Kilo Almak ve Daha Sağlıklı Görünmek İçin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PleiadesMETU tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. PleiadesMETU

PleiadesMETU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, ODTÜ de okuyorum ve Eylül' de tekrar üniversitemin yurduna gideceğim, 2 yıldır yaptığımın aksine bedava spor salonu, havuzu ve diğer imkanları kullanmak istiyorum.
    Üniversitenin gayet kapsamlı bir spor salonu var ve içerisinde güzel bir vücut yapmak için ihtiyacım olan tüm malzemeler mevcut diye düşünüyorum.
    Bunları kullanmak istiyorum ancak bundan önce kendi başıma yapmaya çalıştığım programların çoğunu yarıda bıraktım ve bazılarına hiç başlayamadım bile. İkinci sebep ise bunu hazırlayacak bilgiye sahip değilim. Spor salonunda bu konuda destek alacağım kişilerde genelde üniversitede çalışan öğrenciler oluyorlar, tabi ki bilgiler ve yardımcı oluyorlar ancak ne kadar çok fikir ve tavsiye alırsam o kadar etkili bir program hazırlayabilirim diye düşünüyorum.
    Ayrıca bu 20 günde bir çalışma yapmak istiyorum, bana neler önerirsiniz? Evde çalışmam yeterli olur mu, yoksa 20 günlüğüne bir spor salonuna gitmeli miyim?
    Beklentime gelirsek:
    Yaklaşık 1,5 yıldır sigara içiyorum, son 3 ayı saymazsak pek bir şeyler yediğimde söylenemez. Sigarayı bırakmaya çalışıyorum ve gayet iyi beslenmeye başladım.
    1.68 boyum var ve 55 kiloyum. Ben bu kiloyu 65-68 civarlarına çıkartmak istiyorum, ancak daha çok kas yapmak istiyorum, istediğim şey sağlıklı görünen bir vücut.

Sahip olduğum imkanlarla buna yönelik bir spor ve beslenme programı uygulayabilirsem, mümkün olan en kısa sürede, en sağlıklı şekilde, nasıl fit olabilirim.
    Besin Desteklerine daha şu anda ihtiyacım olmadığını söylüyor bir çok kişi ama ben her sabah 7-8 tane yumurtanın akıyla falan uğraşamam. O yüzden besin desteği, özellikle iştah açıcı şeylerden de öneri bekliyorum.
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş