Kilo almayı amaçladığım programım

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Ensar96 tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ensar96

Ensar96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 16 yaşındayım 1.74 boy 48 kilo. Sigara kullanıyodum ve bunun bana kilo almama engel olduğunu anlayıp sigarayı bıraktım yeme düzenim oturdu. VG sporuna başladım bu sefer. Kilo almam için tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim programım bu.(öğrenciyim)

Sabah kahvaltıda : 2 adet yumurta (sarısı ile beraber) - bir kaşık bal - yarım ekmek arası kaşar salam - süt
    Ara öğün : Fındık - çikolata
    Öğlen : Yarım ekmek arası sucuk kaşar - ayran - ufak bi ara sonrası süt
    Ara öğün : Fındık - fıstık
    Okul sonrası : Eve geldiğimde 1 tabak pilav/makarna - patates kızartması - köfte/tavuk
    Ara öğün : Kuruyemiş
    Antrenman sonrası enerji kaybettiğim ve acıktığım için şöyle bir menü oluşturdum : 1 kutu superfresh ton balık - yarım ekmek - kola
    Akşam yemeği : 1 tabak pilav/makarna - yoğurt - patates kızartması
    Yatmadan önce: Ballı süt

İlk 1 ay biraz kilo almak için böyle bir program izleyeceğim. Yani bunlar kesin olan şeyler bunların dışında tavuk göğüsü falanda yiyorum. Soya unu duydum birkaç yerde. Kilo almaya yardımcı olacak şeyleri paylaşırsanız memnun olurum. İyi forumlar.

2. ebayar

ebayar Guest

Sabah kahvaltısında: Yarm ekmek arası kaşar salam yerine yağsız tost olabilir, eğer ki bal hakikiyse 1-2 kaşık almanda fayda var hakiki bal değilse sadece şeker yemiş olursun.
    Ara öğün ise fındık, ceviz olabilir çikolata da yiyebilirsin ama fazla yemezsen daha iyi olur.
    Öğlen: Lapa pilav/makarna, beyaz et(balık, tavuk göğsü) veya ton balığı, süt, yoğurt, sütlü tatlı ve salata yaparsan daha da iyi olur.
    Antrenman öncesi veya sonrası 1 muz, meyve suyu olabilir.

Koladan uzak durmalısın dostum.

3. Ensar96

Ensar96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okulda olduğum için öğlenleri pek seçenek şansım olmuyor. Tavuk ve meyveye yoğunlaşacağım. Kola tavsiyesi içinde çok teşekkür ederim. Antreman sonrası tonbalığı yiyorum. Bal hakiki kendi balımız.

4. ebayar

ebayar Guest

Okulda olduğun zaman evde fıstık ezmesi, veya güzel sandviçler yapıp götürebilirsin.
    Bol bol sebze ve meyve de tüketmelisin.

5. Ensar96

Ensar96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sebzeyle pek aram yok. Fıstık ezmesi fikri kulağa hoş geliyor. Protein açısındanda iyi. Fıstık ezmesi kilo yaparmı peki artı yönleri ne olur yani ?

6. ebayar

ebayar Guest

Yerfıstığı ezmesi hemen herkesin çok severek tükettiği bir besindir sanıyorum. Protein bakımından oldukça zengin olan fıstık ezmesi özellik Amerika’da sabah kahvaltılarının vazgeçilmez bir seçeneğidir. Profesyonel sporcuysanız yerfıstığı ezmesinden vazgeçmeyin çünkü 2 yemek kaşığı fıstık esmezi 8 gr. protein içermektedir. Üretiminde whey proteini de kullanılan fıstık ezmesi kas yapma ve doku tamiri için kullanılmaya çok elverişli bir besindir. Çocukların hızlı gelişim, sağlıklı bünye ve çevik zekâya sahip olmasına yardımcı olabilecek bir besin olan fıstık ezmesi sabah kahvaltılarında annelerin gizli silahıdır. Tabii eğer çocuğunuz alerjik bir bünyeye sahip değilse…

ALINTIDIR...

7. Ensar96

Ensar96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün ilk işim fıstık ezmesi almak olacak :)
    Bu sabahki kahvaltımda kıymalı yumurta - 3 dilim ekmek - beyaz peynir - 1 bardak ballı süt içine biraz gıda takviyesi koydum. Sebzeye yöneleceğim yavaş yavaş.

8. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    amacın obez olmakmı :D

9. Ensar96

Ensar96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Obez olsamda yeter artık şu zayıf halimden kurtulayım :D :D kimse düzgün bi program önerisi yada şunu şu saatte yaparsan iyi olur gibi şeyler demiyor bende Allah ne verdiyse yiyorum :D avatardaki halim geçen seneki halim. Kas var kalıp yok sıkmadan hiçbişey gözükmüyor sinir oldum obezde olsam kilo alacağım :D

Sayfayı Paylaş