Kilo Almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve imagination tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. imagination

imagination Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ... Foruma bayadır üyeyim fakat daha önce hiç konu açma fırsatım olmadı . Sporu yaklaşık 8 ay kadar yapıp bırakmak zorunda kaldım .. bacağımdan küçük bi varis ameliyatı geçirdim lazerle ve inşallah kış sezonuna bomba gibi tekrardan devam etmek için hazırlanıyorum ..Daha önceleri de yapıp bırakmıştım fakat bunun başlıca sebebi kilo almak yerine kilo kaybetmemdi .. burada senelerini vermiş üstadlar varken haddimize düşmez belki ama düştüğü kadar kendi hikayemi anlatıp kilo almayla ilgili bilgilendirmeye çalışacağım .. evet dediğim gibi bu spora çok meraklıydım ve sağlık sıhhatim el verdiği sürece de devam etmeyi düşünüyorum ..
    Zayıf arkadaşlarımızın en büyük tereddütlerinden biridir bu spora başlamak ... çevresinden hep derler '' sen çok zayıfsın , az kilo al öyle başla '' - '' sakın başlama daha çok kilo verirsinn '' '' ne gerek var olum hem kemik torbası gibisin ağırlık senin neyine '' evet ... nasıl piskolojinizde hafif oynama oldu değil mi bu yazıları okurken .. olsun ... bu sözler sizin için çok önemli !!! doğru olduklarından değil elbette .... ağırlık çalışmalarında kafanızdan sürekli tekrar edip o hırsla x2 x3 kaldıracaksınız bunlar sayesinde :) Zamanı geldiğinde bu sözlerin sahiplerine kapaklarını teker teker teslim etmek tamamen sizin elinizde .. sizin hırsınıza ve azminize bağlı ...
    Evet müsadenizle kendimden örnekler vererek devam etmek istiyorum .. Ben garsonluk yapıyordum , haliyle bırakın kilo almayı hem az yemek yediğimden üstüne bide her gün yoğun tempo çalıştığımdan + birde 1,95 boy olduğundan 12 silindir motor gibi çalışan bünyeye günlük çok az yakıt alıyordum ... boy 1.95 kilo 72 -73 gidip geliyordu .. çok çelimsiz ve hantal bi duruşum vardı ... başka bir yerde işe başladım küçük bir fırınından servis ile ilgili tecrübeli olduğumdan bir teklif aldım .. Patron da uzun süre bu işle uğraşmış Ersin Kuruel ile antremanlara girmiş bi şahsiyet çıkmaz mı :) her boş kaldığımda bana bilgiler vermeye başladı , ve bi gazla ben bu sefer kilo alıcam diyip atıldım tekrar spora .. Patronumun adı Murat kulakları çınlasın her yönden destek olmaya başladı o da ..
    Tekrarlıyorum yağsız ve çok zayıftım.. bu önereceklerim benim gibi olup bu sporu yapma hevesi olanlaradır ...
    * 1. öğrendiğim altın kural : şu an ne yiyosan x2 x3 e çıkarıp zorlayacaksın ...
    öğle yemeği zorlayabildiğim kadar ne çıktıysa , çıkmadıysa herkese yarım ekmek kaşarlı domatesli salamlı sandviç yapılırken murat abinin talimatıyla bana 1 ekmek yapılırdı ... sıkıyosa yeme :)
    çalıştığım yer fırın olduğundan sürekli kaynamış yumurta bulunurdu ... mutfağa nerdeyse her girdiğimde 1 - 2 yumurtanın beyazını indirirdim .. günde 10 - 15 i bulurdu ..
    günde 300 gram tavuk 245 gram tavuk gibi komplekslere girmeyin ... alın bi adet kızarmış tavuk oturun her yerini yiyin .. gram hesabına gireceğiniz zamanlar gelecek ama siz büyümeye çalışıyosunuz her geçen gün daha çok yiyebiliyo olmanız lazım ..
    tabii bunlara oranla haftalık çalışma programım da yapıldı .. yüksek ağırlık , az tekrar büyüme antremanlarımı aksatmadan yapıyordum eş zamanlı olarak
    * 2. öğrendiğim altın kural : yarmadan önce yiyebildiğin kadar yoğurtlu makarna yada pilav ..
    uykudayken beslenemediğimizden vücut yakacak bişey bulamazsa kaslardan yer .. bu yüzden dolu yatıyoruz ...
    * 3 . ağzım hiç boş durmuyordu .. çalışırken bile seravantın çekmecesinde , Çekirdekli kuru üzüm , kuru kayısı , kuru incir , ceviz , fındık , badem kombinasyonu dururdu .. servanta her uğradığımda avuç avuç yerdim ...

* 4. Protein kaynaklı birşey yerken yanına mutlaka c vitamini ile destekleyin.. ( salata , p.suyu vb ...)
    * 5 - Haftada en az 2 kere Dalak .

yani standart şeylerden bahsetmiyorum ... Et - Tavuk - Ciğer - Makarna - Pilav - Yumurta - Peynir .. bunları yiyeceksiniz zaten biliyosunuz .. anlatmak istediğim kendinizi kısıtlamayın .. mesela sabah kavaltıda en çok peyniri siz yiyin ... sizin acıkma gibi bir lüksünüz olamaz.. siz acıktım diyecek kadar süre bişeyler yemedn durmamalısınız ....
    ve evde oturduğum zamanlar bile kilo alamayan ben yoğun çalışma temposu + antremanlara rağmen ileri gitmeye başladım ... haftada 1,5 - 2 kilo ve ilk 3 ay boyunca her ay her yerden 2şer cm ölçü ile alabileceğimin maximumun da ilerliyordum ... 2, aydan sonra yeme içme antreman herşeyim düzene girdi artık canım yemek istiyordu zorla yemiyordum ..

Destek olarak Mass Gainer , Amino , BCAA , glutamine ve Caseine ( gece yatarken ) kullandım ...
    Hani o batıl inançlı yakınlarım var ya .. bilinçsizce konuşan .. 6. ayda tanıyamadılar ... kiminin nutku tutuldu ... 74 kiloluk çelimsiz adam 6. ayın sonunda 93 kiloydu çünkü ve göbeği de yoktu ( diyafram hariç :p)
    Keşke hiç ara vermeden devam etseydim .. 3 aydır antreman yapmıyorum .. hem küçük bi operasyon geçirdim hem iş değiştirdim tekrar ( herşey iyi güzeldi de garsonluktan gına geldi ) 84 e falan düştü kilo .... hayırlısıyla yine toparlayacam ve sağlıklı olduğum sürece de bırakmayı düşünmüyorum ..

Az da olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ... herşeyi bir anda anlatmam mümkün olmadı yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar kafasına takılan şeyleri çekinmeden sorabilirler.. yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim ..
    iyi forumlar ....

Son düzenleme: 28 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş