Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve CiRoZ_85 tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar arkadaşlar.. benim sorunum kilo alamamak.. Yani sırf bu yüzden spor salonuna gidicem ve şu ilanlardaki ''kilo aldırıyoruz'' iddiasının gerçek olup olmadığını görücem.. 1.72 boy 45 kilo 23 yaşında bayanım.. bi insanda ''1 gr dahi yağ olmaz mı yuh'' tabirinin gözle görülür örneğiyim.. kemiklerimde cok zayıf evet bunuda itiraf ediyim yeri gelmişken.. iştahım iyi.. iyi olmadığında zaten 2 günde bi 4 kilo vermem kaçınılmaz oluyo... kiloyu almak zorda vermek benim için kolay yani..şimdi seneye yaza kadar şöyle kendimi biraz toparlamak istiyorum mümkünse.. neden yaza kadar . hemen korkmayın faydasını görürsem ömür boyu devam ederim.. seneye yaza olma sebebi dügün durumları olması :) her neyse.. konudan uzaklaşmayım.. hic sporla ugrasmadim (mahallede gelişme çağında hoplayıp zıplayıp bacaklarımızda yaralar olusmasını saglamamızı saymazsak)... benim sorum 1 senede ben şöyle bi 10 kilo alsam .. yani soru şekli : alabilir miyim? bunu sporla nasıl saglarım?.. kas benim içim sorun değil ..eğer kasla alıcaksam kiloyu ona da razıyım .. yağada kasada razıyım yani.. bi spor salonuna gittigimde bana dogru yaklastıklarını anlamak adına soruyorum bunları size.. ve 1 sene boyunca yüzmeye gidicem .. başladım.. psikolojimi düzelttigi icin.. simdiden cevaplariniz icin tskler.. thums:

2. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bide unutmadan bana bu konuda Kadıköy yada kartal civarında önerebileceğiniz bi spor salonu var mı?

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sizinle aynı durumda olanlar için umut verici bir yazı bence.
    Metabolizmanız belli ki sıradan değil.
    İyi ve bilgili bir antrenörle (tabi dediklerini uygulayarak) istediğiniz sürede (1 sene) 10 kilo almanız bence fazlasıyla mümkün. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa ben almamanız işçin bir sebep düşünemiyorum.
    Kaslanma konusunda endişe etmeyin, korktuğunuz gibi bir kas oluşması gerçekten zaman ve emek isteyen bir iş.
    Yüzme yüksek enerji harcatan, kısa vadede kasları enlemesine genişletmesi vücut geliştirmeden daha yavaş olan bir spor. Yeterli miktarda kaloriyi alırsanız elbette yüzerekte kilo almanız mümkün.
    Benim düşüncelerim bunlar, ancak tecrübelerinizi forumla paylaşırsanız gerçek hayatta başarılı birer antrenör olan bazı forumcular size fikir verebilirler. Hocanızın kalitesini ortaya koyacak yetkinlikte hocalar var bu forumda bir kaç tane de olsa.

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kadıköyde salon seçerken aman dikkat ! benim kız arkadaşım moda tarafında bir salonda fıtığı olduğunu öğrenmek zorunda kaldı ! İlgisiz ve bilgisiz insanlar tarafından yönetilip işletilenler var !

Kadıköy büyük bi ilçe ben bazı semtlerinde bi kaç salon biliyorum ama ne taraflarında arıyorsunuz?

5. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilgin ve ayırdıgın zaman icin tşk ediyorum arkadaşım.. Sağlık konusunda şükür ki bi problemim yok.. her türlü testi yaptırdım herşey normal.. doktor tamamen yapısal dedi.. beni ürküten bu aslında... zayıflık genlerine işlemiş biriyim ben :) babamda cok zayıf.. beni umutsuzlga düşüren bu ama tabiki vazgecmiş değilim.. burda deneyimli hocalarimiz var seninde belirttiğin gibi .. bu spor genetiği aşmış bi spor kanımca .bench_O. yönelmemin sebebide bu .. çünkü fazla yemekle filan olcak bişey değil bu benim durumumdaki insanlar için.. umarım dogru düşünüyorumdur genlerimi bu sporla yıkabilecegimi düşünerek :)

6. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kadıköyde her hangi bi yer olabilir.. iyi olsunda neresi olursa olsun..

