ve 2. haftamı da ağırlıkla devam ettiriyorum.Ancak tekrar kilo almak istemiyorum ve antrenmana da yeterli beslenmediğim için keyifsiz gidiyorum.Beslenme konusunda tavsiyeleriniz nelerdir ve protein tozu alsam bana yararı olur mu? Mayıs ayına kadar genel hatlarımda +5cm ölçü istiyorum.Ve elbettiki yağlanmamak...Öneri ve bilgi paylaşımınızı bekliyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:27 ----------

Bir diğer husus da kaslarda hacim için set ve tekrar sayıları ile ilgili bilgi veya link adres verirseniz sevinirim.Sitede bulamadım.

Sayfayı Paylaş