Kilo almak ve amerikan futbolu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WStrongest tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle merhabalar herkese

bu konuyu sizinde fikirlerinizi almak için açtım şimdi benim küçük ve kafamda kesinleştirmediğim bi hayalim var amerikada amerikan futbolu oynamak ve 2 hafta önce türkiyede bi üniversitenin takımında sadece koşu antrenmanlarına başladım sezonda şu an önemli noktada oldukları için sadece kondisyon için gidiyorum koşu yani ama amerikadaki oyunculara baktım benim oynamak istediğim mevkideki adamlar 1.86 110 kilo ben şu an 16 yaşındayım 1.77 72 kiloyum 9 aydır vücut geliştirme yapıyorum tabi aksaklıklarda oldu okul var malum dersler falan.

haftalık olarak salı günü koşu 2 gün dinlenme cuma ve pazar vg antrenmanları yapıyorum
    sizce vg antrenmanları sayısını yükseltmelimiyim yani o hedefe ulaşabilmem mümkünmü boyumun baya bi uzaması lazım barfikse falan asılıyorum sürekli belki boy konusunda işe yarar diye ve yarıyo sanırım neyse teşekkürler şimdiden

Son düzenleme: 11 Mayıs 2011
  2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    fikir verebilecek yokmu?

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    amerikan futbolcuları "vg" yapmazlar...sporun kendine özgü "antrenman metodlojisi vardır" ...ve bunun içinde de "powerlifting çalışmaları" mevcut...ancak , bir bölümü teşkil eder...

ağırlık, powerlifting idmanlarında kullandıkları başlıca hareketler "squat, deadlift, incline bench, bench pres, military pres, dips " gibi hareketler olup, genelde yüksek kilolar ile çalışırlar...çok "kondüsyonlu "olmanız, sporun isteklerine göre gerekir...ama, "vg" ile hiç bir ilgisi olmayan bir antrenman metoldojisi izlerler...kısa koşular, sprintler, çarpma ,itme idmanları vb vb...)

4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Güreşe benzer çalışıyorlar diyebiliriz sanırım çünkü fiziki güç ön planda.

5. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ercan Bey size bir şey soracağım dips mi daha çok güçlendirir şınav mı? Oraya güç arttıran antremanlara dips yazmışsınız da merak ettim.
    weightlifter

6. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    doğru abi ama şimdi ben 16 yaşındayım squat, deadlift, incline bench, bench pres, military pres falan pek yapmıyorum hatta bugün karar verdim bu yazın sonuna kadar sadece baya bi yüzücem boyumun gerçekten 10-15 santim uzamasını istiyorum hatta her akşam stretching falan yapıyorum okadar taktım yani :D

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    selam, her ikisi de ,özellikle "kayarak yapılan şınavlar" ve "dips" (ancak dips derken paralelde dipsi kastediyorum...özellikle bele ağırlık takılarak yapılan paralel dips "power ve halte "de fayda sağlar..tabi,tüm güç sporlarında...

salt triseps için yapılan "izole dips "türleri "güç sporları" için tavsiye edilmez...)

8. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela SAT komandoları antremanında paralelde dips var ve şınav var hepsi aynı gün, barfiks,mekik,paralel ve dips. Hepsi aynı gün olur mu? Haftada 3 gün olmak kaydıyla yoksa bölmek mi gerekir, bölersek nasıl bölmeliyiz?

9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Kaç tekrar kaç set yapıyo sat komandoları? Onların fiziği her gün yapmayı kaldırır senin spor geçmişin varsa kendini çok fazla zorlamicak şekilde yap bence.

10. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Sat komandoları tam bir bozkurt. Siyasi olarak değil, zaten siyasi olarak da bozkurta karşıyımdır güç olarak Atatürk de bu tabiri kullanır Türkler için. Gerçekten inanılmaz güçlü askerlerimizdir iyi ki varlar, ne ABD askeri ne AB hepsinden iyi. Onların Sat komandosu olmak için 8 aylık bir eğitim süreçleri var.

Bu süreçte her hafta:
    -Yüzme kondüsyonu ve gücü arttırılıyor.
    -Koşu performansıve kondüsyonu arttırılıyor.
    -Şınav ve dips -paralelde-gün geçtikçe arttırılıyor bu sayede mükemmel kuvvetli kollar elde ediliyor.
    -Barfiks çekerek pazular sertleştiriliyor sağlamlaştırılıyor, dar tutuş bu arada.
    -Mekik çekerek karın bölgesinde güce ve dayanıklılığa ulaşılıyor.

Sat komandoları 8 ay boyunca gün geçtikçe artarak idman yapıyorlar. Hatta her hafta yüzmekten ve koşmaktan stres kırıkları oluşuyor vücutlarında 2 hafta dinlenme süreleri de var.

Hayalim sat komandosu olmak umarım olurum :)

11. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    konu nerelere gelmiş :) sat - sas komandoları ve bordo bereliler gerçekten harika adamlar çok inanılmaz sağlam oluyorlar bu dediğin süreçlerden geçtikten sonra bu arada olursun inşallah forumumuzda bitane sat komandosu olsun :)

12. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    :) Teşekkür ederim kardeşim umarım olurum önümde uzun bir süre var o zamana kadar mükemmel bir gücüm ve fiziğim olur erken başladım çünkü bu işe.

13. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    inşallah ya sonuçta kendine bi hedef belirlemişsin azimli çalışırsan neden olmasın :)

Sayfayı Paylaş