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim, bir gram da olsa fikir edinmende yardımcı olduysam mutlu olurum, bu bana yeter :)

Hayatımızı bütünüyle genlerimizin eline bırakmak hata olur. Öyle yaparsak yalnızca genimizin kendi halinde bize verdikleriyle yetiniriz. Genimizin verebileceklerini bile göremeyiz eğer spor vb. aktiviteler yapmazsak.

Elbette fazla veya az yemek kilo alıp vermek içğin yegane "etken" değil, bu foruma biraz göz atarsanız VG'nin aslında biraz da beslenme bilimi olduğunu görürsünüz.

8. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi Hayırlısı diyelim o zaman :)

9. DeeP_Sea

DeeP_Sea Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ewet Aynı Dert Bende De Var Arkdaşım Gibi Bende Bu Derteyim 1.82 Boyundayım Ve 68 Kilo!dayım Kilo Almak Düzgün Bir Vücuda Kavuşmak İstiyorum Bayrampaşada Oturuyorum Ama İşte Doğru Ve düzgün Bi Spor Salonu BuLamadım :) Hala Arayıştayım :)

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İyi bi spor salonu olarak ben gitmesem de şu an ismini unuttuğum bi salon var rıhtımın orada. Hani şu rıhtımıa en yakın migrosun olduğu sokakta, balık pazarının deniz tarafına doğru aşağısında. 1 aydır izmirdeyim görmeye görmeye ismini unutmuşum :) Flex diyesim geliyor öyle bişeydi sanırım.... Fiyat olarak ne kadar uygun bilemiycem ama civardaki diğer salonlardan pahalıydı. Havuzu da var sanırım.Emin değilim.

Güvenilir bir salon orası kadıköy/bahariye/moda civarları için. O salon harici civardaki diğer salonlar bayanlara yönelik değil pek bence. Fenerbahçe tarafları için oraları daha iyi bilip gezen arkadaşlar var yarın öbür gün onlar da yazarlar buraya.

11. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    DeeP_Sea Allah kolaylık versin:) burdan deneyimlerimi paylaşmaya calısıcam sizlerle.. inş faydasını görürümde diğer arkadaslarim icinde bi ışık olur..

12. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

söylediğin yeri biliyorum aslında orayı sorucaktım bende sana.. gerçi girip bakmak nasip olmadı.. ama havuzuda varsa benim icin bi avantaj olur.. tşkler ;)

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    deep_sea
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...nlar-t14717.html?t=14717&highlight=%FCcretsiz

verdiğim linkteki konuyu okursan orada belediyenin bi salonu varmış ben gitmedim, oraları pek bilmiyorum ama netten baktım salonlar gayet modern ve temiz görünüyordu. Göz atmadınsa bir atsan iyi olur.

Kilo almak konusunda forumda onlarca başlık ve yüzlerce yazı + tonla bilgi var :)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-almak-isteyenlere-t1680.html?t=1680&highlight=kilo+alma ilgili link sadece bir örnek.

14. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ya sonuçta bi bayan her salona gidemiyor, maalesef işin aslı bu. Çünkü salona gelen herkesi ne işletmeci ne müşteriler belirleyebiliyor. Ancak bu tipteki salonlarda daha kaliteli bir işletme mantığı olduğundan bayanlar için daha rahat oluyor. Tecrübelerini merakla bekliyorum. Ayrıca bir kaç ay sonra alacağın sonuçları da paylaşmayı unutmazsın umarım.

Forumu gezerek kendi bilgilerini arttırabilirsin.

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınız bayanlar beslenme ve diyet bölümüne taşınmıştır..

ayrıca bayanlar bölümünde kilo alma ile ilgili ilk başlık olduğu için başlığı değiştirerek sabit yapıyorum..

16. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin linkleri okuyorum .. yalnız değilmişim :) bir kaç ay sonra muhakkak ne durumda oldugumu sizlerle de paylasicam..

17. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    dumbelllls Sıkı çalış :p
    Merakla bekleyen destekçilerin var sanalda olsa:lol:

Kolay gelsin...

18. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    en başta DeeP_Sea sanirim :) sıkı çalışıcam hocam söz :)

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kadıköyde acıbademdeki nautilus alışveriş merkezindeki sport international tavsiye ederim ssalon gerçekten bir harikaen az bir yıl üyelik yapıyorlar ücreti dolar üzerinden alıyorlar maddi durumunuz yerindeyse gidilebilir

20. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak icin ne gerekiyosa yapmaya hazırım :p evet reklamını görmüştüm o spor salonun.. Gerçekten kaliteli bi yere benziyo..

Sayfayı Paylaş