Kilo Almaya Yönelik Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Schwarz tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle herkese merhabalar. 17 Yasındayım 175 boy 58 kiloyum yani cok inceyim. Fitnesse gecen hafta basladım ve kilo almaya yönelik bu programı uyguluyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.

Sabah:2 tane haslanmıs yumurta 1 tane haslanmıs patates 3-4 cay kasığı bal 1 bardak süt ve makul miktar zeytin peynir domates ve salatalık

Öğle: Pilav veya makarna 100 gr tavuk eti(kızartma) sebze yemeği ve taze yoğurt

Aksam: 100 gr tavuk eti (kızartma) pilav veya makarna corba salata

Ara öğünlerde genelde meyve yiyorum veya süt iciyorum. Yeterli bi program mıdır bu sizce. Bir diğer sorum ise sebze yemeklerinden fazla hoslanmam yani yiyemem sebze yemeğinin alternatifi varmidir. Onu yemesem onun bosluğunu ne doldurur. Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar

3. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    yeni başladığını belirtmişsin onun için bu programı kısa süreli uygula fakat kademe kademe beslenme programını arttır .ilk başlarda vücuda birden yüklenemezsin miden kaldırmayabilir bu nedenle öğün sayısını ve yediklerini zamanla arttırmalısın.

sabah kahvaltısı:

-4-5 yumurta -2 sarıyı açmamaya çalış.yumurta sarılarını yulafa karıştırarakta yiyebilrsin.
    -tost/patetes/yulaf
    -yeşillik

2 saat sonra ara öğün:
    -makrna/pilav türü karbonhidrat .bu öğünde normalde yediğin öğünden yarı yarıya daha az yemelisin.1 tabak yerine yarım tabak gibi.
    -lor/yoğurt

öğle yemeği:
    -tavuk/et/balık
    -makarna/pilav

ara öğün:
    -ufak bir tost yada patates haşlaması ,makarna pilavda olur

akşam:
    -et/tavuk/balık
    -makarna/pilav

gece yatmadanda lor yada yoğurt yiyebilrsin süt içebilirsin.aralarda yada öğünlerden sonra ipin ucunu kaçırmamak kaydıyla meyve yiyebilirsin.karpuz ,üzüm gibi şekeri yüksek meyvalardan fazla yeme ama.öğünelrin yanlarında yeşil sebze tüketebilirsin.

bu programa birden başlama biraz kendine süre tanıyarak zamanla ,kademe kademe geç

Sayfayı Paylaş